Som prvorodička a necítim pohyby

3. jan 2024

Ahojte. Prosim je ok ze som v 20 tt, podla ms 19+2, ale babo je o tyzden vacsie a este som necitila ziadne pohyby? Pribrala som doteraz cca 6 kg, brucho vyzera skor tucne alo tehotne.

anjelicek26
3. jan 2024

Ano je to v poriadku, niektore zeny citia pohyby az 22-23.tyzden pri prvom dietatku... urcite je male v poriadku.

muchacici
3. jan 2024

Tiež som u prvého cítila pohyby až okolo 19-20 týždňa, ale radšej nikdy nič nezanedbávaj a ak ťa niečo trápi, tak sa poraď s lekárom 🙂

autor
3. jan 2024

@anjelicek26 dakujeem pekne 🙂

autor
3. jan 2024

@muchacici snad to bude v poriadku, o tyzden mam kontrolu u gyn.

terry658
3. jan 2024

Ako prvorodička som prvé kopnutia cítila neskôr ako v 20.tt. Je to individuálne.

euka210
3. jan 2024

Pockaj, o 1-2 tyzdne uz urcite budes citit.

muchacici
3. jan 2024

Áno, určite je to individuálne, neboj nič, uvidíš na ďalší týždeň. U mňa tam bola stále trochu úzkosť, pokiaľ som bábätko ešte necítila, a keď už som cítila, vždy som kontrolovala pohyby 😃 Určite bude bobinko v poriadku ❤️

maryetta
3. jan 2024

Ja som tentokrat 4.tehu a som citila pohyby az niekedy 21.-22.tyzden. A to som do vtedy iba chudla.

luciaruz
3. jan 2024

toto iste som zažívala aj ja. Ale cca v tomto 20-21 týždni sa začalo rio-točo :D Malá skáče v bruchu ci je deň, ci noc. Ale nezúfaj, na sone bude pekne vidiet pohyby bábätka.

autor
3. jan 2024

@terry658 super, dakujem za info 🙂

autor
3. jan 2024

@euka210 dufam! 😇

autor
3. jan 2024

@muchacici ano, ja uz sa tesim ked ju zacitim a budem s nou v nejakom "kontakte" 😇

autor
3. jan 2024

@luciaruz no neviem sa uz dockat toho, co popisujes 😇

ella1234
3. jan 2024

Je to normalne a ani necakaj hneď nejaké, kopnutia". Skor ako by sa ti čreva hýbali. Mne to trval o par dni kým som si uvedomila ze aha to uz je babo.
A to ze je babo o týždeň väčšie je teraz fakt otázka par milimetrov ako keby bolo presne "tabulkovo" čiže nečakaj ze hned bude robiť zemetrasenie keď je väčšie.
A aj ten prirastok váhy je skôr placenta momentálne, plodová voda, zväčšená maternica 🙂
Neboj budúca mama dočkás sa🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre