Skrátený krčok - hospitalizácia

annab012
30. máj 2024

Ahojte,
Kto má skúsenosť, ako dlho ste boli hospitalizované v nemocnici?
Včera na poradni mi gynekológ zistil skrátený krčok a rovno ma hospitalizoval do nemocnice. Dneska ráno mi brali krv a moč a od včera mám vaginálne tabletky na ráno a večer, 3 deň držím aj dietu na tehotenskú cukrovku aj to mi sledujú. Ja sa inak cítim úplne normálne nič ma neboli ani nič iné na sebe necítim. Keby nejdem na tú poradňu tak o tom asi ani neviem 😅.

koniarova
30. máj 2024

@annab012 nenapísala si základné info, že v ktorom si týždni.

janezz
30. máj 2024

Ja som bola v 1 aj 2 tehu hospitalizovana. Tiež mi nič nebolo. Záleží v ktorom tt si.

matullienka
30. máj 2024

Záleží od tt ja som pri staršej bola 4 týždne potom mi urobili serklaz, pri mladšej 7 týždňov od 26tt- 34 tt

koniarova
30. máj 2024

Od 28 týždňa som bola hospitalizovaná.

fantaghiro21
30. máj 2024

Pri prvej dcere som bola hospitalizovana 3 mesiace
Pri druhej detto
Tretie tehotenstvo 7 dni ale poctivo som lezala.
Ja som mala ale aj kontrakcie,bolesti,zapaly atd.
Minimalme si ta nechaju pre vysledly z vyterov,krvi,aby zistili,ci nemas nejaky zapal,ktory sposobuje skracovanie krcku...

Zavisi,aj na kolko mas krcok skrateny....

lilke
30. máj 2024

@annab012 mňa držali 33.-36.tyzden v nemocnici. Prepustili po skončenom 36.tyzdni, že chlapec už by nemal byť ohrozený pri skoršom termíne pôrodu. S dievčatami tuším skôr prepúšťajú, tie nemajú také problémy s nevyvinutymi pľúcami ako chlapci.

jaga18
30. máj 2024

Bola som od 24tt do 36tt.

fantaghiro21
30. máj 2024

@lilke nie,mna pri druhej dcerke pustali az po ukoncenok 36tt a v podstate robili tak pri vsetkych pacientkach,bez ohladu na pohlavie dietata...

mili2016
30. máj 2024

@annab012 pri prvom tehotenstve som bola tiež hospitalizovana,bolo to tak dlho že som to už ani nepočítala. Rodila som 37tt všetci sa čudovali že som to potiahla tak dlho ale na psychiku to bolo veľmi náročné. Dlho potom som mala hrôzu z nemocnice...

annab012
autor
30. máj 2024
koniarova
30. máj 2024

@annab012 drž sa. Obávam sa,že si ťa tam už nechajú. Ale kľud, si pod dozorom a to je najdôležitejšie. Doma by si sa len stredoveká a pozorovala furt.

alantroj
30. máj 2024

@annab012 ja som mala skrateny krcok aj otvaranie, nechali ma cca 7 ci 10 dni....uz neviem. Ale do konca tehu na pn som bola a lezala s vylozenymi nohami a podopretou panvou (sikma plosina). Aj postel som mala podlozenu nech dieta netlaci na púorodne cesty

martaatram
30. máj 2024

Bezna prehliadka v 23 tt momente do nemocnice krcok 0,8 … tyzden nemocnica akutna serklaz … 3 mesiace potom doma s vylozenou panvou prisposobena tomu postel …
Pamatam si ako by to bolo vcera co som hladala prispevky ohladom krcku a plakala … a ani neviem ako som to vsetko zvladla a teraz vedla mna lezi poklad🙏🏻❤️neboj sa zvladnes .. hlavne hlava robi vela .. a povedz si ze si v nemocnici pod dohladom 🙏🏻drziim palce 🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre