Skúsenosti s testami na Downov syndróm

majka2211
6. aug 2020

Ahojte ženy.. Mam na vás jednu otázku.. Síce som už v 38 tt ale trochu som samu seba zdeptala a chcem sa opýtať ako je to u vás... Od začiatku mam bezproblémové tehotenstvo... Vsetky testy mam negatívne a na sone je všetko v poriadku od začiatku.. Doktorka je dosť precizna a pozerá každý detail co sa tyka aj kostičky noanej aj hlavičky atď a vraví ze je spokojná.. Ja som čítala ale článok ze väčšinou keď su aj testy na DS ako tripletest alebo nieco podrobné negatívne tak vtedy sa narodí dietatko ktore ho ma a naooak... Ked vyjdu pozitivne tak ho nema.. U nas v rodine a ani v rodine muža nikto s ds ani iným,, postihnutím" nie je... Ako je to u vas? Aké máte skúsenosti s tými testami? Myslim si ze keby niečo bolo tak mi to doktorka povie.. 3D sono v poriadku, srdce pekne pravidelne a prietok krvi 100%...nosova kosticka je tiez v poriadku a ze žiadny problém tam nevidí... Som rada ze mam tehotenstvo ake mam ale zaujimal by ma vas názor na vec ďakujem 😊
.. Keby aj tak stále ho budem ľúbiť ale som zvedavá ze ake výsledky ste mali vy a aký bol výsledok keď sa vám vaše ratolesti narodili... Mam 27 rokov a prvé tehotenstvo

janinah
6. aug 2020

Môj názor? vypni pc,chod sa vonku prejsť a nemysli na "hlúposti",ozaj ti teraz nepomôžu kdejaké skúsenosti iných,nedajbože zlé.

ukulela
6. aug 2020

@majka2211 testy určujú len pravdepodobnosť. Pre mňa bolo smerodajné sono. Ak tam bolo všetko ok, tak nič neriešim.

ruzasipova
6. aug 2020

@majka2211 Preco si vytvaras problemy, tam kde nie su? Kokos, bud rada, ze mas vsetky vysledky v poriadku, mnohe z nas nemali.

majka2211
autor
6. aug 2020

@ruzasipova lebo som sprostá 😀 celé tehotenstvo nič nečítam a riadim sa pocitmi... A teraz náhodou som nato nechtiac narazila a tak to dopadne 😀

heln
6. aug 2020

Ahoj, ked je vsetko v poriadku; tak ver, ze bude vsetko v poriadku. V prvom tehu som o ziadnych testoch netusila a narodilo sa mi zdrave dieta. Teraz ma strasili kvoli veku a tiez mam zdrave dieta. Co sa tyka toho co sa pytas, bola som na sono u Grochala a ten mi povedal, ze na sone nevidno geny a tiez, ze downici su niekedy potvorky, ze testy vydu negativne, sono vyzera v norne a az po porode sa zisti down. Tym chcem povedat, ze mozeme robit aj 100 testov a aj tak sa narodi to co sa narodi a my to nemozeme nijako ovplyvnit.

majka2211
autor
6. aug 2020

@heln ja som tiež bola u Grochala a aj moja mi robila 3D a všetko bolo v poriadku 😊 tak som spokojnejšia.. Navyše nemôžem byť pesimisticka ku koncu ked som cele tehotenstvo šťastná a veselá 😊 aj mala to cíti tak asi si to musim,, vybiť" z hlavy 😀

asia83
6. aug 2020

@majka2211 Môj názor? Kto nemá problémy, tak si ich vyrobí. Nechajte si niečo aj na ďalšie tehotenstvá, ešte sa báť môžete habadej. Neprajem vám to, no poznáte to: Dovtedy sa chodí s krčahom po vodu...

vilma7
7. aug 2020

@majka2211 ja budem úprimná, deti s DS sú vlastne pre rodičov výhrou, v prípade že im je súdené dieťa s postihnutím (pracujem s ťažko postihnutými).
Ja som bola tehotná v oboch prípadoch po 40.tke, obe deti mám zdravé a aj výsledky boli super, žiadna nízka pravdepodobnosť atď, ale do cieľa dobehneš až po pôrode. Až PO je istota 100%, pretože k tým najťažším postihnutiam môže dôjsť aj pri pôrode.
Nechcem ťa strašiť, ale to je realita a život.
Ale netreba kvôli tomu prepadávať panika, ja som názoru že čo sa má stať, tak sa stane, žiaľ.

misinka0611
7. aug 2020

Hmmm tak to je už velmi zvláštne. Vsetko v poriadku, bezproblémové tehotenstvo a napriek tomu myšlienky , že dieťa nebude zdravé.. asi máš prilis veľa voľného času.

majka2211
autor
7. aug 2020

@misinka0611 ani nie ze veľa času 😀 to je tak ked sa celé tehotenstvo riadis pozitívne potom na sekundu náhodou jedným okom zhliadnes na clanok co ti vyskočil a uz to ide 😊 uz ma to prešlo a zase som nastavená na pozitívum 😊

dada7701
7. aug 2020

@majka2211 ....chces skúsenosť ? 1.dieta v 36. - testy 1:30 na DS - narodila sa nám zdravá dcérka, 2.dieta v 42.- testy 1:200 , tiež zdravá dcérka....sama feavis,že dr. Je precízna....ak doteraz nič nenasla, užívaj si ešte chvíle s bruškom,čo ti ostávajú ....potom nebudeš mať čas na také myšlienky 😉🤗...prajem krásny bezproblémový pôrod a zdravé dieťatko ....všetko dobré zo ❤️.

yoxinka
7. aug 2020

@majka2211
Keby si vedela, čo všetko môže byť dieťaťu po narodení a žiadne testy ano uzv to nezistia ... tak ani deti radšej nemáš možno, pre istotu. K to u DS. Kamoška pracuje s klientmi s VEĽMI ťažkými postihnutiami, fyzickými aj mentálnymi a raz mi povedala, že keby sa jej narodí dieťa s DS, tak bude šťastná, že zo všetkého, čo mu môže byť a vidí a má to v práci, má práve to jej dieťa “len” DS.

majka2211
autor
7. aug 2020

@yoxinka to je svätá pravda.. Hlavne je ze nám malinka bola dopriata a zatiaľ to vyzerá dobre 😊 to je najdôležitejšie

lubicamichalkova
9. aug 2020

@ruzasipova presne tak

marrria1
22. sep 2020

@majka2211 Ahoj, dieťatko je už zrejme na svete a verím ze zdravucke 😊 no pridávam moju skúsenosť s týmito "testami" možno pomôže niektorej mamičke pri rozhodovani. Mne vyšlo obrovské riziko na DS, 1:25. Môj lekár ma veľmi vystrašil vraj to je veľmi zle číslo vzhľadom na môj vek 33 rokov a napriek tomu ze som cítila že je všetko v poriadku a nechcela som sa tým vôbec stresovať donútil nas aj s partnerom ísť na genetiku na konzultáciu. V podstate celá konzultácia spočívala v tom ze nas tlačili do amniocentezy a keď sme to zásadne odmietli s tým ze nechceme vystavovať bábätko žiadnemu riziku rozlúčili sa s nami s tým ze sme nezodpovedni a nevieme si predstaviť co je to vychovávať postihnuté dieťa. My sme však boli rozhodnutí prijať dieťatko v každom prípade, hoci aj postihnuté, nedokázali by sme žiť s pocitom že sme ho zabili. Napriek tomu to osud aj tak zariadil inak a bohužiaľ mne začala predčasne odtekat plodová voda, doteraz sa nezistili prečo a narodila sa nám Vaneska v 25tt. Boli to najťažšie dní a mesiace nášho života, zúfalstvo beznádej ale malinka nám ukázala že je obrovská bojovníčka a chce žiť ❤️. Z 820gr ktoré mala pri narodení ma dnes už krásnych 3500gr a robí nám radosť každý deň 🙏❤️❤️. Chodíme síce ešte stále po rôznych vyšetreniach ale zatiaľ vyzerá byt všetko v poriadku a určite nemá DS ani žiadnu inú genetickú poruchu. Takže podľa môjho názoru sú tieto testy úplne nezmyselné a zbytočne stresuju budúce mamičky. A ak by sa mi takéto niečo stalo po absolvovaní amniocentezy tak by som si to vyčítala do konca života... Toľko moja skúsenosť 😇

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre