Skrátený kŕčok maternice v 35. týždni

simonaluk
25. jan 2022

Ahojte baby,chcem sa z vami poradiť, zajtra mi začína 35 tt keď som bola u lekára tak mi zistil že som už otvorená na 2,5 palca a mám skrátený kŕčok maternice, momentálne som doma v kludovom režime , ležím, oddychujem , beriem magne B6 , občas mi tvrdne bruško na pár minút potom to prestane.... má z tým niekto skúsenosti alebo mal to niekto z vás čo sa týka pôrodu ako dlho u vás trval pri takejto skúsenosti,, ? Budem rada za každú odpoveď 🙂

maxi2
25. jan 2022

@simonaluk už sa pripravuje s na pôrod. Nestresuj! Na 38 týždeň sa bábo môže narodiť už je donosene. Moji obaja sa narodili na 38 týždeň

luci_ba
25. jan 2022

@simonaluk mala som skrateny krčok od 20tt, a tvrdlo mi brucho ale ze mega často. bola som sj hospitalizovalizovana. Vydržali sme do 41tt samozrejme prisny kľúdovy režim. Ale myslim ze môžeš byt uz kludna, resp vydrz 2 tyzdne a uz môže ísť von 😊

janulka2805
25. jan 2022

@simonaluk Ahoj 🙂 Hlavne sa nestresuj, to už máš aj tak pekný týždeň, to vydržíš určite! ✊✊🙂 Ja som čakala dvojičky, a od 29 tt som sa otvárala a krcok bol iba 18 mm.... Veľmi ma strašili predčasným pôrodom....obe detičky mi tlačili na spodok, brucho tvrdlo vkuse.... A rodila som v 38+0 tt 🙂🙂

simonaluk
autor
25. jan 2022

@janulka2805 a ako prvorodička ? Mne doktorka povedala že ako prvorodička sa skoro otváram ,,tak hlavne toho priebehu sa trochu bojím

janulka2805
25. jan 2022

@simonaluk Áno prvorodicka a rovno s dvomi detičkami.... Ale samozrejme mala som nakazany kludovy režim 🙂

simonaluk
autor
25. jan 2022

@janulka2805 Aha 🙂 ...môžem sa spýtať ešte ako dlho ti trval pôrod ?

lamive
25. jan 2022

Ahoj, ja som na tom bola podobne ale už v 30 tt. Ležala som do 36 tt, potom my dovolili už hýbať sa. Nakoniec som prenášala a rodila s vyvolávačkou cca 15 hodín.

janulka2805
25. jan 2022

@simonaluk No ja som mala sekciu....

simonaluk
autor
25. jan 2022

@janulka2805 aha no keď sa môžem spýtať,bolo to na základe lekárov alebo výber bol na teba ? Alebo pri takom probléme že sa skôr začínaš otvárať alebo ten skrátený kŕčok maternice ,tak to je už na sekciu?

janulka2805
26. jan 2022

@simonaluk Nie nie bolo to preto, že som čakala dvojičky a obe boli otočené dole zadočkom.... Iba preto 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre