Skúsenosti s Progestanelle v tehotenstve

19. okt 2023

Ahojte baby. Som 11tt a do včera som brala Duphaston od začiatku tehotenstva z dovodu špinenia na začiatku (6tt). Odvtedy nešpiním, ani raz som nemala problém, ale moja dr. mi aj napriek tomu ešte predpísala Progestanelle. Keď som zbadala, že má balenie 45ks kapsúl, tak mi skoro prišlo zle, že zasa tak dlho mám niečo užívať🙄🙈 Mám si vkladať 1 kapsulu pred spaním vaginálne. Máte skúsenosť? Užívali ste tiež takto dlho, že aj po 3.mesiaci ešte? Budem vlastne už v 17tt, keď doberiem celé balenie. Mám sa na niečo pripraviť? Rozpustí sa tá tableta celá vnútri?
Neobľubujem veľmi vaginálne tablety, mám problém si to vkladať🙈 ďakujem.

nikpa
19. okt 2023

Brala som 2 ráno a 2 večer každý deň od cca 4.mesiaca až do pôrodu. Tablety sa v pohode rozpustili ale musela som nosiť intimku lebo to vyteká von. Takže ak musíš, tak musíš 🤷 dr. vie prečo ti to dala.

saw_
19. okt 2023

Ja som uzivala 3x denne dve tablety. Tiez do nejakeho 16-17 tt. Samozrejme, zento bude trochu vytekat, ale az take strasne to nebolo, stacila intimka.

lelelienka
19. okt 2023

Ja som vkladala 2x2 uplne od zaciatku az takmer do porodu (tusim do nejakeho 35 tyzdna, uz si nepamatam presne). Tablety vytekaju, ale to je nic zvyknes si…ak to ma pomoct, je to naozaj to najmenej co mozes urobit.

e1i
19. okt 2023

Ja som pouzivala do konca 36tt.

juja_01
20. okt 2023

Ja som mala vkladať 1x večer pred spaním presne ako ty, ale nerobilo mi to dobre, tak mi zmenil na duphaston .. presne ako píšu baby, treba intimku, mne to vytekalo celý deň.

3petka
20. okt 2023

Ahoj ja som brala do 16-týždňa resp. Do nejakého 13-teho progestenalle na vkladanie. Tableta sa rozpustí samozrejme že niečo ti vyjde von. Následne som prešla na duphaston do toho 16-teho lebo som začala krvácať z toho vkladania. Dlhšie sa vraj neužívajú tieto lieky.

autor
20. okt 2023

Ďakujem veľmi pekne všetkým za rady. Pre bábätko spravím čokoľvek, takže určite vyskúšam a uvidíme ako mi to bude robiť. Mám ale ešte otázku, kvôli špineniu na začiatku sme s mužom nemali zatiaľ ani raz sex, lekárka povedala, že nech vydržíme prvý trimester. Vy čo ste si vkladali Progestanelle, mohli ste už v druhom trimestri mať styk? Na najbližšej poradni (o 3 týždne) sa to samozrejme opýtam dr. Ďakujem.

martaatram
20. okt 2023

Ja som brala do 13 tt 3x1
Teraz znova od 24 tr utorgestan koli krčku … vyznam to urcite ma .. sex mam zakazany cele tehu … ale tak ja v 8tt krvacanie … 24 tt krcok 0,8 … 🙄

autor
20. okt 2023

@martaatram to mi je ľúto, držím palce nech je všetko ok a nech pomôže 🙏
Ja som len veľmi jemne špinila jeden jedinýkrát a odvtedy nič, k sexu dr. povedala, že nech ten prvý trimester počkáme. Ďalšiu kontrolu sa jej opýtam, že ako teda ďalej…no ťažkosti nemám žiadne, výsledky všetko super, kontroly vždy všetko v poriadku, tak ma trocha prekvapilo že mám po duphastone ešte pokračovať v nejakej liečbe.

martaatram
20. okt 2023

Ja som mala vzdy vsetko super preto to bolo onto vacsi sok ked som prisla na poradnu a zrazu… ale tak co narobim no … dakujem aj tebe vsetko dobre prajem 🙂

alexandraas
20. okt 2023

Ja som brala duphaston aj progestanelle naraz. Progestanelle rano a vecer vkladat,duphaston 2x denne cize tiez rano a vecer. Brala som cca do 12-13 tyzdna,spinenie zmizlo a od druheho trimestra mozem mat aj sex. Poklopem nemam ziadne problemy nemam,momentalne som 33tyzden..ale na zaciatku to nevyzeralo velmi nadejne

sunshine_18
28. apr 2024

@martaatram ahoj ako to prosim ta dopadlo ? Tiez lezim v nemocnici so skracujucim sa krckom dakujem

martaatram
28. apr 2024

@sunshine_18 ahojky to ma mrzi ale urcite to dopadne dobre neboj sa ❤️🤞🏻🍀✊hlavne klud .. lezala som doma 3 mesiace …nakoniec som porodila v termine 🥰aky mas krcok?

martaatram
28. apr 2024

@sunshine_18
Len mne robili aj serklaz

sunshine_18
28. apr 2024

@martaatram krcok mam 2.6 a 20-21tt , velmi sa bojim mne serklaz odmietli spravit

timea301196
28. apr 2024

@sunshine_18 neboj sa 🙂 dobre ti dopadne pri prvom som nemala serklaz a vydržal do 35/3 ale mal som 0,7cm a otvorená na 4 8x zastavovali pôrod

timea301196
28. apr 2024

Kludne mi napíš ak chceš 🙂

martaatram
28. apr 2024

@sunshine_18 preco odmietaju? No fakt len lezat wcko..sprcha … urcite to vydrzis neboj sa .. viem lahko sa to pise .. presne viem ako sa citis ..

maryetta
28. apr 2024

Ja som brala teraz v poslednom tehu doooost dlho.

adus5656
30. jún 2024

@sunshine_18 ahoj ako sa držíte ? Ja som tiez momentálne v 30 TT.

ttanickat
7. júl 2024

@nikpa

Ahoj, ako dlho si ráno ležala po vložení Progestanelle?

nikpa
7. júl 2024

@ttanickat nikde som nepísala, že som ležala. Načo ležat? Tablety som si vložila od spodu ako hlboko mi to išlo a normálne som hneď fungovala. Akurát som nosila intimku lebo po pár hodinách to začalo po troškach vytekat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre