Som v 15tt a tlačí ma brucho

vierka0508
13. máj 2021

Ahoj zienky, nemate skusenost co to moze byt? Cakam druhe babatko, takze viem ake to je ked tvrdne brucho, toto nie je ono, ale od vcera v kuse pocitujem, hlavne ked sedim, take tlacenie v bruchu, nepohodlie ako keby som tam mala nieco pricviknute, na vrchnej casti asi 3cm od pupka nahor. Som v 15tt a brusko uz mam celkom viditelne. A uz som z toho nervozna, kedze mam sedavu pracu, stale to citim a vnimam. Ine problemy nemam, tak neviem ci uz mi nejako tlaci na organy ci co.

lllenuli
13. máj 2021

Ja mám pri sedení rovnaký problém (teda aspoň myslím podľa popisu), aj pri dlhom státí...a myslím si že u mna je to slabými brusnymi svalmi...po prvom tehotenstve mi zostala aj slabšia diastaza...a teraz ešte keď sa ti tie svaly aj pomaly rozostupujú, bruško sa zväčšuje, môže ta bolieť podľa mna....ja som ešte len 8tt, bruško malinké, ale bolesti ako popisuješ som mala aj pred tehotenstvom a teraz sa to už lem zhoršuje u mna, neviem poriadne obsedieť kvôli tomu

vierka0508
autor
13. máj 2021

@lllenulina mna to praveze ani neboli, je to len taky nepríjemný pocit akoby mi tam nieco zavadzalo 😆

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre