Som v 20. týždni a asi mám mykózu

zubky
28. okt 2013

Ahojte baby,

Ja mam zasa taky svojsky problem.. Som v 20 tt a ani neviem ci je to mykoza lebo vytok skoro ziadny ked tak tak bez zapachu, ale mam tam taky diskomfort.. nie je to ani velmi bolestive.. ale nie je to tam ani normalne, aj sa mi to tazko vysvetluje.. No ale teraz moj problem je v tom ze idem 31.10 lekarovi a dnes je pondelok mam cakat do toho stvrtka ci zajst k nemu teraz? Zacala som si davat lactofeel gel, je to urcene aj pre tehulky... Zda sa mi ze sa to trosku aj zlepsuje (si budete mysliet ze nerozoznam mykozu.. ale mala som ju uz nie raz a toto sa mi aj na to podoba aj nie. ) Taky diskomfort citim od cca piatka... Tak a teraz ze co mam ho otravovat uz teraz alebo postaci ked pojdem az vo stvrtok? dakujem vam velmi pekne...

linda20111
28. okt 2013

@zubky Mykoza nemusi byt vzdy rovnako zavazna, niekedy je to take ako pises teraz "diskomfort" - take trochu svrbenie, scervenenia, ale bez typickeho tvarohoviteho vytoku, keby si to nechala bez liecenia, podla mna casom by sa dostavil aj vytok.. Radsej zajdi k lekarovi, nech urobi vyter aby si to v pripade mykozy (alebo niecoho ineho) zacala liecit cim skor.

lencika
28. okt 2013

Ahoj ak mozem poradit, tiez som si s tym presla ja som zacala pouzivat canesten Combi predpisal mi to lekar a vylucila som bielkoviny, mala som pocit ze to mi nerobi dobre nie uplne, mozno to mas aj ty z jedla, ak ti to nezmizne radsej chod k lekarovi

radlinka
28. okt 2013

@zubky ahooj, ake otravovanie, lekar by ta mal vziat a brat ohlad aj nato ze cakas babatko. Pokial nie je z tych typickych 'odbornikov' co vsetko ofrflu a tazi sa im zdvihnut zadok. ...nech ti spravi test na specificku kultivaciu a mikrofloru. Skus si davat PROBIOTIKA - OD od Dofillus - s jogurtom, tam je presne jeden vyrobok na tento problem....Vynechaj vsetky sprchace, mydlo, prasky na pranie a skus prejst na nieco senzitivnejsie. Ja beriem vyrobky z DM-ky osvedcili sa mi aj na senzitivnu a citlivu pokozku. Potom tiez odporucaju prezehlovanie spod. pradla a umyvat cistou vodou. Mne sa z gelov osvedcil Chilli, mam ho velmi rada, stoji cez 5 eur, ale zvykla som si na Canesten gel na intimnu hygienu, len ho posledne nemozem zohnat. Niekedy pomoze aj vynechat urcite potraviny a sladkosti, byt v klude, nestresovat a sledovat co by ti to mohlo sposobovat. Inac lekari odporucaju aj ten Lacto Feel ale sa musim pouzivat minimalne tyzden alebo po dlhsiu dobu a potom opakovat. Vela stastia...drz sa xxx 😉

gabikkas
28. okt 2013

@zubky ahoj, ja som prvy krat mala mykozu v teho, pred tym som ani netusila co to je...gynekologicka mi dala take gulicky na vkladanie, bola som z toho dost mimo, lebo predsa len to bol liek na niekolko dni...pri druhom teho som to tiez dostala, ale to uz som chodila k doktorovi, ten urobil ph papierikom vysetrenie a povedal, ze na to netreba lieky, ale len mi to lokalne vytrel vodckou a preslo to...odporucil mi multigyn actigel keby sa to niekedy zopakovalo...svrbenie som mala potom dakedy po case po porode, kupila som si ten gel, pomohol, preslo to, nemusela som ist ku gyn., mozes skusit, aj ked je to drahsie... http://www.multi-gyn.sk/multi-gyn_actigel.html

flafly
28. okt 2013

Ja som sa liečila na mykózu počas celého tehu, vybrala som cca 7 dávok krému gynazol a milión sáčikov rosalginu...aj tak nič nepomáha, na 2-3 týždne to prejde a potom je to naspäť aj s celou parádou...kľudne počkaj kým pôjdeš do poradne a povedz o tom lekárovi, dovtedy môžem odporučiť rosalginové výplachy môžeš aj 2 krát denne, ten gél čo spomínaš nepoznám...lekár zároveň odporúčal nepapať sladkosti, biele pečivo atď., ale to je v tehu dosť ťažké, hlavne keď je chuť ...
🙂

zubky
autor
28. okt 2013

Dakujem vam dievcata za odpovede. Skusala som uz asi vsetko,kedze som aj tucina,ako ja hovorim,vyhybam sa sladkostiam.aj ked teraz sa mi obcas nezadari. Biele pecivo uz ani nepoznam tajt fakt neviem odkial to zas mam ved ani s polovickou teraz nie sme intimne☹. Rosalgin mi lekar povedal,ze radsej nie tak akoze stvrtok k nemu idem urcite a zajtra zavolam,uvidime co povie.

zubky
autor
28. okt 2013

@flafly myslis ze sa v brusku babatku nemoze nic stat ked pojdem az vo stvrtok?

bosoriak
28. okt 2013

@zubky Mykoza v tehotenstve nie je nebezpecna. Ja som ju mavala velmi pravidelne pri druhej dcere, suvisi to s imunitou a s hormonalnym vplyvom na sliznice. Skus uzivat Hylak kvapky, to su probiotika, mne to v poslednej dobe pomaha. A to som predtym vzdy musela brat tabletku flukonazolu, takze toto je take prirodnejsie. A nic sa nestane, ak pojdes az vo stvrtok.

flafly
28. okt 2013

Nie bábätku v brušku sa určite nič nestane...ako vravím, ja sa liečim na mykózu celého tehotenstvo a lekár mi vždy vravel, že keď už to bude na nevydržanie mám si spraviť výplach...a vždy keď som prišla na ďalšiu poradňu tak mi vypísal ďalší krémik...okrem toho bábeno je pevne uzatvorené vo vaku s plodovou vodou, plus krčok, plus zátka, problém by to bol iba v tom prípade pokiaľ by to bolo čosi dlhodobé a ty by si to neriešila, tie dva dni určite nie sú problém 🙂

koniarova
28. okt 2013

@bosoriak Nesúhlasím. Je veľmi nebezpečná. Ja som sa kvôli neliečenej mykóze začala otvárať v 25 týždni a odvtedy som si pekne krásne do pôrodu poležala v nemocke s nohami nahor.
@zubky Nečakaj a ver mi. Lieč si to.

zubky
autor
28. okt 2013

@bosoriak
@flafly tak ste ma upokojili 😉 dakujem vam 😉

zubky
autor
28. okt 2013

@koniarova ja si mykozu liecim, mam ju dost casto zial, tu sa jedna o dva dni 😉 keby viac ako par dni,tak by som nevahala 😉

bosoriak
29. okt 2013

@koniarova Myslim si, ze mykoza u teba bola iba priznakom hlbsej priciny, ktora sposobila predcasne otvaranie. Mykoza samotna su premnozene bakterie candida albicans, ktore su normalne pritomne v posve. Spustacom takehoto premnozenia je vplyv hormonov, stres, oslabena imunita (vsetky tieto mozu spustit predcasny porod). Dieta je pred mykozou ochranene plodovymi obalmi, cize k nemu sa ani nedostanu.
Preto mykoza samotna nebezpecna nie je. Ak je priznakom niecoho vaznejsieho, vtedy ju treba brat vazne. Inak je to iba diskomfort.
Plati aj pre @zubky

zubky
autor
29. okt 2013

Ahojte tak som vam bola u gyn.aj kvoli mykoze,aj kvoli tomu,ze vo svrtok nema byt kto s druhym dietatom tak som sla 😉 takze dostala som macmiror aj mast aj na vkladanie a hned my spravil aj poradnu aj ultrazvuk.Takzd budeme mat druheho cervika 😉 a nie cervicku ☹ aj ma soklo,ze som nebola z toho smutna bovelmi som chcela babu. Ale uplne sa vytesujem ze son videla drobca. Mame zatial 20,8cm a 410g 😉 tak a termin ze 9.3 sa posunul dopredu nakoniec to bude na MDZ to bude srAnda 😉 tesim sa. No a toho macmiroru mam ze 12 globuli to sa mi zda viac nez doat ☹ ale ked treba tak treba .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre