Som tehotná a dcéra má piatu chorobu.

ivi175
8. feb 2020

Dobry deň, som v 31 tyzdni tehotenstva a dnes ráno sme zistili, že dcérka ma piatu chorobu. Mala horúčky začiatkom týždňa, ale tie jej po 2 dňoch prešli, dnes motylovity exantem na licach. Obávam sa, že ochoriem aj ja. Prosím skúsenosti. Ďakujem.

cammille
8. feb 2020

Moja to tiez mala, ked som bola tehotna. Nedostala som to, tehotenstvo aj babatko boli ok😊.

whatever1
8. feb 2020

@ivi175 pri vyseve už nie je infekcna, ale mala by si si zavolať na gyndu radsej, keďže si s nou bola aj predtým. Inkubačná doba trvá niekoľko dní takže môžeš byť nakazena bez toho aby si o tom vedela. Pozri si na nete príznaky, u dospelých sa prejavujú inak ako u detí. Nebezpečne to je hlavne v 2hom trimestri, ty si už v 3tom..

ivi175
autor
8. feb 2020

@whatever1 Ďakujem. Volala som. Vraj nemám stresovat, kým ja nemám príznaky. Ale zo života viem, že najlepšie radia ti, čo rovnakou situáciou prešli. Som doma na PN (riziko predcasneho porodu), takže dcérka bola stále pri mne, aj keď mala horúčky bola som s ňou 24h. Celé noci som jej zrazala teplotu.

ivi175
autor
8. feb 2020

@cammille Ďakujem. Dúfam, že to je aj môj prípad.

kiki68
8. feb 2020

@ivi175 ja som doteraz robila v skolke, ako som ostala tehu tie prve tyzdne sme mali priamo v triede epidemiu 5 choroby. Niektori aj rodicia to dostali, ja nastastie ne. Ale bala som sa velmi , nakolko som bola na jaslickaroch a tam je moznost nakazy najvyssia. Pytala som sa mojej obvodnej vtedy a ona , ze toto by uskodit nemalo. Teraz som v 20tt a babatko sa vyvija uplne normalne. Ja som vtedy mala strach, ze ci je to 5 choroba alebo sarlach.

ivi175
autor
9. feb 2020

@kiki68 Ďakujem. Lekári vravia, nebojte sa a internet plný negatív, ako môže bábätko zomrieť alebo vyvolať hydrops fetalis.
Bezproblémové tehotenstvo prajem.

nitka1157
14. apr 2020

@ivi175 babo je v poriadku? Mala si tu 5 chorobu.??

ivi175
autor
17. apr 2020

@nitka1157 Nakoniec som sa ja vôbec nenakazila. Manžel ale áno.

marinacernos
17. máj 2020

@ivi175 ahoj, ako ste malu "liecili" a kolko to asi trvalo? Moja mala ma teras vyrazky a mam podozrenie na piatu chorobu, licka ma iba mierne začervenanie, ale nohy, ruky a bruško ma dosť vyhadzane.... teploti nemala vobec, ani sopel, kasel...

ivi175
autor
17. máj 2020

Ahoj, Holtov krém nám pomohol. Ale toto vyzerá inak. Tie líca boli úplne červené. Ozaj ako motýlie kridla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre