Som v 23. týždni tehotenstva a mám pozitívny Covid test

monika16122012
31. okt 2020

Žienky poraďte mi co mam robiť už som zúfalá dnes test pozitívny tehotenstvo 23 týžden.mam sem tam kašeľ nádchu a stratu čuchu a chuti ako to môže ohroziť plod?

majamat
31. okt 2020

@monika16122012 pokial viem, tak to plod neohrozuje

monika16122012
autor
31. okt 2020

Aj keď kašeľ je častý a to ze lieky nemôžem brat proti kaslu to je zle

katie253
31. okt 2020

@monika16122012 na kašeľ môžeš V tehotenstve sirup skorocelový

kubkovamama
31. okt 2020

@monika16122012 môžeš sirupy,cmulacie tablety,Paralen,zas sa neboj,že nič nemôžeš.Mozes,ale s mierou.Teply čaj,citrón,céčko,dečko.Na kašeľ je super Stodal,upokojí aj sliznice,sinupret kvapky aj tablety na nádchu

nevenka
31. okt 2020

@katie253 hej, asi jediny ten...ale mala som obycajny kasel so soplom a este horsie mi robil...este stale pokaslievam a su to uz skoro 3 mesiace...🙄

mima1
31. okt 2020

Ja som v tehotenstve mala mesiac kasel. Uzivala som stopkasel.

janage
31. okt 2020

S tymi sirupmi opatrne podla toho aky kasel mas ci suchy ci vlhky treba vyberat. Mozes si urobit cibulovy sirup to najdes na nete recepty. Mas rozne varianty aj s cesnakom citronom zazvorom alebo cistov len cibula cukor alebo med

janage
31. okt 2020

@monika16122012 mozes nahrievat dutiny, striekat morsku vodu alebo vincentku, zda sa mi aj pinosol mozu tehotne. Zavolaj do lekarne urcite ti poradia co je vhodne

majamat
31. okt 2020

vela tehuliek kasle. pri kasli je dobre sediet a trosku sa pokrcit, aby sa nevyvjal tlak na brusko. ja som kaslala cele tehu. mam chronicky kasel 25r
co sa tyka liekov, baby ti uz poradili.

kacenka05
31. okt 2020

@monika16122012
Ja si neviem vynachváliť sirup " Stop Kašeľ". Brala som ho aj počas tehotenstva ( a to som mala také záchvaty kašľa, že som myslela, že bez atb. sa do poriadku nedám. Nesklamal 😉). Dcérka je tiež vďaka nemu už 3 roky bez liekov... klopem.
Skóre uzdravenie.

pininka1
31. okt 2020

Mozes aj doritricin, aj ja som ho brala v tehotenstve

janage
31. okt 2020

@kacenka05 nam bohuzial Stop kasel absolutne nepomohol😞 ale za pokus to stoji ak ho mozu tehotne

jany149
31. okt 2020

@monika16122012 na kašeĺ možeš napriklad sirup STODAL ja som 4 mesiace pred porodom mala zápal priedušiek s vysokymi teplotami toto mi dal na kašeĺ dr. a malý je ok...nech sa ti spýtajú v lekárni na možnosti urcite ti nieco poradia....drzim palce a neboj bude to ok

danielahamar
31. okt 2020

@majamat áno, lebo sa im vytvorí reflux, preto kašeľ, mne sa vrátil po 7 mesiacoch 😩

tatisna
31. okt 2020

@monika16122012 uz 3 mesiace si pozitivna alebo 3 mesiace kasles? Stodal som brala aj ja, je to homeopatikum. Alebo cibulovy sirup je super, cibula na male kocky, zasypat cukrom a po par hodinach zliat na lyzicku. Ja som pocas tehu mala 2x nadchu ale ze fakt silnu, aj teplotovala, aj zlte sople som mala, to este nebola korona. Najviac vraj ohrozuje plod vysoka horucka, takze ak ju nemas, je to uplne ok. Moje babo je ok. Dorithricin je na bakterie ale aj mne ho dr. odporucala aby som nemusela brat silne atb cez zaludok. Drzim palce.

tatisna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majamat
31. okt 2020

@danielahamar aj to, ale aj astma, ci infekcia

monika16122012
autor
31. okt 2020

Ďakujem veľmi pekne kocky poradili ste mi a troska ma upokojili. Brala som sirup stodal zajtra do beriem celý a už nemám no kašeľ suchý ma troska ešte trápi inak teplotu nemám tak snáď všetko prejde a bude to ok

kikulienkadd
31. okt 2020

Ahoj!Vitamín D sa nesmie užívať v tehotenstve,prosím over si túto info. Ja som ju dostala, ked som bola tehotná, že vraj môže poškodiť bábätku srdiečko. Prajem vsetko dobré, neboj to dáš 💪🍀

monika16122012
autor
31. okt 2020

@kikulienkadd ďakujem pekne tak ja beriem iba železo a kys. Listovú nič iné

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre