Som v 24. týždni a neviem či mám imunitu. Poradíte?

gabucika
8. feb 2014

Ahojte,prosim Vas poradte mi!!
Na testa na Rubeolu mam napisane tolko ze Rubeolla IgG Hranicna hodnota Index ...toto co znamena??mam immunitu ?alebo nie?? Mozno ze mama má rubeolu,predvcerom som jej zbadala vyrazky na chrbte ,na kruku,na ramenach..Ale nesvrbia..Su drsne,cervene..A velmi sa bojim :( som v 24tt ... Prosim pomozte mi !!!!

luba28
8. feb 2014

pokial IgG je pritomne tak mas protilatky,tie totiz su po prekonani,alebo po ockovani proti rubeole,....

chokma
8. feb 2014

no bolo by dobre sa opytat gynekologa... IgG su skutocne protilatky, ale ako si na tom s ostatnymi hodnotami. Preco to nekonzultujes s doktorom, ale s forom na internete. na prvom mieste je konzultacia s nim. Ak ti nic nevravel, tak je zrejme vsetko ok.

lienka2407
8. feb 2014

presne ako pise @luba28 🙂

kveta
8. feb 2014

Po 20.tt je pravdepodobnost poskodenia plodu virusom rubeoly zriedkava..

nkem
8. feb 2014

Ak by si mala rubeolu, lekár by to riešil a nedal ti len tak do ruky knižku a dovidenia. Nezobral by si to na zodpovednost, si myslím. Mne napr hovorila lekárka, že mám protilatok malo a mám sa vyhýbať deťom, hlavne, že mám malé dieťa doma 😅 chcela som napísať, co tam mám, ale neviem to prečítať...ale asi IgG -19 a to zatim nie je šanca prečítať. Pekný deň prajem a hlavne bez stresu 🙂

stormie
8. feb 2014

A kde by si sa ako chcela tou rubeolou nakazit?? Toto je z oficialnej stranky Uradu verejneho zdravotnictva sr: V roku 2007 boli hlásené posledné dva prípady rubeoly u 0-ročných neočkovaných detí. Úroveň zaočkovanosti proti rubeole v rámci pravidelného povinného očkovania taktiež dosahuje dlhodobo hodnoty nad 99 %.

melleanor
8. feb 2014

Protilatky budu zrejme z ockovania... Boli ste ockovana?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre