Som v 33. týždni a bábo mi tlačí na mechúr

pepusa1
21. máj 2018

Som v 33tt a bábo mi veľmi tlačí na mechúr. Začala som mať pichanie v mechuri v podbrusi ked mi treba cikať tak ma tam až bolí a je to horšie a horšie len sa dole držím aj pri chôdzi a dnes idem volať k Dr. Máte takéto skúsenosti že čo to môže byť alebo je to normálne vo vyššom štádiu no nemyslím si.
Ďakujem

paradoxa
21. máj 2018

@pepusa1 Ja som tiez v 33tt ale nic take sem tam ma sekne tu a tam ale toto nie len chodim casto mocit. Nemohla ste nachladnut?

babi81
21. máj 2018

ja by som sla na pohotovost, radsej 5x pre nic ako raz neskoro.tak mi hovoril doktor.mne sa mala narodila v 33tt, sla som na pohotovost, ze pre istotu a este dobre ze som isla

marak
21. máj 2018

@pepusa1 určite k doktorovi a čo najskôr . Môže to byt aj zápal močových ciest.

dadus_ka
21. máj 2018

@pepusa1 utekaj na pohotovost to moze byt aj zapal mocoveho mechura. Teplotu nemas?

mamima34
21. máj 2018

pravdepodobne zápal močových ciest, rýchlo na pohotovosť, vyvoláva to predčasný pôrod

montemotherone
21. máj 2018

@pepusa1 ja sa z toho práve liečim ani nie som tehotná 🙂 Zápal močových ciest. Smer doktor, ATB, nohy do tepla, veľa tekutín, a oddych v teple. Tieto zmeny teplôt sú zradné. Chladný vánok, slnečno, bosé nohy...

pepusa1
autor
21. máj 2018

Ženy bola som u Dr keďže ja som v UK tu to neni take jednoduche. Volala som do nemocnice a že kym nekrvacam nemám kontrakcie a pohyby sú okey tak mam byt doma a ist k tzv gp čiže k obvodnej tak som išla k obvodnemu vzala moč a že čistý ale poslala na rozbor a uvidime da mi vediet .Lenže pri cikani nemám pálenie ja mam pichavu bolesť pri chôdzi už pár dní viem že mi tam tlačí hlavičkou ale toto sa mi nezdá od 4 som hore ledvo som sa vystrela keď som vztala od bolesti až akoby ma aj vaječníky boleli. Teraz som to rozchodila no stale tam je ten pocit a ako píšem viac dní a zhoršilo sa to.

pepusa1
autor
21. máj 2018

@dadus_ka teplotu nemám a tiež ma napadlo že zápal mechúra uvidím ako ukáže moč ak by bol čistý tak neviem čo to potom je

pepusa1
autor
21. máj 2018

Mohla by som urologicky čaj zatiaľ piť? Ja si urobím viem že takéto bylinkove sa neodporúčaju v tehotenstve ale hádam pri problémoch by som mala

alobalka
21. máj 2018

@pepusa1 skôr brusinkovu šťavu, niektoré bylinky z uro čaju sa neodporucaju. U nás je napriklad urinal sirup (tuším sa tak volá). Ja som v 36tt a keď dlhšie sedím/ lezim (2hod a viac) tiež cítim tlaky na mechur a "bežím " na wc, vtedy ma to tam aj picha aj stekli. Ak bol moč čistý, ukludnila by som sa. U nás dostať kúpiť v lekárni aj testovacie pruzky na moč (ako používajú lekári) . Podľa stupňa odchýlky od normalneho zafarbenia na obale vieš zistiť (v tvojom prípade) , či máš v moči krv, bielkoviny a iné. .. Určite také pruzky zozenies aj v UK a poradia ti aj pripravok na pripadny "mocak" pre tehotné.

alobalka
21. máj 2018

@pepusa1 neodporúčajú sa pre možnosť napríklad vyvolať kontrakcie, takže by som bola veelmi opatrná

lucia4412
21. máj 2018

Ahoj, tiez som v 33tt a mam nieco podobne. Ja to mam ale kvoli tomu, ze napr. ked prilis dlho drzim moc ked som niekde vonku a nemam na blizku wc alebo ked sa v noci zobudim a mam plny mocovy mechur tak ma to az boli, picha a musim utekat na wc rychlo.

leeenka26
21. máj 2018

ahoj, rozobera sa tu mocove problemy, ale podla mna bude inde problem. Taketo pichanie moze byt aj krcok ked sa skracuje. Urcite by som si vydupala vysetrenie u gynekologa. Nevolaj, rovno chod, ci sa nahodou neotvaras. Nic nepodcen, v tomto tyzdni tehotenstva este nie je dieta pripravene sa narodit!

carmenuska
21. máj 2018

A cakas prve babo?Ja som to mala v druhom tehu.Myslela som ze mechur,ale nie.Bolo to otvaranie a bolesti jazvy po prvej sc.Zistili mi,ze sa mi trha jazva.A dala by som krk,ze je to mechur.Hned som sla do nemocnice.Chod na gyndu a musia ta pozriet.Myslim,ze ked mas moc ok,bude v tom nieco ine.Dobra blbost tam u vas,ze kym nemtw kontrakcie a nekrvacate.To uz fakt prides potom neskoro.A my nadavame vis kuse na nse zlate zdravotnictvo.

pepusa1
autor
21. máj 2018

@carmenuska nie druhé a tiež som po prvom cisarskom tento krát by to málo byť prirodzene ak by neboli komplikacie. Veru že zlaté sk zdravotnictvo tu vás vo všetkom odbiju .Teraz neviem čo robiť keďže ma zatiaľ nechcú vyšetriť okrem moču .Inak mam bez problemove tehotenstvo až doteraz

pepusa1
autor
21. máj 2018

@leeenka26 tu ma len tak nevezmu všade sa musíte volať neni to tu ľahké

carmenuska
21. máj 2018

@pepusa1 chod s tym.Ten rez je tesne nad mechurom,preto pocitujes,ze ta boli mechur.Fakt chod.

carmenuska
21. máj 2018

@pepusa1 ak ta nexhxu vziat,povedz ze ta boli jazva po sc,vtedy musia

pepusa1
autor
21. máj 2018

@carmenuska veď toto že ma nechcú vziať znovu som volala a že to je normálne pre nich ,jazva ma síce nebolí ale všetko je možné ale tu s tymito Dr des

ebi88
21. máj 2018

Aj ja som to mala. Kazda zena je ina, tak ti tlaci viac na mechur. Musis vydrzat.

pepusa1
autor
21. máj 2018

@ebi88 ak by to bolo len to budem rada lebo sa bojím kadecoho a veru ešte ten mesiac -mesiac a pol dáko vydržať

ebi88
21. máj 2018

@pepusa1 ja pamatam ze tak v 34tt sa mi zacali take bolesti, krce curanie, pichanie.. lekar mi povedal ze si mam dat nospuna oddychovat. vyedy som povedala si ze booze este 6 tyzdnov nevydrzim toto.. nech uz je vonku. nakonoec som prenasala tyzden.

vevikkuric
21. máj 2018

Mala som take iste problemy, len s tym, ze som to lekarovi nepovedala...co bola chyba. Pri porode, cisarskym rezom, zistili, ze kvoli endometrioze mam zrasty a ako maleho vyberali, roztrhli mi mocovy mechur...takze operacia. Polezali sme si 16 dnj v nemocnici s vyvodom, ale vsetko dobre dopadlo. Kazdopadne to treba povedat lekarovi.... Prajem vsetko dobre 😉

lubik87
21. máj 2018

@pepusa1 môžeš brusnice až by to bolo niečo s močovým mechúrom

carmenuska
21. máj 2018

@pepusa1 no tak v ich systeme zdravotnictva by mne rupla maternica.Na hlavu toto fakt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre