Som v 12. týždni a zlomil sa mi kúsok z predného zubu

nikuska386
20. nov 2013

Ahojte kocky, este som len na zaciatku tehu, 12 tt a uz sa mi stala neprijemna vec, pri jedle sa mi odlomil kusok z predneho zubu, je to akoby jeden dolny roh zubu, je to velke mozno 1-2mm ale dost to krici a myslim ze zub sa bude casom lamat dalej. Ale pocula som ze blombovanie v tehu nehrozi. Tak co s tym? Nemate podobnu skusenost? Nechcem ostat do konca tehu strbava :((

katka1981
20. nov 2013

@nikuska386, ale prosim ta, nestresuj. Jasne, chapem, ze si nestastna kvoli zubu, to by bol kazdy, ale v tehotenstve sa zuby mozeu blombovat, trhat a mozes aj lokalnu anestezu. Takze kvoli babatku nemaj ziadne obavy. Lokalna nesteza sa k babatku nedostane a tvoj zakrok si ju ani nebude musiet vyzadovat (pravdeopodobne). Svoj stav skonzultuj so zubarom a pokojne aj gynekologom, ako som spravila ja, ked mi isli trhat osmicku pocas tehu.

nikuska386
autor
20. nov 2013

Ani nevies ako mi teraz odlahlo. Naozaj keby islo o iny zub kaslem na to, ale hned jednotka zlomena... Zajdem teda k zubarovi nech ma vrati do "povodneho" stavu :D Dakujem ti za odpoved 🙂

anjelicek26
20. nov 2013

@nikuska386 - samozrejme mozes pod lokalnu anestezu, mozno lekar len zabrusi druhy zub, aby nedostatok zarovnal a zvysok poriesite az po tehotenstve.

nikuska386
autor
20. nov 2013

No na zabrusenie to je asi az privelky kusok... Uvidime co povie, len nech neostanem s usmevom jak profesionalny zapasnik a nech je babo ok

siska53
20. nov 2013

@nikuska386 mne sa,podobne stalo tiez. Predny zub,ale zadna cast,mne,tam vtedy co-to vyvrtali a dali nejaku detsku plombu,ona sa,caso zozuva,vydrzi tak rok-dva. Po porode mi potom dali uz beznu plombu.

nikuska386
autor
20. nov 2013

Tesite ma baby, som mala uz hororove scenare v hlave :D ale ako vidim zbytocne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre