Som v 34. týždni a necítim pohyby

16. sep 2023

Ahojte.

Som 34tt a posledné tri dni sa nieco dost zmenilo. Zrazu prespim celu noc, ziadne kazde 3 hodiny hore a cez den normalne fungujem.
Najprv som tomu neprikladala nejaku vahu, ale dnes som si uvedomila, ze posledné dva dni necitim takmer ziadne pohyby.
Dievcatko poriadne kopalo posledné tyzdne. A teraz takmer nic, len akokeby take bublanie. Myslite, ze len stresujem a deti maju aj v brusku kludnejsie dni a mam byt rada alebo sa mam bat? Neviem ako to zvladnem do pondelka.

mmoonna
16. sep 2023

Ja by som išla pre istotu na pohotovosť. Radšej zbytočne....

thereisabear
16. sep 2023

Išla by som na pohotovosť, pre istotu.

karolina2121
16. sep 2023

Chod pre pokoj v dusi na pohotovost hned necakaj. Urcite to bude ok ale radsej istvako nieco zanedbat. Bola som tak par krat hned ta vysetria

anjelicek26
16. sep 2023

Urcite chod na pohotovost.

stellarstar
16. sep 2023

Namiesto vypisovania smer pohotovosť

dzulli1980
16. sep 2023

Choď na pohotovosť ... moja mama takto išla s bratom (je to viac ako 30 rokov dozadu), tiež prestala cítiť pohyby ... a veru čosi jej pichali, lebo mu nebolo počuť srdiečko ... potom sa roztĺklo ako zvon ... mal potom brat nábeh na epilepsiu ... pozri, radšej ísť zbytočne, ako si potom čosi vyčítať ... pokiaľ sa Ti čosi nezdá, neváhaj, choď.

anavixy
16. sep 2023

Ano, moze mat babatko aj pokojnejsie dni, moze byt aj inak otocene napr, ale malo by reagovat na podrazdenie. Treba vzdy skusit dieta prebudit/nabudit- dat si nieco sladke, postuchat, pohybat brusko a odlsedovat ci sa zacne hybat, pokial sa nic nezmeni, treba ist na pohotovost nech ho skontroluju, v tomto naozaj nie je na co cakat ani sa ostychat🙏

mimi3008
16. sep 2023

Pohotovost a daj vediet, ako si dopadla

larena
16. sep 2023

V 34tt si myslím že by si bábo mala cítiť riadne a každý deň..urcite by som šla hneď na pohotovosť

deti95060810
16. sep 2023

úplná pohoda...mne sa to stalo pri synovi. on vôbec sa málo hýbal. Bol väčší a mal málo miestečka... nepočula som ho aj celé týždne.

bolarazjedna
16. sep 2023

@deti95060810 prepáč, ale aj keď tvoje dieťa bolo v poriadku, v tomto týždni 2 dní necítiť pohyby (a niekoľko týždňov už vôbec) VÔBEC není normálne a nie je úplná pohoda....
Budiť dojem, že to je pohodicka a netreba riešiť, je veľmi nebezpečné...

Autorka, dúfam, že už sedíš na pohotovosti, určite daj vedieť, ako dopadlo vyšetrenie, a nabudúce nečakaj toľko. Radšej nech ta pozrú 5x zbytočne ako raz neskoro. A najlepšie jazdy deň sledovať pohyby vedome (napr ak cez deň aj nestihneš, nepamätáš si, či si cítila... Tak večer si ľahnúť v kľude, priložiť ruku a sledovať, ak nič, tak snažiť sa ho prebrať pohybom, niečím sladkým atď...

ankare
16. sep 2023

Radšej sa daj skontrolovať. Držím palce!

nikasmile
16. sep 2023

Dúfam bude všetko v poriadku 🍀

adeladulova
16. sep 2023

Drzim palce, veru ako pisu baby, radsej zbytocne ako nieco zanedbat

epoka
16. sep 2023

Tiež by som pre istotu zbehla na pohotovosť

thoughtfulweirdo
16. sep 2023

Verím, že už si na tej pohotovosti bola. Ja som bola v pôrodnici na izbe so ženou, ktorej takto zachránili bábätko v hodine dvanástej, keď prišla na pohotovosť po tom, čo celý deň necítila poriadne pohyby. Vraj do rána by už nevydržalo. Takže skutočne, nečakať.

nikiki29
16. sep 2023

@deti95060810 ja som v termínovkách s babou, u ktorej to nebola pohoda. Tiež jej písali mnohé také ako ty, že pohoda, že netreba nikam chodiť, že majú málo miesta, že oni tiež necítili pohyby a bla bla. Ráno napísala že dieťatko je mŕtve. Nikdy na to nezabudnem. Keby jej ja napíšem takúto múdrosť ako ty a zle to dopadne, nedokázala by som ani spávať…

mima172
16. sep 2023

Tu platí heslo: "radšej 100x zbytočne ako 1x neskoro". Prosím, skoč na pohotovosť 🙏

kiki68
16. sep 2023

Ihned smer pohotovost, nahle zmeny nie su dobre.

zafir01
16. sep 2023

Dúfam ,že si už na pohotovosti .. pri druhej dcérke v 39tt som sa ráno zobudila s tým ,že som sa super vyspala ... doobeda som si doma porobila (bola veľkonočná sobota ) ,hrala sa so starším synom ..a potom som si že vedomila ,že necítim pohyby .len také vypucanie sa ,a tvrdnutie brucha .
Pre nás bolo neskoro .dcérka sa narodila mŕtva . Nepisem to ,aby som teba ,či inú mamu vystrašila . Píšem to preto ,že niekedy to obycajne zlé rozhodnutie neísť k dr. Lebo " nechcem robiť paniku " môže dopadnúť fatálne

tatianaba
16. sep 2023

@zafir01 Mas uplnu pravdu. Zazila som presne to iste.

nikiki29
17. sep 2023

Autorka ako si na tom?

zafir01
17. sep 2023

@nikiki29 tiež som sem pozrela ,že či niečo nové

nikiki29
17. sep 2023

@zafir01 snáď sa ozve… dúfam, že je všetko v poriadku 🙏🏻

jaass
17. sep 2023

Myslím na vás dúfam, že je všetko Ok🙏

nikiki29
18. sep 2023

Žiadne novinky?

anjelicek26
18. sep 2023

Tiez na nich kazdy den myslim,snad su v poriadku a len na pozorovani v nemocnici.

silviaa
18. sep 2023

Dufam, ze ste v poriadku🙏

klip0
19. sep 2023

Baby obávam sa, že tu je súvislosť:(

elenita
19. sep 2023

@klip0 tak v konverzacii, ktoru si prilozila, mamicka pise "maleho" a tu autorka pisala, "dievcatko"...hoci mohol to byt preklep a mohlo to byt "dietatko". Ale v kazdom pripade sa tiez bojim, ze tato diskusia nema dobry koniec 😪

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre