Som tehotná a strašné mi býva zle

3. okt 2022

Ahojte prosím vás poraďte mi som v siedmom týždni tehotenstva a už vyše týždňa mi veľmi zlé je to od rána až do večera , ledva niečo do seba dám lebo všetko jem nasilu na nič nemám chuť keď mám varit mam k tému úplny otpor , mám pocit že už nevládzem sem tam mi pomôže Coca-Cola skúšala som aj zázvor ale to mi vôbec nepomáha, aj čierne uhlie ale stoho mi je ešte viac zle nemôžem sa dívať ani na Tv ani na mobil lebo mi je stoho zle tak upratujem a snažím sa venovať dcérke ale aj to ledva dýcham lebo mi je vkuse zle a veľmi často sa cez deň musím nadklanat nad wc už nevládzem 🤢😢

deti95060810
3. okt 2022

poznám... musíš ešte vydržať pár týždňov, potom to prejde...

autor
3. okt 2022

@deti95060810 😢nevládzem jooj plakala by som vkuse cítim sa nevládna 😢.....modlím sa veľmi nech to prejde čo najskôr 🙏 na dcérku a domácnosť som sama lebo muž pracuje takže ešte o to tahšie

1angelika
3. okt 2022

držím palce, len vydržať....a dcérku máš akú starú?

roja01
3. okt 2022

V lekarni na tuto tehotensku nevolnost predavaju zazvorove lizanky alebo zazvorove pastilky. Mozno ucinkuju lepsie ako len zazvor vo forme caju a pod.
Niekomu pomaha aj kamilkovy caj.

autor
3. okt 2022

@1angelika 4roky

autor
3. okt 2022

@1angelika ďakujem 🙏

greta2017
3. okt 2022

Sme v tom viacere...presne viem ako ti je. Mne pomahaju tie lizatka z lekarne proti teh nevolnostiam urcite si kup. A este mi vie ukludnit zaludok slabsi harmancekovy caj. Inak bohuzial len vydrzat to treba😳 ... a jedz malo a casto. Viem ake to je pchat nieco ked nemas na nic chut ale treba mat poruke stale nieco

lenqua_12325
3. okt 2022

Daj si predpísať liek u gynekológa. Degan alebo Torrecan a bude Ti lepšie.
Viem, ako sa cítiš. Prvé mesiace som nedokázala ani vstať z postele.
Jedla som len jahodový kompót a coca colu.

luckajozko21
3. okt 2022

Ja som zila na DRU tycinkach a fatre. U mna bolo dolezite hlavne nezostat hladna - vtedy mi bolo najhorsie. Okrem spominanych lizatiek som mala este kupene aj zazvorky (gumenne cukriky, max davka je tusim 4 na den). Niekomu zaberu homeo cocculine alebo zazvorove tabletky antimetil. Len nekombinuj vsetko naraz, aby si nepresvihla max davku zazvoru. Urcite to treba spomenut lekarovi. Drzim palce nech to cim skor prejde a mas bezproblemove tehotenstvo 🙂

3petka
3. okt 2022

Ahoj som na tom presne tak isto cely deň každý deň. Akurát že ja nám nejak pokazený daviaci reflex a len mám stále pocit na zvracanie a ťažobu a všetko sa mi hnusí. Keď sa najem cca pól hodinku mi je ok a potom znovu. Nepomáha žiadna mineralka ani nič. Už som z toho nešťastná a teším sa kedy to prejde lebo ani žiť sa mi nechce …

gabika128
3. okt 2022

Skús si vybaviť stráženie pre staršie dieťa, aspoň na pár hodín, dní v týždni. Ja som mala pri druhom tehotenstve ešte horšie nevoľnosti a veru trvali až do 17tt, takže sa treba pripraviť, že to môže byť nadlho.

nivea22
3. okt 2022

Ja som vracala 5 a viackrát za deň, dokonca aj čistú vodu. Uz som bola dehydrovana. Lekár mi predpísal torecan, užívala som ho iba par dni, kým sa mi nezastavilo vracanie. Zle mi bolo aj potom ale už sa mi dalo aspoň jest a pit. Po torecane mi veľmi pomohlo jedenie v malých porciach a skôr "dietnejsie" jedla ako syreckovy chlebík, šunkovy chlebík alebo maslovy a mlieko mi stale celkom úspešne sťahuje kyselinu. Snažím sa vyhýbať potravinám ktoré mi zaťažujú zaludok a robia kyselinu. Ale nie sú to rady ktoré by ti zazracne zastavili nevolnosti, skor pri troške šťastia ti ich o kúsok stlmia a ako baby pusu treba len vydrzat. Ja som si aj poplakala tak mi byvalo zle.

euka210
3. okt 2022

Ked ani zazvor nepomoze...neviem...vydrzat...ja som mala druhe take...nic mi nechutilo, jedine pasteku s rozkom mi zachutila a zemiaky dookola...ked som negrcala rano, tak vecer to istil 🤷‍♀️

ivs97
4. okt 2022

Mne bolo zle keď som si čo i len predstavila nejaké mäso, nie to ešte variť ho. Keďže máš už jedno dieťa tak to bude asi ťažšie.. Ale snaž sa vyhýbať podnetom z ktorých ti je zle, zápachom, predstavam... My sme nemohli mať v chladničke ako kúsok šunky lebo ma napinalo.. Tak som všetky také veci zabalila do alobalu plus do dozy nech to "nesmrdí". Priateľ musel jesť v inej miestnosti nech to necítim. 😅 Prešlo to v 4tom mesiaci..
Zvyklo mi pomôcť nealko pivo 😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre