Som v 32tt, hlavička plodu je nízko a nevidno ju na sone

mariamac
15. júl 2018

Ahojte, od 22tt mám bábätko položené nízko, ale neotváram sa našťastie. Mám naordinovaný kľudový režim, beriem magnezium 3x denne, malý si kope..sem tam mám väčší tlak v podbrušku ale cítim sa celkom dobre.Jediný problém je, že moj gynekológ nedokáže odmerať hlavičku lebo ju nie je na sone vidno. Okrem toho vyzerá byť všetko OK. A teraz ma posiela na 3Dultrazvuk, že on chce vidieť mozog.ale som už po termíne.obvolala som všetky kliniky v okolí a nikde ma už nevezmú.. predstavuje to nejaké riziko?máte s tým niektorá skúsenosti? Ďakujem za odpovede 🙂

nadazdi
15. júl 2018

@mariamac ja som to tak mala a nakoniec som rodila v 42. týždni 🙂 len bol to taký porod naslepo, lebo sa nedala dobre odhadnúť váha, aj všetky vyšetrenia mi robili tak cca približne 🙂 už máš najhoršie za sebou, aj všetky testy máš počas tehotenstva porobené, tak už len dotiahnuť to do šťastného konca a žiadny stres 🙂

mariamac
autor
15. júl 2018

@nadazdi ďakujem za zlepšenie dňa 😉

maris353
19. júl 2018

@mariamac ahoj. Ja som 31tt a gynekolog mi pri poslednej poradni povedal presne to iste - hlavicka prilis nizko, nedokazal ani vysetrit krcok, na sone ju tiez nevidno. Poslal ma do nemocnice, kde som si polezala tyzden ale uz som z toho bola uplne nanervy. nic mi nebolo, max 3x za den mi stvrdlo brucho, ale to je vraj normalne. po tyzdni som sa doslova vypytala z nemocnice tak ma pustili a nariadili prisny kludovy rezim a 3x denne magnezium... a tak lezim a cakam, ze co. vraj mi hrozi predcany porod, tak dufam, ze to este aspon 3-4 tyzdne (a viac) potiahneme 🙂

nadazdi
19. júl 2018

@maris353 držím palce 🙂 ešte aby si v 40 týždni nezačala behať do schodov ako ja a umývať okna :D moj gynekológ mi nariadil sa pobaliť už na konci 7 mesiaca a nakoniec som si brala veci zapadane prachom, už som aj zabudla čo tam mám keď som šla na vyvolavacky :D porod príde vtedy kedy sa mu zachce, niekto ma dieťa vysoko skoro až v krku a porodí predčasne behom 1 dňa, milionkrat rýchlejšie ako tie čo sa otvárajú už od 6 mesiaca 🙂

mariamac
autor
20. júl 2018

@maris353 ahoj. No tak som rada, ze nie som sama. Ja som do nemocnice odmietla ist.predsa len doma sa lezi lepsie 😉 a brucho tvrdne aj mne dost casto ked nelezim poctivo. Tak cakam na dalsiu poradnu o tyzden. som zvedava, co zas vymysli kde ma posle, ked teraz uz nevladzem ani v aute posediet..este to nakoniec bude tak ako hovori @nadazdi ze budeme behat v 40tom tyzdni po schodoch 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre