Som v 27. týždni a necítim kopanie bábätka

22. aug 2024

Som v 27. týždni a necítim že by ma bábätko kopalo. Cítim v bruchu len také akokeby bublinky. Je to v poriadku? Či radšej zajtra zájsť za gynekologicčkou? Prosím upokojte ma.
Ďakujem

bolarazjedna
22. aug 2024

Ako dlho necítiš pohyby? Skúšala si dat si niečo sladké, ľahnúť si do kľudu alebo naopak, prejsť sa, mat nejakú aktivitu? Každopádne to je vec, pri ktorej je dobre navštíviť pohotovosť okamžite, do zajtra rána môže byť veľmi neskoro.

autor
22. aug 2024

@bolarazjedna je pravda že dnes som prežila trošku viacej stresu ako obvykle, tak som bábätko ani nevnímala, až teraz keď som si ľahla že už idem spať a ležím tu už polhodinu som si uvedomila, že ju necítim

bolarazjedna
22. aug 2024

Tak daj si čokoládu a sleduj... Možno si len naozaj nevnímala cez deň .... To sa stáva... Ale kľudná by som nebola, kým nezacitim pohyb...

autor
22. aug 2024

Cítim len bublinky

sundew
22. aug 2024

Skus trochu si brucho postláčat atd.a nieco zjest napiť sa ako pisu hore.a skus si spomenúť kedy naposledy si cítila pohyb.inak myslism ze 27t su tie pohyby citeľne malo

lucia13022023
22. aug 2024

Môj malý bol také lenivske babo by som povedala, pohyby som cítila už dosť skoro, ale za deň len pár krát, niekedy som ho musela "budiť" ci je ok. Ked som dlhšie necítila pohyby, dala som si vždy niečo sladké, džús aj čokoládu, troska pomykala brucho a urbola napr päť drepov, a vždy som do par minút cítila pohyb.

autor
22. aug 2024

Aj som si brucho potláčala, aj pohladkala a nič, žiadne kopanie, len bublinky. Dúfam teda že len spí a nič vážne to nie je. Skúsim si asi dať čokoládu, aj keď je 23:00

drakvak
22. aug 2024

Prečo si myslíš, že bábätko musí kopať? Ja som cítila len také jemné pohyby, hlavne pri prvom dieťati. Dcérka bola drobné bábätko (2500g, 47 cm, donosené, všetko ok), fakt nikdy nekopala 😉

autor
22. aug 2024

@drakvak lebo kope, ja ju proste cítim že kope, preto ma to tak zneistilo

nika23t
22. aug 2024

Boli dni, keď sa moje malé vrteli v jednom kuse a aj také, ze som celé hodiny čakala aj na najslabší pohyb. Daj si čokoládu alebo colu, lahni si, ruky na brucho a čakaj. Nemusí kopať ako futbalista, ale pohyby, aj ked len jemne, pravdepodobne zacitis. A ak si z toho v strese, zajtra chod k dr. Ale môj názor je, ze keď si mala náročný deň, asi si ju uhojdala na dlhší spánok.

deedol
22. aug 2024

osobne by som sla na pohotovost, ked doteraz kopala a prestala.

andrejka1974
22. aug 2024

Ja by som išla radšej napojotovost radšej zbytočne ako neskoro ja by som do rana nevydržala

maminkadeticiek
22. aug 2024

Urcite by skm nezaspala kym.nekope.Daj si sladke,sladku vodu a v pokoji cakaj.

dzulli1980
22. aug 2024

Moja bola celý čas v bruchu strašne lenivá, ja som cítila len také ako keby šteklenie pierkom po bruchu ... no pokiaľ je Tvoja aktívna a odrazu dlhší čas nič len bublinky, išla by som na pohotovosť ... radšej zbytočne ako čosi podceniť.

mojemenonikto
22. aug 2024

Už som to tu raz písal, tak skúsim poradiť znovu. Keď bola moja žena tehotná, tak tiež syn nebol zrovna preborník v kopaní. Veľmi ju to znervózňovalo. Tak som išiel do zdravotníckych potrieb a kúpil som tam ten najlepší fonendoskop, ktorý tam mali. Potom sme pravidelne počúvali ozvy srdiečka, a to ju upokojilo. A nezabudni, že keď sa náhodou otočí, tak treba hľadať zvuk srdiečka na inom mieste. Odporúčam 😉

jaass
22. aug 2024

Aj ja by som išla na pohotovost, neuškodí to, jedine budeš kľudnejšia

anjelicek26
22. aug 2024

Ja som bola na pohotovosťi 2x za cele tehotenstvo. Co sa proste nehýbal.. týždeň po sebe.. druhý raz nás hospitalizovali a dali vyvolavacku.. lebo kopa dôvodov,aj sa malo hýbali, nereagoval na stimuláciu poriadne...pomalší pulz.. Vždy pocuvat inštinkt, ako vravela lekárka..

misa1308
23. aug 2024

Radšej zbytočne, ako neskoro

ina2405
23. aug 2024

Ste v poriadku?

diewcatqoo
23. aug 2024

Kup si Angelsounds alebo obycajny fonendoskop. U mna dcera bola taka lenivejsia + placentu som mala na prednej strane, tak boli dni, kedy som ju vobec necitila. Vytiahla som Angelsounds, popocuvala, ci bije srdiecko a upokojilo ma to.

anonymka11
23. aug 2024

Ahoj ste s bábätkom v poriadku? 🙏

stellarstar
23. aug 2024

Pri takýchto veciach hneď smer dr / pohotovosť a nie sedieť a vypisovať na mk. Hneď smer dr

autor
23. aug 2024

Večer som si už nedala nič, keďže som bola u mamy a nič sladké tu nebolo, ale dala som si zmrzlinu a začala kopať. Som spokojnejšia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre