Som v 35. týždni a mám rizikové tehotenstvo

qwer2019
26. aug 2020

Ahojte, písala som Vám 2 týždne dozadu, že som bola hospitalizovaná, otvorená na 2cm a krčok skrátený na 1,5cm, a mala som aj uvoľnenie hlienovej zátky. V pondelok som bola na kontrole a už som otvorená na 3cm, o krčku sa nevyjadrovala. Dnes pociťujem únavu,tvrdnutie brucha a od rána bolesť v krížoch, a pocit na zvracanie (slabé), a výtok, taký mliečno- slizký už od rána. Som 34+6tt, a bojím sa, že to už dlho nevydržím ťahať 2v1. Ako dlho ste vydržali vy? Čo ste boli v podobnej situácii? Čo má čaká, ak by s šla rodiť skôr? Prešla som aj kortikoidnou prípravou. Ďakujem

babi81
26. aug 2020

@qwer2019 a nie si v nemocnici?ja som v takom stave sla na pohotovost 34+0 a o 2dni bola dcerka na svete

qwer2019
autor
26. aug 2020

@babi81 nie, pred 2 týždňami som ležala 5 dní, čo som prišla na pohotovosť, že krvácam, zistili, že som otvorená na 2cm,a mám skrátený krčok na 1,5cm a keď sa nič nezhoršilo a krvácanie ustúpilo, pustili ma domov. Nechcú držať zbytočne, jednu pustili zo slovami ,,môžte ísť domov, aj tak sme plný".... čiže..... Len teraz zase som o ten 1cm otvorenejšia, tak som nervózna, či sa to už nerozbehne...

babi81
26. aug 2020

@qwer2019 drzim palce teda, ja som predtym lezala mesiac a potom ked som mala mierny vytok som sla zas na pohotovost a nechali si ma tiez som mala krcok 1,5 cm pd 25tyzdna.na tvojom mieste by som sla.moj doktor vzdy vravel radsej prist 5x zbytocne ako 1x neskoro

kiki68
26. aug 2020

Ja byt Tebou idem do nemocky, lebo iba tam mozu pomoct to par dni podrzat. Ako tie krize a to ze Ta napne, tak u mna zacal porod

domisha02
26. aug 2020

@qwer2019 určite by som zašla do nemocnice môže byť ze začína pôrod ale nemusí ..

malicka_mysicka
26. aug 2020

@qwer2019 ahoj, mne porod zacal prehananim na wc. Tiez som bola rizikova a maly nakoniec nechcel von. Chodila som po svete mesiac otvorena na prst, 2 tyzdne na 3 prsty a 2 tyzdne na 4 prsty. Not kidding. Ak sa necitis dobre, zbehni pre istotu na urgent, skontroluju ta.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre