Skrátený kŕčok maternice v 22. týždni

91miselka91
2. máj 2013

Ahojte krcok mi momentalne meria 17 mm som len v 22 tt mam ho oslabeny prosim mam ziadat v nemocke o zasitie alebo pesar? Ja spravim vsetko mozne len aby som ho donosila co najdlhsie uz som zufala lezim v nemocke vylozene nohy a lezim a nic len cakam co bude preco somnou nic nerobia viac????

barboritta
2. máj 2013

@91miselka91 opýtať sa môžeš,na to tam lekári sú,ale žiadať nemôžeš nič 😒 ...rob všetko čo ti nakážu a mysli na bábo,len nestresuj,uškodíš si ešte viac

melesmeles
2. máj 2013

ja ti velmi neporadim :( len som ti chcela povedat, ze ti velmi drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo!!!!

lucinkax
2. máj 2013

@91miselka91 Aj ja som mala skrateny krcek, dokonca skor ako Ty asi v 19 tt, len vela oddychuj, podloz si vankuse pod seba a co najmenej namahy. Naozaj nech Ta doma obsakuju a obsluhuju.
Dnes mam doma 8 mesac. chlapceka a vydrzali sme to aj bez zasitia,ci pesaru🙂 Lekari vedia co treba robit,len sa naozaj nemahaj. Ja som cele tehotenstvo prelezala a oddychovala. Budes to potrebovat,pretoze potom ta drobcek zamestna naplno😀 Drzkam palce 🙂

91miselka91
autor
3. máj 2013

@ Lucinkax prosim ta kolko meral tvoj krcok v 22 tyzdni v utotok idem na ultrazvuk dufam ze sa zas neskratil ale zatial sa neitvaram nastastie

oxanka73
7. máj 2013

mne robili serkláž. Už to veľmi nechcú robiť, lebo keď sa má spustiť pôrod, tak sa spustí aj so serklážou. Ale mne pomohlo. Minimálne určite psychologicky, nemyslela som vkuse nato, či nezačnem rodiť. Veľa vecí si privoláš aj sama stresom. Prvý krát mi robili serkláž v 1. tehotenstve, potom v 3. a teraz v 4. v 19. tt. Všetky som donosila na termín. Teraz to bolo najťažšie, asi kvôli tomu počtu tehotenstiev. Ale aj teraz sme už v 35 + 3. Ale teraz som bola dokopy 4x v nemocnici. Stále sa mi krček skracoval. A musela som aj doma ležať dolu hlavou. No a kopy magnézia.

lucymk
18. máj 2013

@91miselka91
Ja sice neviem aky ma byt dlhy krcok ked je vsetko v poriadku,ale mam ho uz skrateny o 1,5cm 😒 .Teraz v piatok som sa vratila z nemocnice 🙂 .Odlezala som si tam 7dni,lebo hrdlo som mala uz mäke a bola som otvorena na spipec palca.Doktory uvazovali nad pesarom,ale ked som sa na pocudavanie do 5dni lezania znova uzavrela ,tak primar povedal,ze pesar mi nedaju.Zevraj zbytocne môzu rozsirit niejaku infekciu.Nic mi neostava len byt v klude a lezat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre