Skrátený krčok v 22. týždni

24. máj 2022

Ahojte, som 22+4 a môj krčok ma uzž len 2.5cm, ale robili mi serklaz.
Mali ste niektorá taký nález v takom týždni ako ja ?
Pri prvom dieťatku som mala tiež taký krčok, ale až v 28tt taktiež zašita som bola a nakoniec som prenášala.
Dúfam, že toto tehotenstvo bude take iste, len keďže mám doma syna, tak nemôžem stále iba lezat, nedá sa to.
Rodina mi pomáha s malym našťastie, aby som sa nenamahala, no veľmi mi chyba to, že sa mu nemôžem venovať naplno a že mi ujdú 4 mesiace jeho života len tak :( ach Jaj.. moc ma to trápi.

avocmada2
24. máj 2022

Aj moje 2 tehotenatva boli podobne. Ale pri ani jednom som nemala serklaze.

Prve tehu som od 26 tt bola v nemocnici. Domov som sla ked som ukoncila 34 tt. Doma som tiez musela len lezat. Porodila som 37 tt + 0. Prisla som s predcasnym porodom so spotrebovanym krckom a kontrakciami ako keby som bola v 40 tt. Nastastie porod zastavili a vsetko dobre dopadlo.

Druhy krat to bolo trochu lepsie - lezala som v nemocnici uz len 6 tyzdnov. Doma som musela lezat tiez. Porodila som 36 tt + nieco. A krcok sa mi skrstil ale uz to bolo bez hroziaceho predcasneho porodu.

Cely cas co som bola v nemocnici/lezala doma sa o dceru staral manzel. Obcas mi bolo luto ze s nimi nie som, ale on je fakt DRUHA MAMA. Skratka som vedela ze je spokojna. (Mala 1,5 roka). A ked som lezala doma tak som sa snazila vymyslat aktivity ktore mozme spolu robit...citat, kreslit, spievat, ucit sa basnicky....

Neboj sa to zvladnete....kym nelezis v nemocnici tak sa mu vramci moznosti mozes venovat 🙂.

autor
25. máj 2022

@avocmada2 to muselo byt tazke tak dlho lezat v nemocnici, ja som bola 10 dni a teda už mi tam bolo tak dlho, hlavne bez syna, síce ma chodili navštevovať ale to nie je ono.
Našťastie som mala nadštandard tak som mala aj televízor, ale dlho mi tam bolo. Dúfam, že tam už nepôjdem.
A doma ste len ležali? Nič nerobili?
Ja aj trocha chodim po byte, trocha von ideme na lavicku si sadnúť, ale inak snažím sa lezat cely deň, ale to sa nedá že nonstop lezat..
pri synovi som taký istý režim mala a ešte som aj prenášala nakoniec.
Dúfam, že aj teraz to bude môj prípad 🙂
Q ďakujem za povzbudzujúce slova

avocmada2
25. máj 2022

Ja som s druhym lezala v nemocnici ked bola corona a navstevy boli zakazane.

Doma som to poctivo dodrziavala. Lezala som. Jedine ze som sa sla najest, okupat...Bala som sa ze zase skoncim v nemocnici.

Moj krcok mal vsak 0,5 cm.

Chcem sa opytat aky bol po tej serklazi porod. Bolo to v pohode?

autor
25. máj 2022

@avocmada2 Fuha 0.5 je veľmi malo, ja zatiaľ 2.5 a budúci týždeň mám kontrolu, tak dúfam že ta dĺžka zostala taká istá, lebo opäť nemocnica. Toho sa bojím aj ja, že tam skončím opäť.
Rodila som cisárskym, nechcel sa mi rozbehnut porod 😇

lienka0220
8. nov 2022

Ahoj prosím ťa ako si nakoniec dopadla ??

autor
8. nov 2022

@lienka0220 úprimne, vôbec som sa nešetrila celé tehotenstvo som normálne fungovala, samozrejme keď som cítila únavu tak som si oddýchla - sadla, ľahla 🙂 a porodila som v normálnom týždni

lienka0220
8. nov 2022

Ja som 22+1 a mám krčok 3 cm. Minulý týždeň mal ešte 3.9 tak sa dosť bojím. Až to do budúceho týždňa bude horšie tak tiež ma chcú zašiť. Ale veľmi sa bojím

autor
8. nov 2022

@lienka0220 určite si to daj zasit, mne serklaz veľmi pomohla, krčok sa skracoval ale veľmi máličko 🙂) podľa mna mi zachránil obidve tehotenstva, že som neporodila predčasne za čo som fakt vďačná mojmu gyn, že to hneď riešil to skracovanie.
Neboj sa vôbec toho

lienka0220
8. nov 2022

Dúfam že vydržím do budúceho týždňa pokope teda že sa veľmi neskráti ten krčok toho sa najviac bojím 🙈🙈

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre