Som v 26. týždni a opúchajú mi nohy

kvetka123456
2. feb 2017

Dobry den som v 26tt dnes som bola pri doktorke lebo mi zacinaju puchnut nohi a povedala ze asi mam bielkoviny v moci a ze asi pojdem lezat do nemocnici poradite mi ked niektora to mala tiez lebo doktorka mi povedala aj zlu spravu dakujem ci bude vsetko ok

lorela
2. feb 2017

@kvetka123456 Neboj sa, nemusí to byť až také vážne. Veľa žien máva v tehotenstve opuchnuté nohy. Vyšetria ti moč a potvrdí sa alebo vyvráti prítomnosť bielkovín. Možno budeš hospitalizovaná. Máš aj vysoký krvný tlak?

kvetka123456
autor
2. feb 2017

@lorela mala som ale teraz beriem tabletky tak aj dnes som mala 120. Na 80

lorela
2. feb 2017

@kvetka123456 Neboj, to zvládneš! Hlavne žiaden stres, kľudový režim. Si na rizikovom?

kvetka123456
autor
2. feb 2017

@lorela niesom na rizikovom

lorela
2. feb 2017

@kvetka123456 Tak uvidíš ďalej, čo lekár odporučí.

kvetka123456
autor
2. feb 2017

Napise este niekto dakujem

maris5
2. feb 2017

Hlavne znizit tlak, nasadia lieky magnezium, pripadne infuzky a kludovy rezim. Nechcem ta nijako plasit, ale neber to na lahku vahu. Moze byt ohrozenie dietatko aj ty. Hlavne klud.
Drzim palceky. 🙏

lorela
2. feb 2017

@maris5 Tabletky už berie - tlak je v norme, podľa toho, čo uvádza 🙂.

pielka
2. feb 2017

určite bude všetko ok neboj sa🙂 aspoň si trošku odýchneš v nemocnici. Oni ťa tam mpžno posielajú kvôli pár vyšetreniam, ktoré sa nedajú spraviť u nej a si ťa odsledujú. Neboj sa ty nič, všetko bude ok

kvetka123456
autor
2. feb 2017

Dakujem ak sa este niekto najde napiste mi budem rada

sykorkauhliarka
2. feb 2017

ze "asi" to je teda doktorka...takto zacina preeklampsia hlavne nemozes mat tlak vysoky aj bolest hlavy v kombinacii s tlakom je nebezpecna...aj ja som si tym presla a v nemocke pokial ti presne nedaju diagnozu preeklampsia tak tam ti budu akurat tak tlak merat..ja som bola v nemocke v 37 tt na pozorovani koli tlaku a opuchom ale to mi robili dookola pasy..

lorela
2. feb 2017

@sykorkauhliarka Opuchnuté nohy, vysoký krvný tlak ešte nemusí znamenať preeklampsiu. Ak budú aj vysoké hodnoty bielkoviny v moči, potom sa bude riešiť.

sykorkauhliarka
2. feb 2017

@lorela som napisala ze tak sa zacina...a nie ze ju ma tak citkaj ...

lorela
2. feb 2017

@sykorkauhliarka Pardón, pardón 😅.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre