Som v 15. týždni a mám bolesti chrbáta

paulina252
11. okt 2017

Ahojte, som v 15 tyzdni a velmi ma zacal boliet chrbat. Bola som aj par dni v nemocnici, na sone vsetko ok...kazdy vecer mi pichli injekciu na uvolnenie a bolo dobre. Dnes ráno ma pustili, je vecer a je to tu zas ☹ bolest krizov a mierne pichanie v brusku. Mate nejaké skusenosti? Co tam mam zase bezat? Dakujem

kristinanovak
11. okt 2017

Ja som toto mala od 7mesiaca. Snazila som sa vela chodit a nemysliet na to pamatam sa ze bola to strasna bolest. Ale tak horsie boli kontrakcie 😇 ked som lezala na rovnom tvrdom vacsinov na zemi tak to mi pomohlo.

carrot_apple
12. okt 2017

@paulina252 cvičiť, treba ísť k rehabilitačnému lekárovi a on ti dá cviky pre tehotné na tvoj problém, ja som mala problém so stavcami, fakt mi to pomohlo...

katus226
12. okt 2017

Som na tom podobne, 15. tt, boli ma chrbat ale aj nohy. Minulu noc som sa len prehadzovala, nevedela som si najst nejaku polohu. Chcem cvicit ale mala som kludovy rezim tak som len lezala, teraz sa toho trocha bojim

mamaaaaaaaaaaa
12. okt 2017

@paulina252 si v 15tt co byde vraviet ked budes v 30?? Skus sa obcas poprechadzat po vonku na cistom vzduchu ..skus strečingove cvičenia .. nelež neseď .. keď ides spat kus spavat s vylozenými bohami..

Ja som v 30 tt a este dokazem ist aj na huby ale vecer je to neskutocne bolesti krizov a noh a do noh v noci aj krce .. + plus neskutocna mrcha kyselina pre ktoru nemozem ani lezat a ked je blbe pocasie bolesti hlavy tocaky :D takze vsetko ss da vydrzat .. ved si tehotna vsetko je v tele zmenene ale bacha niesi chora :D tehu neni choroba a vsetko zvladnes sme zeny rozneho typu a kazda to zvladame inak ... Drzim palceky aby si to zvladla do uspesneho konca..

paulina252
autor
12. okt 2017

Ahojte ja som uz v nemocnici pre silné bolesti chrbta. V noci som musela utekat na pohotovost, lebo mi to uz zasahovalo až do brucha. Dostala som liek a lezim. Stale neviem dovod, dost sa hybem aj ked opatrne koli nizko ulozenej placente🙄

paulina252
autor
12. okt 2017

@katus226 ahoj katu a picha ta z toho niekedy aj v brusku? To ma obzvlast znervoznuje

katus226
12. okt 2017

@paulina252 ano tak mi to zacalo - naboku, hrozne to bolelo, myslela som ze je to vajecnik. sla som na pohotovost a doktor povedal ze to bude skor od chrbtice. ze ci nemam pricviknuty nejaky nerv. inak pichanie vo vseobecnosti moze byt od rastucej maternice, ako tlaci a taha vsetko naookolo... obcas si kontrolujem ci mi netvrdne brusko (a aj to je vraj normalne, len nesmie trvat dlho a opakovat sa prilis casto). to pichanie mi ustalo, ale puka mi v krizoch vzdy ked sa na posteli pohnem

drzim ti palceky nech ti v nemocnici pomozu 🙂 dobre ze si sla

kellypiu
12. okt 2017

budes sa musiet trocha a cvicit aby to aspon trocha preslo. je to bezny jav, co sa tehulkovania tyka no opatrne sa s tym sa bojovat

snehuuulienka
12. okt 2017

@mamaaaaaaaaaaa sú bolesti a bolesti....
ak sú to len obyčajné bolesti chrbtice,ako máš predpokladám Ty,tak sa to vydržať dá.....
horšie ak táto bolesť súvisí nebodaj s nastávajúcim predc.porodom atd

Nemachruj !!! ,iste Ta to neboli tak ako
@paulina252 ....
v takomto stave by si tiež letela na pohotovosť,iste nie zbierať huby do lesa...😉
Viem o čom píšem,bohužiaľ som si tým prešla aj ja,a malo to veľmi zlý scenár ,s tým najhorším koncom aký môže nastať v živote ženy- šťastne očakávajúcej buducej mamicky

lulula12
12. okt 2017

Veru je rozdiel bolest a bolest. Hlavne sa netreba zahravat s takymito vecami, lebo aj bolest krizov moze byt prezvest niecoho zavaznejsieho a v tehotenstve radsej ist nadarmo k lekarovi ako neskoro!

mamaaaaaaaaaaa
12. okt 2017

@snehuuulienka ale nikto tu nemachruje :D len si tu pisem vlastny nazor tak sa hned do mna neobuvaj .. ty vies ako to boli ju ked si taka mudra ???
Tehotenstvo neni choroba je to len tehotenstvo..no a ? Co potom povie v 30 tt ved to ani nedotiahne a keby mala dieta tak sa na neho vykasle .. su horsie tehotenstva ked ich sprevadzaju kazdodenne nevolnosti. Ale 100 ludi ...

snehuuulienka
13. okt 2017

@mamaaaaaaaaaaa neviem síce koľko máš rokov,no predpokladám podľa Tvojich reakcii,že máš aspoň o 20 rokov menej odomňa.Ver tomu,žeby Ti prechádzka na čerstvom vzduchu a ani strečing v týchto bolestiach nepomohol.Ale jediné riešenie by bolo ísť do nemocnice.tolko z mojej strany,názor Ti neberiem,ale nerad,že je to ok keď to ok není😉

brigushka
26. okt 2017

Ja som bola na tom rovnako baby som 25tt a tri tyzdne som uz nespala...kazde tri minuty som sa otacala.....nakoniec som googlila a natrafila som na tejpovacie pasiky...ja som si ich nalepila sama lebo som uz bola taka zufala a mala som ich na sebe dva dni vkuse...netvrdim ze je to zazrak ale neskutocne mi pomohol...skutocne som prespala tie noci s pasikmi a jednu noc uz aj bez....zajtra mam ist k lekarovi tak sa ho chcem na to spytat ci ich mozem pouzivat v takomto pripade...ja som uz skusala vsetko mozne...hociako sa podlozit vankusikmi atd a nic bolest vkuse pretrvavala a bola hrozna, rano som ledva vstala z postele :( a samozrejme prechadzala vzdy do brucha

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre