Skríningové výsledky a genetika

gogolienuska
27. jan 2014

ahojte zienky... rozumie sa tu neikto skriningvym vysledkom??? dnes som prisla od lekara a poslal ma na genetiku, ze mam zvysene riziko na dawnov sindrom... tak by som podla hodnoti chela vediet ci to je prilis vysoke ci nie... dakujem 😉

zara0201
27. jan 2014

A nenapisala si to cislo...

gogolienuska
autor
27. jan 2014

mam tie vysledky vedla seba aj nejaky graf tam je...ze k mojmu veku by to malo byt 1:1014 ale ja mam 1:333

gogolienuska
autor
27. jan 2014

tak by ma zaujmalo ci je to velke percento ci nie

zara0201
27. jan 2014

Je tzv. populacne riziko- statistika vzhladom k veku matky (norma je tusim je ku 250 maximalne) a potom upravene riziko (krvne testy, ultrazvuk). Kolko mas rokov?

magdalenkami
27. jan 2014

mala som 1:100 a opakovany 1:90 a maly je v poriadku

gogolienuska
autor
27. jan 2014

mam 28.. min. tyzden mi brali krv a v piatok mi sestricka volala, ze v pondelok, aby som prisla, ze mam zvysene vysledky... a dnesked som prisla tak mi doktor ukazal ten graf, ze podla veku to mam zvysene na dawnov syndrom a ze ci suhlasim z amniocentezou. tak mi napisal doporucenie na genetiku..... som presvedcena, ze dieta chcem, ci sa mam pripravit, ze nebude v poriadku..

elena9
27. jan 2014

Ja som mala tiez pravdepodobnost vysoku, neviem presne cislo, ale nieco okolo 1:30. Na genetike nas vyslovene nutila k amniocenteze, ale kedze som dva krat potratila, tak som sa rozhodla, ze riskovat nebudem nic a ze dieta by som si nechala za kazdu cenu, cize by mi tie vysledky aj tak boli na nic. Boli sme na sono u doktora Cunderlika v BA a ten povedal, ze podla neho je vsetko ok, ale ze samozrejme chromozomy spocitat nevie. Tak sme sa rozhodli, ze nebudeme nic riesit a vsetko dobre dopadlo.

magdalenkami
27. jan 2014

na genetiku a na morfol.ultrazvuk som isla,ale na amniocentezu nie,kedze som bola rozhodnuta ,ze v 6.mes.urcite ukoncit tehotenstvo nechcem

gogolienuska
autor
27. jan 2014

toto j moje prve tehotenstvo tak sa vsetkeho obavam a nerada by som o drobceka prisla...

livocka21
27. jan 2014

@gogolienuska y tych testov si nerob nic.... ja mam obcas pocit ye su len na vystresovanie mamiciek....uzivaj si tehulkovanie.... aj mamicky s dobrymii vysledkami mali dieta s downovym syndromom...aj mamicky so zlymi vysledkami mali babo zdrave

katusik19
27. jan 2014

aj ja som mala1:250 poslali ma na genetiku tam sa ma pytali ci sme s otcom dietata neni pribuzny urobila rodostrom a to bolo vsetko poslala ma na odber plodovej vody ja som odmietla, no doktor na 3D povedal ze vyzera byt vsetko ok aj ked povedal ze nic nie je na 100 percent...tak cakame termin mam na konci aprila a verim ze moje dievcatko bude zdravucke...tak aj vam vsetko dobre
@gogolienuska

marduliena
27. jan 2014

Ja som mala tiež zlé výsledky z krvi, poslali ma do BB na sono, bola som asi 23 týždni , sono som mala v poriadku , povedali že musím ísť na odber plodovej vody, riadne som bola vystrašená lebo som sa vybrala len na sono , a nakoniec my zobrali aj plodovú vodu.Potom som hned aj s priatelom musela ísť na genetiku, pýtali sa nás na rodokmen, kolko mám súrodencov a či sú zdravý , a moji rodičia kolko mali súrodencov a tak, a to isté sa aj priatela pýtali, Po troch týždnoch čakania som si išla po výsledky plodovej vody a všetko bolo v poriadku. Aj moja sestra mala zlé výsledky, doktory jej vraveli že bude dieťa mať ráštep chrptice aby si to premyslela či si to chce nehať a ona si to nehala a porodila zdravého syna

gogolienuska
autor
27. jan 2014

babenky dakujem vam ste ma docela dost upokijili.... lebo som dost ustrachana 🙂 tak hadam bude vsetko v poriadku.... zajtra sa idem objednat tak uvidim ako to bude pokracovat.. ale velmi pekne dkujem, za vase skusenosti 😉 😉 😉

katulienka28
27. jan 2014

@gogolienuska toto už by mali zrušiť,ten odber krvy....pretože každa žena to pomaly ma ten skrining...a poviem ti aj ja som ho mala a malyčky je vporiadku...a dokonca ma tiež posielali na aniomcentezu a nešla som...skratka,morfologicky ultrazvuk ti ukaže to jest v 20tt myslim,lebo aj ja som bola a mi povedali že všetko vyzera ok......a dalšia vec kolko maš???28 rokov?a to hlupaci lekari hovoria že vysoky vek,tak to vobec nieje pravda,ked som bola tehu ja a bola som na poradni,tak tam bola 19 ročna a mala ešte vyšši skryning než ja a babetko sa narodilo zdrave...takže či maš 18,či 28,či 35...tak to je jedno....skratka to je taka hluposť ten odber krvy,,ktory by už mali daaaaaaaaaavno zakazať...aj som počula že to už nemaju robiť...tak hlavu hore a uvidiš,narodi sa ti krááááááááááásne a zdravéééééé bábetko 😀 som si tym 100 percent istaa

zara0201
27. jan 2014

JA si myslim ze navsteva u skuseneho doktora na sonografiu uplne staci. Krv, rodokmene...ved to je taka sialena cisto statisticka informacia. Amnio je stopercentné, ale asi sa dlhsie caka na vysledky a vraj je tam riziko abortu. No neviem. My sme boli na sone v MT u Dr. Grochala, on je svetova spicka na UTZ. Pomeral vsetko- nosovu kost, prejasnenie, tvarovy uhol, srdce /aj doplerom/. A to by uz musel byt sialeny omyl, aby mu vsetko sedelo a babatko by nebolo v poriadku.

nastasyk
27. jan 2014

@gogolienuska ja som mala tiez zle vysledky, amnio som odmietla. Sla som na utz k dr. Grochalovi a syn sa narodil zdravy ako buk🙂 teraz pri druhom som si ich spravit nedala, idem len na sono... Ja sa zbytocne trapit nebudem! A moje skusenosti z okolia? Asi 12 zien v mojom okoli malo zle vysledky a dietotko zdrave 2 vsetko ok a narodil sa downik. Treba investovar radsej do kvalitneho utz tam uz teraz vidia skoro vsetko a neboj babo bude zdrave🙂

gogolienuska
autor
27. jan 2014

no ja by som mala ist o mesiac na to 3D sono... zajtra skusim zavolat na genetiku a uvidim co mi tam povedia...🙂 ale tu po vasich komentoch uvazujem ci si dat sptavit amnio ci nie.... no necham si to prejst hlavou podebatujem s priatelom a uvidime k comu dospejeme.... ale velmi si vazim vase skusenosti a urcite budem informovat ako to vsetko dopadlo 😉

abbey1
27. jan 2014

@gogolienuska Ak môžem poradiť, tak 3D nie je to čo morfologicky ultrazvuk.3D je skôr pre potešenie rodičov, motto je sice 2D, ale práve zamerany na vývojové vady.

marduliena
28. jan 2014

Na výsledky z amnio som čakala 3 týždne, aj pohlavie my povedali.

anulka23
29. jan 2014

ahoj nam vysli spatne vysledky 1:85 na trizomiu 18 podstupila som aj genetiku aj morfologicky ult ze je vsetko v poriadky nam povedal dochtor a v 23 tyzdni som porodila mrtve dievcatko ktore zomrelo este vo mne malo hydrocephalus a nemala som od zaciatku tehu plodovu vodu najprv malo a ked som bola na posledno. ultz tak uz ziadnu a oznamili mam ze mala je bez srdecnej akcie takze niekedy tie vysledky su presne bohuzial

gogolienuska
autor
5. feb 2014

tak dnes som nakonic bola na amnio.... nebolo to az take strasne.. zatial je vsetko v poriadku a teraz uz len vakat na vysledok to budu asi velmi dlhe tri tyzdne....

anulka23
5. feb 2014

budu ale urcite s dobrym koncon keby si chcela nieco vedet napis spravu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre