Som v 18. týždni a mám skrátený krčok na 33 mm

adus5656
12. feb 2021

Ahojte som v 18 tt a od 16 tt mi dr povedal že mám hlavičku strašne nízko. Nemohol ju ani odmerať ultrazvukom. Na kontrole v 18 tt mi povedal že mám krčok skrátený na 33 mm.
Som doma na PN kľudový režim a vyložené nohy. Podľa lek. Správy sa neotváram len maličká nalieha hlavičkou. Chcem sa spýtať či je možné že bábätko ešte zmení polohu a vytiahne sa na to správne miesto a nebude veľmi nízko. Prosím podeľte sa o svoje skúsenosti. Poctivo ležím doma sa už smejú že za chvíľu budem mať nohy na plafóne. 🙂

diaalex
12. feb 2021

@adus5656 ja som to mala tak isto narozdiel, že som chodila ďalej do prace na 5h namiesto 8h, riadne som vsetko robila a samo sa to zmenilo 🙂

mariska1989
12. feb 2021

Tiež som to tak mala .placenta moc nízko ledva tiež odmerala dr. Nariadenie čo najviac vyložené nohy a oddych ..takže čo sa tak lež ja som to ale riešila nie len nohy aké jemne zadok dohora až je aj a mala sa pekne časom napravyla nahor samozrejme neskôr som cítila dosť pohyb dole ako hýbala aj hlavyčkou tak som to cítila dosť len ty máš aj kŕčom .ak sa ti bude skracovať tak ťa bude čakať pravdepodobne šitie

adus5656
autor
12. feb 2021

@diaalex tiež sa ti skracovali aj krčok ?

adus5656
autor
12. feb 2021

@mariska1989 mám aj zadok podložený tak že je oveľa vyššie. V noci tak isto ale trošku nižšie lebo by sa mi nedalo spat. Ja pohyby zatiaľ necítim. 1 marca mám kontrolu tak som sama zvedavá čo mi dr povie či sa viac skrátil krčok alebo ostal tak. Viem aj o siti ale to som čítala na nete. Snažím sa čo najviac ležať. Dúfam že sa to ustáli.

ayaya
12. feb 2021

@adus5656 mne doktor v 20tt povedal že mám skrátený krcok, iba 25mm a malý naň naliehal hlavičkou, hneď ma aj poslal do nemocnice ale z nemocnice ma poslali domov. Normálne som aj chodila do práce, len som musela chodiť častejšie na kontrolu do nemocnice. Ani neviem ako a časom sa to upravilo.

diaalex
12. feb 2021

@adus5656 áno a ešte nám lekár zakázal sex 😁

mariska1989
12. feb 2021

@adus5656 tak ono sa to vda ťa uspia a pár minútový zákrok hlavne aby to bábo udržalo ..no však čo chvyla začneš cítiť tie bublinky ☺️

jaga18
12. feb 2021

Aj mne sa postupne od 16 tt skracoval krčok, v 20tt som podstúpila serklaz a všetko bolo 👌 musela som síce do 36 týždňa ležať, kým mi nevybrali steh. Rodila som v 41.tt po vyvolavacke

lejluska
13. feb 2021

Ja som mala od 20tt skrátený krčok na 28mm... zakázaný sex + bola som po 2 sekciách + diagnóza placenta praevia centralis ... Zlá kombinácia...serklaž neprichádza do úvahy kvôli placente...tak som ležala až do 37tt kedy spravili sekciu... našťastie všetko dopadlo ok 🙂 držím palce 🙏❤️ ale myslim, že to dáte v pohode...len všetko treba dodržiavat 🙂

ankare
13. feb 2021

Juj,len ozaj lež a oddychuj čo najviac. Fakt Ti nič za to nestojí. Informuj nás,ako sa máte. Držíme palce!

adus5656
autor
26. máj 2021

@ankare ahoj tak dnes sme 33/6 a zatiaľ držíme krčok v poslednej poradni bol cervikometriou 29 mm. Teraz mám prvého júna ďalšiu kontrolu tak uvidíme.ale mám v pošve zlatého stafilokoka tak neviem čo sa bude ďalej diať. Dúfam že potiahneme aspoň do 36 tt.

ankare
27. máj 2021

@adus5656 krásne sa držíte, teším sa, len tak ďalej! 👍 Poctivé ležanie robí svoje, paráda, buď trpezliva. Verím,že ešte pár týždňov potiahnete,kým malička bude zrelá. Držím palce! 🙏♥️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre