Som tehotná a stále mi je zle

6. aug 2021

Ahoj dievčatá. Som tehotná, prvý trimester, ale stále mi je zle aj zvraciam, ked nezvraciam tak len predychavam aby som nešla :/ som druhorodicka. Aj pri prvom som zvracala bolo mi zle ale nebolo to az take ako teraz. Pomáha Vam niečo aby to bolo lepšie? Alebo naozaj uz len vydržať? Okrem toho musím chodiť do práce nemôžem ist momentálne na PN ako som bola pri prvom pre zvracanie. Musim vydržať v praci nakoľko som nastúpila len nedávno a to som ešte nevedela ze som tehotná. Lebo sme to neplánovali. Aby mi vyšla Materska musím vydržať. Aj vám býva až tak zle? Stačí ze si len spomeniem na dáke jedlo alebo vidím jedálny lístok a koniec.

miskamicha
6. aug 2021

Skus si kupit take lizanky...resp stale mat nejaky cukrik pri sebe aby di drzala hladinu cukru.

veronice
6. aug 2021

Vitaj v klube 🙈 ja som pri prvom tehotenstve toto vobec nemala... Teraz som uz aj na pohotovosti bola ako to zo mna islo... Myslela som ze mi nastala posledna hodina... Mne pomaha cierny caj, suchare a kazde cca 2 hodinky hodit nieco malo do seba. Ked sa najem vela, zle je, ked sa najem neskoro, zle je...

1angelika
6. aug 2021

súcitím s tebou, poznám to dôverne..mne nepomohlo nič, len som to musela pretrpieť cca do 18 týždňa....ale ja som určité obdobie ani do práce nechodila, len ležala na infuziách v nemocnici lebo som sa už ani napiť vody nemohla..takže ber to tak, že ešte môže byť aj horšie. Držm palce nech to prejde čim skôr. ❤

autor
6. aug 2021

Dakujem baby 🙂 našťastie ked sa napijem a ponkuskoch niečo zjem tak všetko nevyvratim, ale je to o niečo horšie ako pri prvom... Skúsim tie suchare a čierny caj môžem v pohode piť v tehotenstve ano?.. Okrem toho v pondelok idem na skolenie 100km od domu az na cely týždeň tak to bude zaujímavé somnou

domka222
6. aug 2021

Presne tak som to mala aj ja. Pri prvom trochu a teraz som vracala skoro stále. Mne nepomohol ani antimetil z lekárne a podobné veci. Ale na chvíľu mi bolo lepšie, keď som si dala cukrík najlepšie Doxy alebo žuvačku. Sem tam trošku coly.

lucia147852
6. aug 2021

Ja som vracala takto 6 mes, prvé tri aj 12-15x denne. Mala som torecan. Ale mozes skúsiť tie teho lizanky z lekarne. S čiernym čajom to moc nepreháňaj, obsahuje veľa kofeínu.

ki_ki2
6. aug 2021

Ahoj , ja prežívam to isté . Mám homeopatiká od lekárky ktoré sú dostupné bez predpisu a pijem zázvorový čaj a trošku to pomáha 🙂

daddem12
9. aug 2021

Ja som tiez druhorodicka a presne mam to iste

mariska1989
9. aug 2021

Mne bolo zle až piate tehotenstvo 🙈 mne dala dr čipky popravde bola to pomoc veľká keďže ja mávam nízky tlak a zvracanie či žalúdok na vode má dostal do stavu ako keby som bola guma 🙈

autor
11. aug 2021

Ďakujem Vam dievčatá. Zdá sa mi ze je to horšie a horšie 🙈🤔😬 dúfam ze to po prvom trimestri prejde ach

oliolijanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1medvedik1
11. aug 2021

Ja som zvracala do siedmeho mesiaca. Samozrejme už menej, ale prvé 4 mesiace každý deň aj 5x. Bohužiaľ nič nezabralo. Lizanky, tabletky antimentil, a ešte nejaké iné nič nezabralo. Musela som zostať z prace doma..

1angelika
11. aug 2021

@1medvedik1 presne..mne bolo relatívne ako tak dobre až v 8 mes.

autor
11. aug 2021

Nemôžem si dovoliť ostat z prace doma nakoľko som tam este ani nie 3 mesiace, chceme brat po tej dobe rýchlo uver keďže sme s tehotenstvom neratali a ideme stavat. Tak musime ho vziať kym to nieje vidno. Teda musim v práci ešte vydržať. Pri prvom som ostala doma hned na PN tak isto pre zvracanie ale teraz je to komplikovane
No už co, musím to vydržať teda a ešte sa skúsim spýtať doktora na niečo, co by mi aspoň kus pomohlo.

mmbudiakova
12. aug 2021

Mne to trvalo neskutočne dlho skoro do 6 mesiaca. Nemala som rannú a večernú nevoľnosť, ale celodennú a celonočnú. Vracala som aj 10 krát za deň. Nevoľnosti môžeš trošku zmierniť homeopatikum - Sepia officinalis, to mi trochu pomohlo a úplne najviac mi zaberal Ginger sú tie tabletky zo zázvoru.

midori123
12. aug 2021

Boze, ani nevies ako s tebou sucitim. Mala som presne toto iste pri prvom tehotenstve. Prisaham, ze som zvracala od rana do vecera, od vecera do rana a este aj medzitym🤦‍♀️😩
Skoncilo to az tesne pred porodom. To bola hrôza a vobec nic nepomahalo.
Pri druhom len jeden jediny raz, a aj to bola v podstate moja chyba.
Drzim ti palce, nech to co najskor prejde

1angelika
13. aug 2021

@midori123 važne? tak svitá nádej že pri druhom to bude lepšie? tak to si ma potešila 🙂

midori123
13. aug 2021

@1angelika kludne sa to moze stat, ze pri druhom ti dokopy nic nebude;)) A to som sa bala a cakala kazdy den ze kedy to pride a nic😃

jazminn
18. okt 2023

@ki_ki2 aké sú to homeopatiká prosím?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre