Slabé krvácanie v 37. týždni

miushik765
3. sep 2016

Ahojte potrebujem radu. Teraz som si na wc po utretí našla pár bodiek červenej krvy, uplne minimum, teraz to už nemám. Malý je veľmi nizko a strašne sa hmýri posledne dni a aj keď teraz ležím ako sa hýbe hlavičkou mi tlačí na krčok čo boli a picha... chvylku mi aj tvrdlo brucho ale prešlo to máte skusenosť? Je možne že sa otváram? Zátka mi odišla už min. Tyždeň. Za každu radu budem vďačná

babatkoo
3. sep 2016

Poradit viem jedine navstevu pohotovosti. Radsej 100 x zbytocne ako 1x neskoro. Moze to byt barz co.

miushik765
autor
3. sep 2016

@babatkoo Lebo okrem toho mi teraz už nič nieje... maly takto tlačí už vyše týždňa a utorok som bola u dr kôli tvrdnutiu a bola som uzavretá. Ale nizko je. Pondelok mám poradňu. Nechcela som utekať hneď na pohotovosť, teraz to už nemám bolo to par kvapiek co som sa 2x utrela.... ja len či tu s tym niekto nemá skúsenosť

sardinka336
3. sep 2016

@miushik765 neboli to take skor ,,krvave vlakienka,,? to byva zatka z krčka maternice.
Ja som porodila 37tt plus 4 dni a v pohode, všetko ok.

miushik765
autor
3. sep 2016

@sardinka336 No min. Tyždeň mi odišla zátka alebo teda skôr jej časť bola s primesou tmavšej krvy a odvtedy mám žltý výtok ... boli to také bodky len tak neviem...

miushik765
autor
3. sep 2016

@sardinka336 Ja som ešte len 36tt+3

sardinka336
3. sep 2016

@miushik765 ja som mala take ružovkaste akoby vlakienka v tom vytoku. A porod sa konal az o týžden na to...Pokial nemáš pravidelne bolesti, neodteka ti plodova voda, nekrvácaš, citiš pohyby, tak si myslím ze nemáš čo riešiť ale tak je to na tebe ako sa ty citiš.

miushik765
autor
4. sep 2016

@sardinka336 Tak som zaspala včera už sa to neopakovalo a ani mi nič nebolo. Dnes znovu od rána kríže a bruško ale zatial v norme tak neviem

sardinka336
4. sep 2016

@miushik765 pozri, si na konci tehotenstva tak čo čakaš? 🙂 🙂 ja som uz bola rada, ze som rada...a to som nebola ziadna vyžrata matrona, proste uz je to zataz na organizmus, chrbticu a maternica sa tiez pripravuje na porod občasným tvrdnutím. Podla mna más vsetko tak ako ma byt. Ak si nie si ista tak bud zajtra volaj svojmu gyndárovi alebo chod do nemocnice. Ale tak nič tie nie chvala bohu takze podla mna nemáš dovod na paniku. Oddychuj a uzivaj si ešte ,,klud,,.

miushik765
autor
4. sep 2016

@sardinka336 Ono viem že je normalne tvrdnutie a všetko okolo toho mne sice tvrdne vkuse ale neotvárala som sa . Teraz ma až pichá do krčku keď sa drobec pohne predtym to bol len taky tlak... počkam do zajtra na poradňu a uvidim

janulka2255
4. sep 2016

hoj som.tu nová neviem ani kde mám napísať príspevok :D a nie neviem do ktorej kategorie ..každopádne by som bola veľmi rada keby mi.niektorá z vás vedela poradiť .... užila som tabletku escapellé pred 6 dňami a včera som začala krvácať a krvácať aj dnes silnejšie ako včera ..a originál.menstruaciu mám dostať az za nejaké dva týždne . teraz neviem či to je dobre mám sa báť a prejde to alebo vyhľadať lekára ... ak máte niektorá skusenost takú ako ja tak.mi prosím poraďte a trochu ma upokojte :D ďakujem moc

lavinis
4. sep 2016

ja som krvacala tyzden pred porodom (34tt) ako som sa zacala otvarat, ale teda to nebolo, ze malo, ale celkom dost, aj som si polezala v nemocke

anjelicek26
4. sep 2016

@miushik765 ak ti odisla zatka, je jasne, ze o par dni na to uz rodis. Velmi by som nespekulovala a sla sa ukazat na pohotovosti. Mne odisla zatka tako vyse tyzdna nez sa mala narodila a a sa narodila uz s infekciou, co sa k nej dostala cez plodovy obal, lebo tam uz zatka nebola. Netreba tam dlho spekulovat, my sme si kvoli tomu uzili svoje, na anibiotikach od prveho dna na tomto svete.

sardinka336
4. sep 2016

@miushik765 pozri, nenechaj sa vystresovat, zjavne ti nič take nie je, zajtra mas poradnu ako piseš takze uvidiš a budeš kludnejšia.

sardinka336
4. sep 2016

@janulka2255 na tvojom mieste by som ráno naklusala na gynekologiu - ultrazvuk napovie viac čo sa v tvojej maternici deje. Je dosť možné je tabletka ,,urobila svoju robotu,, a zabranila uhniezdeniu mozneho oplodneneho vajička a preto krvacas alebo ti vyvolala skorej menzes, to nikto nevie.
Určite navštív gynekologa. Pripadne tu mas k tomu diskusiu na nedelne popoludnie https://www.modrykonik.sk/forum/antikoncepcia/nudzova-antikoncepcia-escapelle-ake-mate-skusenosti/

janulka2255
4. sep 2016

@sardinka336 takže myslíš že tehotná nebudem.len je to dôsledok tej veľkej dávky hormónov ? Kamarátka pred mesiacom.toto iste tiež to mala ako taký slabší menzee 5 dni.po.užití ...

miushik765
autor
5. sep 2016

Tak som bola na poradni. Maly je uplne dole musim len ležať povedal že môžem byť rada že som pokope lebo keby som chodila už asi davno porodim. Cervikálne skóre 7 čiže na hranici kedže som 36tt+3 mam brať magnezko 3x denne a guajacuran musim ešte aspoň do 38tt vydržať len to je v tom že sa maly tlačí napriek tomu že ležim tak uvidime aj ako ma dr pozeral dnes zospodu tak to dosť bolelo až ma bruško rozbolelo tak snaď to dotiahneme to zdarneho konca 🙂

miushik765
autor
5. sep 2016

@sardinka336
@lavinis
Nejake skusenosti s takymto nálezom?
Portio 1
Branka 0-1
Konzistencia 1-
Pozicia 2
D.segment 2
Spolu cervikalny index 7
Viem že max je 10 len v tom ostatnom sa nejak nevyznam kedže to nemam v tehu knižke ale na takom papiery z nemocnice a tam je to inak pisane ako v tehu knižke a niesu k tomu vysvetlivku
Vďaka za každu info

ajana1
5. sep 2016

@miushik765 ved uz vklude mozes ist rodit tak naco drzat male v sebe? Od 36 tyzdna sa povazuje dieta za donosene takze sup sup sa prejst po schodoch aby si uz mala drobca pri sebe ;)

miushik765
autor
5. sep 2016

@ajana1 No mňa môj dr znosil že prečo neberem magnezko že babo ešte musi byť v nutri aspoň 2 tyždne že aj keď ma dobru vahu tak nieje ešte donosene a môže mať problemy atď....

miushik765
autor
5. sep 2016

A zas som si nasla bodky krvy na wc s takym huscim vytokom a teraz ma boli bruško a križe len aby tym jeho vyšetrenim mi nedopomohol k tomu skoršiemu pôrodu

ajana1
5. sep 2016

@miushik765 mozno este nema dostatocnu porodnu hmotnost ale bezne ked sa rodi od 36 tyzdna tak uz babatka nemusia ani do inkubatora lebo pluca su uz vyvinute a maju aj dostatocnu porodnu hmotnost. Ak ti uz odisla zatka a este stale mas krv tak sup sup do nemocnice. Skusala si zachytit tu tekutinu na poporodnu vlozku ci nevonia nasladko nakolko sa ti mohla pustit plodova voda.

miushik765
autor
5. sep 2016

@ajana1 Praveže vahu ma už cca 3kg už v 30tt mal necele 2kg ...ono to bolo také hustejšie tak neviem

sardinka336
5. sep 2016

@miushik765 ja som tak porodila v 37 tt plus 4 dni....okolo obeda som mala poradnu u mojho porodníka a uz tam ma vyšetrenie bolelo, a večer o 20:00 mi začali kontrakcie a v noci sa mala narodila a uplne v pohod.

miushik765
autor
5. sep 2016

@sardinka336 No ja by som bola rada aspoň za tyždeň ešte pre istotu ale tak o tom nerozhodujem ja.

miushik765
autor
5. sep 2016

@sardinka336 A mala si aj rychlejší pôrod?

sardinka336
5. sep 2016

@miushik765 ja som mala kazdy porod dobry. Tento posledny tiez hodinka...ale to si myslím ze je velmi individuálne aky ma zena porod.

miushik765
autor
5. sep 2016

@sardinka336 Hej to mi je jasne že je 🙂 Ja len že si myslim že keď už teraz mám cs7 že by to mohlo isť rýchlejšie

ala82
5. sep 2016

@ajana1 donosene sa povazuje od 37tt.
@miushik765 neboj 36tt je uz dobry.mozes kazdu chvilku rodit.ak si dnes bola u lekara a vysetroval ta zo spodu tak je normalne ak budes krvacat a mozes mat aj bolesti.a to ze uz ti odisla hlienova zatka tiez nic neznamena.ta moze odist aj mesiac pred porodom.nestresuj.pokial ti netecie plodova voda alebo nemas,pravidelne kontrakcie tak je to ok.tie bolesti a vytoky znamenaju ze sa telo pripravuhe na porod a pomalicky sa otvaras.no pokial chces potiahnut este nejaky cas tak radsej ziadny sex papaj magnezium a odpicivaj.ale si myslim ze babo vie kedy ma prist na tento svet.pokial pekne kopka tak na tvojom mieste nestresujem.kedy mas ist este na poradnu?

sardinka336
5. sep 2016

@miushik765 Mozno ano...tazko povedat. Ja som mala svojho porodnika a aj to mi pomohlo, ked mi prepichol vodu tak uz to išlo a do pol hodinky bola mala na svete.

miushik765
autor
5. sep 2016

@ala82 Buduci tyždeň mám poradňu. Mna len dr vystrašil tým že keby som chodila tak dávno porodim že mám len ležať za 2tyždne mám z cs4 teraz cs7 čo je ževraj už hraničná hodnotna v mojom tyždni kedže pri cs10 sa už rodí. Malinky je veľmi aktívny posledné dni a hrozne ma dole tlačí myslim že do terminu to nepotiahneme ale tyždeň by bol ešte fajn ale všetko je na miminku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre