Skrátený krčok v 19. týždni

n820p
28. apr 2020

Ahojte, lekár mi na kontrole povedal, že mám skrátený kŕčok maternice, vraj to nie je dobré a dosť ma vystrašil potratom. Dal mi kontrolu na budúci týždeň. Som 19+5tt, mali ste alebo máte niektorá podobný problém? Ďakujem za každú reakciu

dadka36
28. apr 2020

@n820p v prvom tehotenstve sa mi v rovnakom období zacal skracovať. Do konca tehotenstva som musela ležať. Dcérka sa narodila takmer na termín. Ale fakt som ležala, chodila minimálne. Občas týždeň v nemocnici. Hlavne bud v kľude, šetri sa.

daniela87sk
28. apr 2020

Mne sa skracuje od cca 23tt plus som bola otvorená zvnútra na 2cn, spravili mi serkláž, odvtedy krčok stojí na cca 2,5cm, mám kludovy režim v podstate 23h denne len ležím. Pri prvom rovnaký problém ale až v 31tt krčok 1,5cm, dcérka sa narodila 33+2.

tinka308
4. máj 2020

@n820p Ahoj, som na tom podobne, od 20.tyzdna sa mi skracuje a teraz som v 22. vi stvrtok mam kontrolu a neviem mysliet na nic ine. Neccel ta poslat do nemocnice? Dal ti aj lieky?

n820p
autor
4. máj 2020

@tinka308 Ahoj, dal mi Magne B6, do nemocnice ma zatiaľ neposlal aj keď nad tým uvažoval pretože môj kŕčok je už na hranici tých rizikových 25mm, môj má 27mm, ale vraj keď sa neotváram tak ešte ma nechá doma oddychovať, ležať a nohy hore.

tinka308
4. máj 2020

@n820p moj gynekolog ako na potvoru je dlhodo PN, mne sa skratil za 9 dni o 0,2mm a vytvorilo sa mi otvaranie na vnutornej branke, doteraz som chodila do prace a kade tade. velmi dufam,ze kludovy rezim mi pomoze

n820p
autor
4. máj 2020

@tinka308 Neboj, vypíše ťa z práce a budeš oddychovať, odkedy sa mne začal skracovať prehľadala som asi celý internet na túto tému a väčšina žien písala že im kľudový režim pomohol, dokonca potom prenášali 😁 my pred sebou síce máme ešte polovicu tehotenstva ale to zvládneme 😉

tinka308
4. máj 2020

@n820p ano citala som aj ja mnoho pozitiv, no ja mam aj infekciu na ktoru mi nazabrali atb a uz viac nechcu robit. snazim sa byt pozitivna ale nie vzdy mi to ide 🙂 uz sa neviem dockat kontroly ako sa to vyvija.

samrolka2019
4. máj 2020

@n820p ahoj. A progestenalle ti nepredpisal? Ja si vkladam 200mg 3x denne do posvy. Zabranuje az v 60% potrateniu z dovodu nedostarocnosti krcka. Ja som prisla v r. 2011 o dvojicky predcasne v 25tt. Preto si od zaciatku tohto tehotenstva vkladam progesteron do posvy. Momentalne som uspesne uz v 28tt. Ked som bola tehotna zo synom uzivala som ho taktie

samrolka2019
4. máj 2020

@n820p

https://m.spuntik.zoznam.sk/cl/1000714/1475195/...

Skus sa na to spytat gynekologa. Duphaston js chemicky progesteron ten sa zapija, ale pre tento problem je najlepsi Progestenale 200mg na vkladanie do posvy.

n820p
autor
4. máj 2020

@samrolka2019 ahoj ďakujem za radu, určite sa nato pri najbližšej kontrole opýtam 🙂 prajem krásne tehotenstvo bez problémov

samrolka2019
4. máj 2020

@n820p dakujem aj ja tebe prajem 🙏🏻 doplacanie v lekarni je dost drahe za 3 balenie (vydrzi mi 45 dni) doplacama az 63 € ale stoji to za to. Tuto liecbu mi naordinovala moja gynda, a aj v rizikovej ambulancii v nemocnici kam chodim taktiez. Dokonca pri morfologickom ultrazvuku pochvalik Mudr. Čundrlik moje gynnekologicky ze mi to naordinovali.

kittyna5
6. máj 2020

Ahojte, mne včera doktor zistil, že sa otváram. Som v 24 tt. Nakázal mi kľudový režim a iba ležať, lenže ja som od začiatku tehotenstva PN a len ležím, takže neviem či mi to vôbec pomôže, keď som to dodržiavala aj doteraz a aj napriek tomu sa otváram. Vysvetlil vám lekár aj ako máte ležať? Odporúča sa vraj ležať so spodnou časťou tela nadvihnutou, ale zasa sa neodporúča ležať rovno. Tak teda vôbec neviem do akej polohy sa dať 🙁

n820p
autor
6. máj 2020

@kittyna5 ahoj mne lekár kvôli skracovaniu kŕčka radil ležať s nohami hore aby boli nohy vyššie ako hlava, vtedy by sa kŕčok skracovať nemal a pri obyčajnom ležaní sa vraj môže skracovať ale oveľa pomalšie ako v stoji, ak som to správne pochopila.

daniela87sk
6. máj 2020

@kittyna5 mala by si ležať s podlozenou panvou, akoby si bola na nejakej šikmej plošine, aby bábätko netlačilo na krčok.

kittyna5
6. máj 2020

@n820p @daniela87sk ďakujem za rady 🙂 ja sa len bojím ležať rovno s nohami hore a s položenou panvou, lebo rovno sa vraj ležať nemá kvôli tomu, aby išiel bábätku kyslík. Tak sa každú chvíľu dávam inak, aby som aj sebe pomohla a aj dieťaťu neublížila

daniela87sk
6. máj 2020

@kittyna5 ja ležím rovno už mesiac, som po serklazi takže zatiaľ šikmo ležať nemusím

kittyna5
6. máj 2020

@daniela87sk tak držím teda palce, nech všetko dobre dopadne 🙂 ja dúfam, že sa tomu vyhnem a vydržím čo najdlhšie

tinka308
6. máj 2020

@n820p uz si bola na kontrole?

n820p
autor
6. máj 2020

@tinka308 áno, mám ďalej pokračovať v ležaní, keďže sa neotváram tak ma do nemocnice neposlal, ale vraj nad tým uvažoval 🤭 o tri týždne mám prísť tak dovtedy sa dúfam nič nezhorší.. ty si ako na tom? Všetko je zatiaľ rovnako?

daniela87sk
6. máj 2020

@kittyna5 čomu že sa vyhnes? Serklazi? Ja som rada že ma zašili, pri prvej má nezasili a narodila sa v 33tt odtiekla mi voda, teraz mám aspoň akú takú istotu že sa neotvaram

tinka308
6. máj 2020

@n820p no super, tak sa ti to ustalilo. Nech to vydrzi. a aky dlhy mas krcok?

kittyna5
6. máj 2020

@daniela87sk áno, strašne sa toho bojím. Ja bolesť vôbec nezvládam, tak sa toho bojím či by som to vydržala keby ma museli zašiť

n820p
autor
7. máj 2020

@tinka308 kŕčok mám hraničný, 27mm 🤯

daniela87sk
7. máj 2020

@kittyna5 ale veď to sa robí v narkoze 🙂 necítis nič ani po prebudeni

kittyna5
7. máj 2020

@daniela87sk ahaaa ja som myslela, že "za živa" 🙈

tinka308
7. máj 2020

@n820p tak to sme podobne,mne sa to zial neustalilo, opat sa mi skratil o 2mm, cize mam 28mm. Sa ma pytala doktorka ci chcem ist do nemocnice,ale vraj tam nic ine ako doma nedostanem. O zasiti ti gynekolog nic nevravel?

tinka308
7. máj 2020

Baby nemate doma niektora ten tehotensky vankus? Ci sa s tym nelezi lepsie? Ja som ubolena z lezania na boku.

kittyna5
7. máj 2020

@tinka308 ja ho mám. Zo začiatku je to ok, keď je to nejaká zmena, ale keď už si na to telo zvykne, tak je to zas o tom istom 😤

n820p
autor
7. máj 2020

@tinka308 Nie o zašiti nespomínal nič, takže ťa nechala doma a zatiaľ si sa nemocnici vyhla?

tinka308
7. máj 2020

@n820p pytala sa ma ci chcem ist do nemocnice,ale myslim ze ked bude krcok 2,5cm a menej tak ma posle. Kedy mas kontrolu? Tebe vravel nieco viac?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre