Škvŕkanie v bruchu v 22. týždni

3. okt 2022

Zienky tie ktoré ste boli tehotné stalo sa vám že vám z ničoho nič začalo ako keby “škvŕkať” v bruchu na pravej strane a dialo sa to každých 10 sekund ako keby sa prelievala nejaká tekutina? Mne sa to teraz stalo 1x a poviem vám som veľmi vystrašená :( som v 22tyzdni a bojím sa či sa náhodou niečo dieťatku nestalo :( take silne zvuky sa opakovali asi 30x. Čo to môže byt? Som preľaknutá, jeden potrat som už mala 😢

stellarstar
3. okt 2022

Plyny?

autor
3. okt 2022

@stellarstar nie je to úplne niečo iné, niečo nové čo som ešte nikdy nezažila

ailiba
3. okt 2022

A co tak krce, hnacka? To vie v tehotenstve hodne potrapit. Ja som mala a uz som si myslela, ze idem potratit, take bolesti a kŕče... A potom prisla hnacka a vsetko preslo... V kazdom pripade, ak sa bojis, radsej skoc na pohotovost. Nech mas pokoj v dusi. K tehotnym su tam blahosklonnejsi... A hlavne klud..
Urcite bude vsetko v poriadku.

stellarstar
3. okt 2022

Pozri si na nete ako sa vyvíja plod v maternici a kam sa tvoje vnútorné organy kade tade posúvajú. S rastom plodu rastie aj maternica a orgány sa posúvajú aby plod malo miesto. Takže osobne si myslím že to budú tvoje črevá

autor
3. okt 2022

@ailiba Dakujem myslíš, že mám ísť na pohotovost aj vtedy keď cítim pohyby babatka?

autor
3. okt 2022

@stellarstar dakujem

miskamicha
3. okt 2022

Mam to aj ja... som 25tt a mala som to aj v predch.tehu. viem o com pises🤣 pkyny to neboli a ani teraz nie su

autor
3. okt 2022

@miskamicha ale to z ničoho nič dnes začalo robiť. Prvýkrát. Na celu izbu. Asi 30x a nahlas, aj tebe takto?

ailiba
3. okt 2022

Niet za co... Na pohotovost len aby si bola kludna. Ak citis pohyby babatka, tak bude asi vsetko v poriadku. Hnacka, stikutka babatka, pretocilo sa a tlaci ti niekde... Osobne si myslim, ze to nie je problém, ale ak si vyplasena a mas strach, tak radsej chod.

autor
3. okt 2022

@ailiba práveže ma začalo kopať. Necítim bolesť chvalabohu a cítim sa Ok

ailiba
4. okt 2022

Tak sa uvolni a neries to... V tehu je stale nieco. Tam zabolu, tu pichne... Je to normalne a brusko bude rast a stale nieco bude. Skus sa tesit a netrap sa...

autor
4. okt 2022

@ailiba Dakujem veľmi pekne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre