Skrátený krčok v 27. týždni na 16 mm

lucmm
29. jún 2021

Dobrý deň.Prosím ženy ktoré mali problém so skráteným krčkom(vnútorným)donosili ste bábätka v poriadku?Som v nemocnici dávajú mi magnezium 4x2tabl a utrogestan 1tabl večer.Najväčší môj problém je psychika nakoľko mi boli povedané veci že sa neviem uvoľniť tak akoby bolo treba.Viem že potrebná je čistá hlava ale mám aj doma syna 19m a do toho taký krčok že sa už po rečiach aj bojím ísť na zachod..Ak ste mali niektorá skúsenosť alebo máte napíšte mi prosím ďakujem

lienka.7
29. jún 2021

@lucmm nemam skusenost ale v prvom rade sa ty musis upokojit... viem, mne sa to lahko povie...
Skus si do sluchadiel pustit nejaku meditacnu hudbu, mne napr.pomaha aj sumenie mora.
Syna na tu dobu zver osobe, ktorej absolutne doverujes (ked nie manzel, tak popros maminu napr.).
Drzim ti palce 🍀🍀🍀✊✊✊

lucmm
autor
29. jún 2021

@lienka.7 ďakujem,mamina sa mi stará o syna začo som veľmi vďačná že viem že mu nič nechýba.Ja to zvládam horšie nie môj syn.A ešte k tomu každý deň nejaká nová informácia tu v nemocnici a som z toho unavená.Viem kľud pomáha a lieči.😊🙏🏻

lienka.7
29. jún 2021

@lucmm hladkaj si brusko, prihovaraj sa malickemu... bojujes aj za neho 🤗🤗🤗
Viem, v nemocnici je to o drzku, ale ber to tak, ze ich mas "po ruke" keby si ich nielen ty, ale najma malinke potrebovalo. 👌👌👌
A najdi si nejaky sposob relaxu, kamoska ked bola v nemocnici zacala vysivat 😊😊😊 musis si najst nieco, co ti zamestna mysel inym smerom...

lucmm
autor
30. jún 2021

@lienka.7 ďakujem za slova 😊Treba sa nadstavit a nemyslieť na seba..

maryduch33
30. jún 2021

@lucmm
Ja mam rovnaky problem od 27 tt krčok skrateny na 2,5 cm. Lezala som tyzden v nemocnici na infuziach magnezia, Magnerotom pokracujem aj doma, plus k tomu Utrogestan 1-0-1. Dodrzujem prisny kludovy rezim, lezanie, minimalne chodenie a sedenie. Teraz som v 31 tt a trochu sa opat skratil na 1,5 az 2,0 cm 😭 Takže doktor uvazoval ze ma opat hospitalizuje aj s kortikoidnou liecbou. Nakoniec ale zistil z jedneho testu ze plodova vida zatial neodteka

maryduch33
30. jún 2021

@lucmm
Tak ma pustil domov, v liecbe a v kludovom rezime pokracujem. Viem ake to je, ten pocit ked Vam povedia co vsetko hrozi, co sa moze stat .... Vy to mate este tazsie lebo mate uz doma jedno dieta, my zatial nemame, cakame prve. Super ze maminka pomoze, postara sa o maleho. Ťazko povedat, su zeny ktore nemaju absolutne ziadne tazkosti a porodia skor a potom su take ako my, ze nam najdu skratene krcky a nakoniec vydrzime kludne aj do 37 tt dokonca niekedy aj dlhsie ako je TP. Treba sa len modlit 🙏🙏🙏 aby babetka vydrzali co najdlhsie s nami

lucmm
autor
30. jún 2021

@maryduch33 Môžem sa spýtať z ktorej nemocnice vás prepustili?Ja som tu dnes týždeň a zatiaľ len čakám,kontrakcie nemám,cítim sa dobre veď len ležím poctivo a to magnezium užívam+1tabl večer utrogestanu.Zajtra začínam 28tt no je to hlavne o psychike dať sa do pohody sa ľahko povie ťažšie robí ale musím myslieť nato že v bruchu mám človeka za ktorého som zodpovedná.Môžem byt šťastná že mám maminu ktorá sa o malého stará ako sa stará a že vidím aký je šťastný.Mne je len smutno že pri tých veciach nemôžem byt snim.Ale ja tomu krčku dohovaram že musím jednoducho vydržať a nech sa to nehorsi.Verím že to takto potiahneme do konca s malou v brusku.Vám držím tiež palce aby všetko dobre dopadlo a mohli sme sa tešiť zo zdravých deti ❤️

olivia1425
30. jún 2021

@lucmm 28 tt je uz super 💪 takze az tak hororovo by som to nebrala
Hlavne lezat, lezat a lezat
Nechodit autom ani na prechadzky oddych
Magnezko a utrogestan
Ja som mala.v 13 tt 1,2 cm

lucmm
autor
30. jún 2021

@olivia1425 ste zlata.Viete ako čarovne pôsobia slova od inej ženy ktorá vás povzbudí?Krcok sa mi nezmenil od minulej stredy ale vraj som na špic prsta asi otvorená mysleli.Rada by som išla domov ležala doma,ja viem že tu ma vedia odsledovať keby niečo len iné baby prepúšťajú domov s menším krčkom a ešte sú aj otvorene viac.Tak my budeme čakať 🍀✊🏻

lucmm
autor
30. jún 2021

@olivia1425 ešte som sa chcela spýtať v ktorom týždni ste porodili potom.Najviac namna pôsobia hororove scény ktoré opisujú.Ale ja by som rada s čistou hlavou každý deň prežila.

ivi175
30. jún 2021

@lucmm Dobry vecer, tiez som sa ocitla v 28 tyzdni v nemocnici pre krcok pod 2cm. Nechali si ma tyzden, dostavala som infuzie, poctivo som lezala, skutocne len sprcha a wc. Zalozili mi pesar, potom som mohla fungovat relativne normalne. Zlozili mi ho v 36 tyzdni a syn sa nakoniec narodil v 40tom. A predpovedali mi, ze vecer po zlozeni pesaru som spat a rodim. Takze drzim palce!

lucmm
autor
1. júl 2021

@ivi175 Tak to sa teším že Vám to nakoniec tak dopadlo.Mne pesar nechcú dávať,Resp už sa malo dáva.Mna budú kontrolovať a snáď sa teda nezmení nález k horšiemu to by ma miglo lebo ležím a poctivo.Ďakujem za napísanie 😊

ivi175
1. júl 2021

@lucmm A tiez som doma mala dcerku, za ktorou som plakala ako slon. Drzte sa!

olivia1425
1. júl 2021

@lucmm ja som tiez hladala po nete skusenosti ale je to zbytocne niekto moze vydrzat mesiac a niekto dostane infekciu rodi na druhy den.takze hlavu a nohy hore
Moj lekar vzdy vravel len vydrzat do 28 tt to uz zvladneme potom 🙂 takze netreba sa stresovat pretoze aj keby mal.prist porod dnes zvladnete to, jasne ze pre dieta je najlepsie co naviac potiahnut ale stres nicomu nepomoze
Ja som sa v 17 tt otvarala robili mi serklaz cize trocha iny pripad v 36 tt odstranili serklaz ( uz anj nedrzala) bola som otvorena na 4 palce.porod mi vyvolavali 37tt + 2 dni ale.nie kvoli krcku, ktovie mozno by vydrzal.do terminu 🙂

janba
1. júl 2021

Ano, mala som od 26tt krcok 1,5cm. Porodila som az v 39tt, ale mala som doma uplne nemocnicny rezim, stale v posteli s nadvihnutymi nohami,tak aby si mala aj panvu hore, len jest, wcko, sprcha. Fakt som dva mesiace len lezala. Bolo to velmi narocne na psychiku,kedze to bolo cez leto, vsetci niekde,len ja doma pred telkou. Vedela som naspamat tv program 😃 naozaj som bola na nervy, muzovi som revala,ze preco musim lezat..
Ale nakoniec sme to zvladli 🙂
Naozaj,viem, ze je to tazke,daj sa co najviac do pohody a vydrz

lucmm
autor
1. júl 2021

@olivia1425 máte pravdu.Každá žena je iná niektorá ide z nemocnice domov s nálezom ako ja a ešte prenáša iná sa otvára aj keď leží a nepomôže nič.Ale nádej keď čítam ženy ktoré to mali a donosili a vydržal krčok je premna pozitívum.Čo teraz veľmi potrebujem..Aj Vám ďakujem 🙏🏻

lucmm
autor
1. júl 2021

@janba Tiež super správa.39tt a od 26tt s krčkom ako ja.Chcem sa spýtať mali ste aj niečo iné napr otvorená ste boli?Mne povedali v pondelok pre špic prsta ale doktorka čo to robila mne v stredu ráno keď ma prijímali do nemocnice a ta v pondelok v nemocnici neporovnateľný zážitok 😀Pri druhej som myslela že ma ide už rodiť

maryduch33
2. júl 2021

@lucmm
Z Trnavy. Ak sa Vam nalez nezmeni, tiež si myslim ze Vas pustia domov a budete každe dva týždne chodiť na kontroly na rizikovu ambulanciu. Podľa štúdii utrogestan pomáha oddialiť predcasny porod asi tak ako cerlage navyse bez rizika infekcie. Čoskoro ste doma pri malom, ale aj tak to bude chcieť vela lezat, chodit minimalne a ziadne stresy! Držim palce

lucmm
autor
2. júl 2021

@maryduch33 Ďakujem,dnes ráno ma chcel pustiť prednosta kliniky ale lekár ktorý ma ma na starosti to neodporučil keďže by si to ešte rad odsledoval a pustil ma keď už budem aspoň 29tt.S tým som súhlasila takze ešte zostanem a uvidíme,snáď ten krčok nepodarený bude držať ✊🏻🍀

jerrynko111
3. júl 2021

@lucmm ja som bola v nemocnici v 24tt kedy som mala kŕčok 1,7 CM robili mi serklaz. Teraz som doma kŕčok som mala 3,0cm to som ležala po prepustení poctivo... Začala som chodiť, veď všetko super v 30tt kontrola a kŕčok opäť na 2,5cm. Hlavne veľa oddychu verím že to všetky zvládneme 🙏😊

lucmm
autor
8. júl 2021

@jerrynko111 Dobry deň.dnes mi robili ultrazvuk nález je nezmenený.Takze sa veľmi teším a verím že ma v pondelok pustia domov za mojim chlapcom nech môžem lezat s vylozenymi nohami doma ale ja verím že to s malou dáme do 37tyzdna minimálne🙏🏻❤️

lucmm
autor
12. júl 2021

@janba pekný večer.Chcem sa spýtať vás pustili domov na reverz alebo vás pustili.Mna stále nechcú pustiť a neviem prečo.Nález nezmenený a už som tu 3 týždne.Chcem ísť domov ale len na reverz mi hovoria stále,už som zúfalá

janba
12. júl 2021

@lucmm ja som mala stastie ze mam supeelr gynekologa. Opytal sa ma, ci idem do nemocnice alebo doma nemocnicny rezim. Jasne, ze doma. Ale nerobila som naozaj nic, jedlo, sprcha,wcko a bodka. Stale som lezala s panvou hore, aj som tak spala.

jerrynko111
12. júl 2021

@lucmm mňa vďakabohu pustili normálne 🙏

lucmm
autor
15. júl 2021

@janba a keď si chodila na poradne tým sedením si nemôžem ublížiť na krčok?Ja mám chodiť na antolsku a teda čo počúvam tak 3-4 hod tam sedia tie baby.Ja budem doma poctivo lezat a na kontrole sa mi to pokazí?Toho sa bojím lebo ja už nemocnicu nedám,ja doma len ležím.Mne za vyložene nohy a panvu povie každý inak,som už zmätená a najradšej by som už mala po všetkom.Je to náročné na psychiku to ustať.Milión názorov a aj tak to robí viac zla ako úžitku.

lienka.7
15. júl 2021

@lucmm pridi hned rano a nemusis tam cakat 3-4 hodiny. Ja som tam tak v zivote necakala. Max.na lekara ked bol pri porode. Prisla som daco po 8:00 a radsej som si hodku odsedela kym prisiel lekar ako prist o 9:00 a ano, potom tam asi cakas...

klip0
15. júl 2021

@lucmm a pustili tá nakoniec normálne alebo na reverz ? Držím ti veľmi palce nech ešte drobec vydrží v brušku kým nebude úplne pripraveny

lucmm
autor
15. júl 2021

@lienka.7 mne povedali že ráno je tam veľa ľudí že mám prísť tak okolo 10:30.A kedy si tam chodila na poradňu?Ako je tomu dlho.Vraj je dovolenkové obdobie a že to sa mám pripraviť nato.Tak ja naozaj neviem

lucmm
autor
15. júl 2021

@klip0 V utorok ráno ma vysetroval zo spodu rukou gynekológ a nahmatal zvonku 2cm,hrdlo uzavrete.Že mám veľmi dobrý nález ale utz ma nepozeral.Cervikometria sa robí utz a tam mi namerali tých 15mm.ale že zvonku som zatvorená a to je dobre.Každý lekár to ale meria inak tak som zvedavá pri najbližšej kontrole koľko mi namerajú,snáď to bude dobre 🙏🏻

lucmm
autor
15. júl 2021

@klip0 dnes mame 29+1den a za každý deň som nesmierne vďačná.Obdivujem ženy ktoré mi napisu že mám byt v klude a nemyslieť nato.Podľa mna je to dosť ťažké nemyslieť nato keď som z nemocnice odchádzala ako vyplašena srna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre