Som v 13. týždni a mám problém so štítnou žľazou

vaiana2002
23. aug 2023

Ahojte som v 13tyzdni tehotenstva mam štitnu žľazu brala som euthyrox 25 DR mi znížila dávku na pól tabletky každé ráno máte niektorá takú skúsenosť bolo vaše babo v poriadku ? Na kontrolu ma dala hneď o mesiac pred tým som chodila každé 3mes. Ďakujem vám za vaše odpovede 😇.

marci77
23. aug 2023

mne moja endokrinologicka prizvukovala, ze hned ako otehotniem mam hned prist na kontrolny odber, ze tehotne u nej maju prednost
predtym som mala 25 a v tehotenstve mi podla vysledkov krvi v 1.trimestri zvysila na 50
vsetko bolo v poriadku v tehotenstve

drzim palce, treba ist co najskor endokrinologicke na odber krvi a podla toho nastavi davku liekov

naduska007
23. aug 2023

@vaiana2002 ahoj, žiadne strachy, so štítnou žľazou som porodila 2 chvála bohu zdravých chlapcov

vaiana2002
autor
23. aug 2023

@marci77 ja som bola j vedela že som tehu a znížila mi ale dala ma o mesiac na kontrolu kde mi budú brat krv tak neviem no

majamat
23. aug 2023

@vaiana2002 ak mas spravnu liecbu, nie je dovod sa bat. bat sa treba bez liecby.

marci77
23. aug 2023

@vaiana2002
a na zaklade coho znizila davku lieku?
neviem, moja sa ma pytala, ci planujem tehotenstvo.....ked som jej povedala ano, tak dala mi tu 25, aj ked som vtedy lieky nemusela mat
a potom mi hned kazala prist, a potom mi zvysila davku na 50

ak sa vam cokolvek nezda, poziadajte gynekologicku alebo obvodnu o odber krvi a podla toho sa nastavia lieky
ale tak endokrinologicka asi vie, co robi .....ja som napisala iba moju skusenost

aktiz
23. aug 2023

@vaiana2002 aj mne vždy prizvukovala endokrinologicka, že keď otehotniem, hneď mám prísť. Tiež mi počas tehotenstva dávku zvyšila.

vercavercaverca1
23. aug 2023

Ahoj 😊 mám tiež zníženú funkciu štítnej žľazy a v tehotenstve mi brala krv na endokrinologii medzi 8-10 tt a podľa výsledkov upravila dávku (mne zvyšovala), potom som šla ešte myslím raz v tehotenstve. Ak si v tehotenstve bola na odber krvi, určite ti doktorka nastavila liečbu podľa výsledkov a bude to v poriadku 😊
Ak máš obavy a chceš si byt istá zavolaj doktorke.
Veľa zdravia prajem 👍😊

vaiana2002
autor
23. aug 2023

@vercavercaverca1 ďakujem pekne 😇

vaiana2002
autor
23. aug 2023

Dievčatá zajtra volám na endokrinológiu lebo sa bojím o bábätko ďakujem za vaše skúsenosti 😇

andrea_82
23. aug 2023

Mne pocas tehotenstva davku nemenili, ale na kontroly som chodila casto. Tiez mi je cudne, ze davku znizovala, skor je castejsie zvysovanie davky. Ale asi vie, co robi.

vaiana2002
autor
23. aug 2023

@andrea_82 neviem ale panikarím zajtra volám a nech mi zoberie krv skôr 😌

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre