Som v 19. týždni a mám málo plodovej vody. Hrozí mi niečo?

mia_ko
15. nov 2013

Ahojte,dnes som bola na kontrole pri gynekologovi a sonoval ma. Povedal že tam mám menej vody ako by malo byť a spytal sa ma či mi odtiekla. Ja som nespozorovala nič že by mi niečo odtieklo. Môže sa niečo stať? Bojím sa hlavne kôli tomu že v prvom tehotenstve som v 22tt prišla o dieťa (odtiekla mi voda).

lulu19
15. nov 2013

ahoj aj mne presne v 19tt povedali ze mam menej plodovej vody , ze mam zvysit prijem tekutin a o tyzden mam ist na kontolu a aj som tak urobila pila som az 4l vody viac som odychovala ,tak ako sa da pri 2,5 rocnom syncekovi 🙂 , a o tyzden na sone mi povedali ze sa to upravilo a ze je to v poriadku .tak drzim palce aby to bol aj tvoj pripad

julinkaaa11
18. nov 2013

ahoj...ja som prave s touto diagnozou v nemocnici uz 3 tyzden. Nalievaju ma magneziom- infuziami aby nabehla tvorba vody...ja som sa pytala nie jedneho dr. ci to mozem ovplyvnit pitnym rezimom a povedali, ze to nesuvisi s pitnym rezimom..pritom ja niesom z tych co podcenuju pitie vody...teraz co som v nemocke, tak mam pocit ze viac pijem ako jem a stav sa nezlepsuje dokonca ani po infuziach. Ja som ale v 32tt. takze je to trosku vyssie stadium. Neviem v akom stadiu oligohydramnionu si ty...ja som mala pri zisteni lahky a uz sme na tazkom...takze ma dr. pripravila na to, ze moze prist tehu skor...ale zas lezim s jednou pani ktorej hovorili pocas celeho tehu ze ma menej vody a v piatok porodila krasneho zdraveho chlapceka. Na sone jej dr. povedala, ze ked sa babo hybe a ma sa dobre, nezaostava v raste, tak je to ok...ale mala by si byt castejsie sledovana...viem ze napr. prietoby sa kontroluju v 30tt a potom az v 35tt. ale mne ich teraz uz od toho 29tt kontroluju kazdy tyzden na sone...to aby boli prietoky ok, je tiez velmi dolezite.... 😉 neboj sa ak by to bolo zle, tak ta urcite posle dr. na infuzie alebo nasadi liecbu...hlavne bud psychicky vporiadku...aj ked nam to tu stale hovoria ale vsetci vieme ako to je...ako mas byt pokojna ked sa nieco deje...ale fakt to pomaha...prosto maj vzdy na pameti ze kazde tehu je ine, tak ako kazdy organizmus je iny a pre tvoje tehu je asi v norme ked mas trosku menej vody...hlavne aby sa babo citilo dobre. Drzim palce.... 🙂

dominika16
2. dec 2013

Ahojte tehulky 🙂 mala by som na vas jednu otazku, skor ci mi viete trosku poradit resp. upokojit ma, som v 19 tyzdni tehotenstva a uz 7 dni berem vag.cipky macmiror 500 koli rozsirenym kvasinkam :( dnes rano sa mi stalo, sla som na wc na malu potrebu a jak som si sadla nezacala som cikat, ale isla mi tekutina z posvy nasledne som zacala cikat takze presnu farbu neviem :( teraz mam obavy, či to nebol odtok plodovej vody, brusko mi nesplasko, ale zohyba sa mi lahsie nez vcera aj predtym...uz davnejsie ma pobolieva spodok bruska takze :P .. neviem mam obavi ze to bola plodova voda, po macmirore som mala od zaciatku hned rano jak som sa postavila mokro lebo vytekalo liečivo... ale dnes tam neboli stopi zltych granuliek jak vzdy, nakolko som bola aj v noci na wc-ku... dakuejme za odpoved ..snad to neni to ze voda odtiekla, lebo tuzim po svojej mainkej fazulke :(

donna11
2. dec 2013

Baby nechcem strasit, ani nic podobne, ale pokial nieco take spozorujete, na vasom mieste ihned utekam k lekarovi al na pohotovost..kamaratka tak prisla o dietatko, pritom ona mala len vytoky, ziadnu vodu nespozorovala..nepodcenujte tento stav, hlavne ziadne vaginalne infekcie, kt sposobuju ranky na plodovych obaloch a tym sposobuju odtok plodovej vody..

jankalc
4. okt 2014

mia_ko ako dopadlo dalsie tehotenstvo? bolo vsetko ok? ja som prisla o babo v 23 tt tiez na odtok vody od vtedy sa strasne bojim otehotniet aj ked velmi tuzime pa babatku☹
mne neprisli vobec na nic preco sa to stalo☹(

evita_g
4. okt 2014

@jankalc Ahoj. Vo svojom prispevku si neoznacila @mia_ko takze neviem, ci si ho precita 🙂 No kedze ma v profile napisanu 6mesacnu Sarku, tak to asi nakoniec vsetko chvalabohu stastne dopadlo 🙂

lenkaz1986
20. dec 2018

@jankalc ahoj ,,,ako si prosim dopadla ?

sajsa3
27. júl 2019

@dominika16 Ahoj. Mam podobny problem. Prosim ako ti to vtedy dopadlo? :(

lenkaz1986
28. júl 2019

@sajsa3 koho si sa pýtala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre