Som v 29. týždni a mám skrátený krčok maternice

patriciahud
8. apr 2017

Som v 28tt5d a doktor mi povedal že mám skrátený krčok maternice, mám 30mm a poslal ma na rizikové do nemocnice. Tak som tam objednaná a mám strach. Popritom mi aj asi 5-6 krát za den tvrdne bruško. Máte stým niekdo skúsenosti?

hu.hu
8. apr 2017

Myslim ze to je v pohode a ziaden kriticky nalez. Ja som mala od 21.tt 1,7 cm a lezala som doma. Netreba to podcenit, klud a magnezko, ale dovod na paniku to urcite nie je ...

ecko80
8. apr 2017

@patriciahud Ahoj, mala som nieco podobne. Brusko mi tvrdlo od 25. tyzdna, tak 6 krat denne, do konca tehotenstva to bolo aj 15-20 krat denne. Krcok som mala od toho 28. tyzdna 25 mm. Brala som magnezium a snazila som sa viac oddychovat, nedvihat tazke veci a nerobit namahavejsie prace (umyvanie okien...). Suhlasim s hu.hu Neboj, ten nalez nemusi znamenat vobec nic, Tvoj dr len nechce nic zanedbat.

kikus48
9. apr 2017

Mne tvrdlo brucho od 20 tt, krcok som mala 25 mm od 28 tt, a tak to zostalo az do porodu. Dokonca ani vyvolavacka mi kontrakcie nespustila. Rodila som cisarskym. Dolezite je ci sa otvaras alebo nie.

kacenka2803
9. apr 2017

@patriciahud ahoj nič sa neboj tvoja lekárka sa chce len uistiť že je všetko vporiadku ja som mala skrátený krcok na 1.5 cm a všetko bolo ok dokonca som musela mať mesiac posteľ na nohách o 20cm vyššie a všetko dopadlo ok hlavne sa nestresuj bábo všetko cíti keďže ste kinderko 😁

patriciahud
autor
9. apr 2017

Ahojte. Ďakujem za odpovede. Upokojili ste ma. Ták zajtra ráno tam idem.. Držte mi palce nech he všetko v poriadku.

ninka30
9. apr 2017

Tak teda ja mam na 1,5 az 2 - skratil sa mi behom 6 dni - v piatok som bola u Dr. a bolo vsetko ok a v stredu uz bol skrateny... postel mam uz 2 mes. o 20 cm vyssie, dokonca od tohto weekendu uz vyse 30, ale je to ulava, tak spat. Beriem magnezium 2x denne, ale brucho mi tvrdne aj tak. Do nemocnice vraj az potom ak by to tvrdnutie bolo aj bolestivejsie a ani po zvysenej davke magnezia nepreslo. Ale zasa ja mam maleho ulozeneho od zaciatku velmi nizko, takze vsetko je to sposobene tym. Len dufam, ze sa to uz nezhorsi ..... Drzim palce

patriciahud
autor
10. apr 2017

No nakoniec mňa dnes hospitalizovali v nemocnici.. mám zvýšenú posteľ a príšerne mňa z toho bolia kríža ale tak vyzerá že je zatiaľ všetko v poriadku

ecko80
10. apr 2017

@patriciahud Ahoj, a co Ti povedali? Nasadili Ti aj nejaku liecbu, alebo staci len sledovat stav?

patriciahud
autor
10. apr 2017

@ecko80 no porobili mi rôzne vyšetrenia a zatiaľ nič konkrétne.. všetko vyzerá v poriadku až na ten krčok ták mi dali iba magnezium a nazdvihli posteľ že keď nemám nejakú infekciu tak nepotrebujem špeciálnu liečbu

ecko80
10. apr 2017

@patriciahud Aha, tak nech to vsetko dobre dopadne🙂

moni244
10. apr 2017

@patriciahud to mas z toho, ze sa bijes s manzelom

lienka1987
10. apr 2017

@patriciahud ano v 30tt skrateny krcok na 3cm, v nemocnici som pobudla 14dni, podavali mi 3x500magnezia + 3xdenne zilovo, a 4xinjenjekcie na podporu vyvoja pluc u malej, ze ak by prisla skor, nech su pluca "zivotaschopne"..po prepusteni, som chodila do rizikovej, mala som kludovy rezim, chodit minimalne a lezat az do konca a udrzat ju tam co najdlhsie..podarilo sa do 35+5tt kedy sa vypytala na svet s mierami 46cm a 2800g 🙂 a dnes uz mame 7t a 3dni a 3,5kg 🙂 samozrejme musime chodit k neurologovi a do rizikovej s malou, no sme stastni, ze je krasna a zdrava a davame na nu pozor.. nebojte sa, hlavne oddychujte co najviac nech si tam u Vas v brusku polezka co najdlhsie, manzel nasej malej kazdy den dohovaral, aby este v brusku vydrzala a celkom to pomahalo 😀 ..kaslite na domace prace a labky hore, stoji to za to 😉 ..

lienka1987
10. apr 2017

@lienka1987 a bruskoi tvrdlo aj 20xdenne, poleziacky, postojacky..vzdy a vsade, k tomu som mala bolesti v krizoch a bedrach, mavala som s tym problem aj pred tehotenstvom, brala som colafit, takze som si to nespojila s tym, ze ide o kontrakcie..boka som prvorodicka, ktora pomaly nema potuchy ako kontrakcie pripadne porod ma vyzerat ci co ma vlastne ocakavat..az lekar si to spojil dokopy ked sa pridruzilo tvrdnutie bruska..

michaela1404
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jitkau
8. apr 2019

ja som 29+2,dnes mi doktor povedal, že mam skrateny krcok na 26mm, čakáme dvojičky, mám byt doma, v klude, ale bojím sa. Brusko mi tvrdne tak cca 20x za deň. da sa skracovanie nejako zaszsvit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre