Slabnúce srdiečko v 10. týždni

bebina23
23. feb 2023

Dnes som začala špiniť, som v prebiehajúcom 10tyzdni. Išla som gynekologicke a povedala, že bábätku bije slabšie srdiečko ako má, zhruba o polovicu menej oziev. Dala mi utrogestan a o týždeň kontrola. Videla som na nej, že je zle, ale nechcela mi viac povedať, že uvidíme budúci týždeň. Bola som u zastupujúcej dr,moja ma dovolenku. Baby, mali ste to niektorá a prežilo to bábätko a bolo v poriadku? Odkedy som odtiaľ odišla, len plačem. Dajte mi nejakú nádej prosím, lebo sa zbláznim za ten týždeň. V 8tt bola akcia srdiečka ukážková.

ankare
23. feb 2023

@bebina23 moja zlatá, viem si predstaviť,ako sa cítiš. 😢 Ja verím,že všetko dobre dopadne. ♥️♥️♥️ Pomodlim sa za Vás. ♥️♥️♥️

bebina23
autor
23. feb 2023

@ankare ďakujem ❤️

sonnenshein
23. feb 2023

@bebina23 Niekedy staci aby bolo zle otocene, alebo hlbsie v maternici a uz sa to zle meria. Mna par krat vystrasili ze zle ozvy, a nakoniec to vzdy bolo v poriadku, len tie pristroje ich nezachytili.

bebina23
autor
23. feb 2023

@sonnenshein bodaj by si mala pravdu. Ine sono, ina dr.

66simonka66
23. feb 2023

Držím palce aby bolo bábätko v poriadku. Musíš byť silná, neplač, bábätko to cíti. Možno bolo naozaj len zle otočené, ja som napríklad v skorom týždni začala silno krvácať v piatok večer v nemocnici mi povedali že potrat a poslali ma domov, v pondelok som isla k svojmu lekárovi, a baby boli v poriadku, dal mi progesteron a máme doma krásne a zdravé dvojičky.

kiki68
23. feb 2023

@bebina23 ja by som to az tak neriesila, to srdiecko kym blika je dobre. Uvidis na dalsej kontrole. Od toho 12tt su tie velke vysetrenia a tam sa ukaze co presne sa deje . Drzim palce

bebina23
autor
23. feb 2023

@66simonka66 to je krásne ❤️

bebina23
autor
23. feb 2023

@kiki68 blikalo pomaly. Len videla som nla tej dr, že niečo je zle. A ešte mi začala také rozprávať, že ked je to bábätko choré, ze samo odíde....to je úplne vhodné rozprávať taketo veci mamičke, keď je v takom strese🤦🏼‍♀️ veď to je jasné,to viem,nemusi mi to hovoriť.

kiki68
23. feb 2023

@bebina23 vies co, hlavne neplac. To tomu babatku ozaj nepomoze a neprospeje. Ked priroda naozaj rozhodne inak, tak co uz. Ale zatial babatko zije, rastie, nehadzat flintu do zita a zrat femibion a ked bude na dalsej kontrole dobre, tak pytat duphaston alebo tak nieco. Doveruj tomu babatku, ze to zmaknete. Mne tiez povedali, ze sa nemam do 12tt na to namotavat. Tehu knizku som dostala v 12tt. Chodila som s nou ako pav s bibliou 😂 dieta sa ma drzi ako kliest doteraz, uz ma 2,5 roka 😀

saxana000
23. feb 2023

Ak je problem hormonalny tak utrogestan pomoze ak je tam ine poskodenie telo prirodzene selektuje a doktor nema viac ako pomoct.mne pri prvej utrogestan pomohol pri druhom nie a to uz som mala ukazkovu akciu v 5tt.utrogestan 2x denne spinenie prestalo citila som sa dobre a napriek tomu sa babetko neudrzalo v 8tt na kontrole uz bolo bez akcie..doktorka Ti len povedala pravdu ze sa to stava bezne nie kazde tehotenstvo sa da dotiahnut do uspesneho konca a proti prirode su aj oni bezmocni.teraz si daj uplne kludovy rezim nestresuj sa zbytocne este nemas preco akcia tam je a to je hlavne.. vela odpocivaj a na tej kontrole sa uvidi..drzim palce aby bolo vsetko v poriadku.

kitycat
23. feb 2023

Drz sa, mozno pomoze a mozno nie. Jebto vsetko na prirode. Moja mama, ked bola tehotna predomnou, zacala krvacat po kontrole v 12tt ked jej doktorka vypisovala knizku..

mariamisko
2. mar 2023

@bebina23 prosim ako ste dopadli?? Ja som 6+5 a v pondelok som bola na pohotovosti kvoly krvacaniu a dnes opat kvoly krbacaniu a dnes mi dr povedala ze srdiecko bije slabsie no bije

bebina23
autor
4. mar 2023

@mariamisko v sobotu som mala velke bolesti brucha a podbruska. Skoncili mi všetky tehotenské priznaky. Takže som už vedela😓A v utorok mi to dr bohužiaľ potvrdila, srdiecko už nebilo. Veľmi vam držím palce, nech to dopadne lepšie. Ja sa s tym neviem zmieriť. Štvrtok idem na zakrok.

ankare
4. mar 2023

@bebina23 😢❤️

mariamisko
5. mar 2023

@bebina23 mrzi ma to ja uz mam 2 potraty za sebou..musim povedat ze mna hned brali na zakrok....ja som si po tych 2 potratok urobila kopec vysetreni hladala som priciny no vsetko ok u mna i manzela

bebina23
autor
7. mar 2023

@mariamisko a teraz sa to ako vyvíja? držím palce,nech sa bábätko udrží

mariamisko
7. mar 2023

@bebina23 mam to velmi rizikove vcera som bola na poradni a ukazalo mi 2 hematomy jeden maly a druhy velky vacsi ako samotne babo..prisny kludovy rezim a zajtra idem na hematologiu...teraz som v 8tt a pre mna 8tt je rizikovy 2x som v 8tt potratila

bebina23
autor
7. mar 2023

@mariamisko och veľmi vam budem držať palce 🙏😔Je to hrozne nespravodlive. My sme sa dlhšie snazili, konečne sa podarilo a takto to dopadlo 😭V mojom okoli je 5tehotnych, 2z toho ani nechceli otehotnieť a vsetky na prvy sup tehotne. Neskutočne ma to rozculuje takato nespravodlivost😔

mariamisko
7. mar 2023

@bebina23 je to veru ja som sa z prveho potratu dlho liecila psychicky...ja som nemohla vidiet zenu s kociarom hned som plakala...moja kamaratka otehotnela rovnako ako ja rovnaky termin porodu a ja som krstna jej detom priserna bolest....ja stale pozeram na tie zeny co chodia po kosoch jedno na rukach druhe v bruchu bez vitaminov bez zdravej stravy a donosi jak by nic ...

bebina23
autor
14. mar 2023

@mariamisko hovorite mi z duše. Moja naj kamoška rodi dva týždne predo mnou, teda tak to malo byť. A teraz ako sa mi to stalo, som sa uzavrela do seba, lebo som to nechvela s nikym riesit a ona sa urazila, že som sa jej nezverila a že sa netesim s ňou 🤦🏼‍♀️a že to preháňam. Strasne som z toho sklamana.

mariamisko
14. mar 2023

@bebina23 ja som celkovo taka povaha ze sa mi tazko rozprava o bostivych temach...proste ja som s tym s nikym nehovorila...postupom casu uz dokazem povedat niekomu ze som potratila no chcelo to dlhy cas....aj teraz co som tehu nikto o tom nevie ani rodina ani kamaratky nikto iba manzel....pretoze viem ze bolo by pre mna tazke niekomu vysvetlovat a tak si radsej preckam ako to padne .... mne pri druhom potrate pomohla jedna veta ktoru mi lekar povedal ze ak ste potratili znamema ze babatko nebolo dostatocne silne a zdrave, ak by aj bolo prezilo malo by zdravotne komplikacie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre