Som v 38. týždni a trpím nespavosťou. Ako si zlepším náladu?

nikasekese
24. júl 2022

Ahojte. Nehľadám odpoveď na žiadnu otázku, len vás pekne prosím, napíšte mi povzbudivé slová… som v 38 tt a okrem tehotenskej nadchy trpim polovicu tehu nespavosťou. Posledné dni už extrém, nespím vôbec. Napíšte mi prosím z vlastnej skúsenosti, že to prejde a budem môcť znovu svojvoľne zaspať hoci aj postojačky. Cakam druhé dieťa, preto viem, aké budú prvé mesiace náročné a že spanok možno nebude žiadny, ale uistite má, že toto sú len hormóny, že sa v noci budím bez príčiny 😔 budem vďačná za každé milé slová ❤️

luccckac
24. júl 2022

@nikasekese samozrejme, ze sa vsetko obrati k lepsiemu, tehotenstvo je napor poriadny na telo, no bude lepsie, urcite! ♥️

elizabet173
24. júl 2022

@nikasekese skúšala si nejaké čaje, bylinky? Čo na to lekár?

nikasekese
autor
24. júl 2022

@luccckac ďakujem veľmi pekne za milé slova ❤️

nikasekese
autor
24. júl 2022

@elizabet173 skúšala som všetko možné, ale z čajov som skúšala len medovku, bez efektu. Vieš ešte o niečom? Gynekológ sa dištancuje, vraj to nie je gynekologicky problém a moja dr mi odporučila sprej Dospinox, bez efektu hormóny sú silnejšie

elizabet173
24. júl 2022

@nikasekese bohužiaľ neviem poradiť, v tomto nie som doma, dúfam, že poradí niekto iný. Starý babský recept mlieko s medom si neskúšala? Ľahnúť si skôr alebo neskôr, dlhú prechádzku večer, ak ti to stav dovoľuje.

54tinka54
24. júl 2022

@nikasekese telo už trénuje aby vedelo vydržať nedostatok spánku po pôrode 😀
Súcitím s tebou, ja som tiež trpela nespavosťou vo vyššom štádiu tehotenstva.
Ešte možno skús melatonin - ale neviem či sa môže v tehotenstve, to si zisti v lekárni.

nikasekese
autor
24. júl 2022

@elizabet173 skúšala veru všetko, zmeniť polohu, miestnosť, čas atd. Nemusíš radiť ja som len chcela trosku podpory aby som sa citila lepšie, že mi to prejde po pôrode a tieto hnusne hormóny odídu 🙂

@54tinka54 Áno ja som si toho vedomá, že som pripravená na nočné vstávanie, len som chcela trosku podpory, že ozaj už len chvíľa a prejde to a budem spat hoci aj postojačky 😁

54tinka54
24. júl 2022

@nikasekese neboj, prejde to 🙂 mne to hneď po pôrode prešlo. Už sa mi dalo spať ale zas bábätko budilo 😅

nikasekese
autor
24. júl 2022

@54tinka54 toto veľmi rada čítam že to prejde po pôrode ❤️ Mala si to tiež takto extrémne?

54tinka54
24. júl 2022

@nikasekese áno, posledný mesiac som v noci nemohla spať skoro vôbec, dospávala som to cez deň aspoň hodinkou-dve. Tá nespavosť možno bola spojená aj s tým, že malý sa narodil začiatkom augusta a mňa ten posledný mesiac oblievala v noci taká horúčava že sa mi proste nedalo spať a kvôli bruchu som sa uz ani nevedela pohodlne uložiť

nikasekese
autor
24. júl 2022

@54tinka54 mám to podobne. Síce nespavost začala oveľa skôr ale potom sa polepšilo no akonáhle začali horúčavy tak som prestala spat zase. Cize pevne verím že bud porodim alebo tieto horúčavy ustúpia 🙈🤣 veľmi sa modlim aby to zmizlo po pôrode 🙏🙏🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre