Skrátený krčok bez kľudového režimu

cokoladova_babovka
27. jún 2024

Ahojte, zaujíma ma, či je tu niektorá, ktorá mala skrátený krčok, ako ja napr. 33tt a 2,3cm a nedodržiavala kludovy režim a porodila v termíne? Čítala som viaceré diskusie a názory aj odborníkov, aj žien, ktoré pracujú s tehotnymi a ukazuje sa, že kludovy režim nemá pri tejto diagnóze vplyv. Samozrejme nemienim teraz dvíhať ťažké veci a chodiť na turistiky, ale nechcem zbytočne ležať ak to nemusí pomôcť a vlastne trpí tým psychika. Rada by som chodila na jogu a porobila aspoň základné veci v domácnosti. Ako ste to mali? Dr. Mi vyslovene nepovedal, že musím len ležať, ale že sa mám šetriť, no nechcem nic zanedbať. popri ležani som kadečo prečítala a keď to nemá mať vplyv, radšej si pochystam veci v kľude ako sa stresovať, či to stihnem alebo či mi to muž porobi.
Ďakujem

trgypadl
27. jún 2024

@cokoladova_babovka ahoj,ja alo PA Ti to poviem takto,Tvoj krcok sa skratil nahle?mas nejake bolesti?hlavicka tlaci do klenieb?
Je tam mnoho faktorov,ak by som ja nelezala tak kto vie kedy porodim….ja som zacala mat zly nalez uz po 20 t.t.

eva233
27. jún 2024

V 20tt som mala 6mm krčok, následná serklaž za šitie na 3cm, po mesiaci sa skrátil na 2,5cm - kludovy režim som mala ale nelezala som, v rámci domu som chodila po schodoch...
Týždeň v nemocnici kludovy režim total ležanie a magnézium. Skrátilo sa na 2cm... Prenos do MT tam so ležala 3 mesiace z toho 10t naozaj len wecko a večer 2min sprcha inak som stále ležala.... V 37 +4 mi prepichovali vodu lebo som bola otvorená na 8cm bez kontrakcií.... Od 34tt oni už pôrod nezastavuju takže je to na tebe záleží aj ci sa otvára z vonka ci ti odteká plodová voda... Ja by som neriskoval respektíve aspoň do 36tt sa snažila byt v pokoji.

cokoladova_babovka
autor
27. jún 2024

@trgypadl za mesiac sa skrátil z 3,6 v 29tt na 2,3. Bolesti nijak zvlášť, dieťa je otočené hlavičkou dolu celé tehotenstvo. Viac neviem. Nikdy mi nenapadne čo sa mám pýtať keď som tam.

trgypadl
27. jún 2024

@cokoladova_babovka vsetko je to velmi individualne,mne vadilo aj obycajne pretocenie na bok a tvrdlo mi brucho….dolezite je ako sa citis Ty

timea301196
27. jún 2024

Ano skrátil sa ked som nedodržiavala kľud

lillyd
27. jún 2024

@cokoladova_babovka mne zistili skrateny a pootvoreny krcok v 16tt, mala bola ulozena nizko - ja som lezala lezala brala magnezium a utrogestan a v 7mesiaci som si povedala, ze “len toto urobim” lebo chystam veci pre malu, no a skoncila som v nemocnici az do porodu na infuzkach na udrziavanie plodu od 32tt do 39tt kedy som isla planovanou sekciou co ale nik od primara doktorov sestricky neverili, ze vydrzim. V 32tt mi podavali kortikoidy lebo mysleli, ze to neudrzia. Ale v nemocnici taky kludovy rezim, ze po dojedeni v jedalni ked som sedela ma hned vyyhanáli sestricky do izby lahnut. Takze ano kludovy rezim pomaha 🙂

pomaranc24
2. júl 2024

Je to veľmi individuálne. Ja som mala pri oboch najviac 2,5 cm, oboch som prenášala. A pri druhom som teda vôbec neoddychovala 😂 (starší mal necelé 2 roky, takže to boli také 2 hodinové preteky často 😂)

lillyd
2. júl 2024

@pomaranc24 najviac 2,5cm nie je vypovedna hodnota lebo v kazdom tt je ina norma aky by mal byt a aky uz nie je dobry a potom su tam aj dalsie ukazovatele cervix skore ako napr ci je otvoreny krcok a podobne. Aj poloha plodu je dolezita, ci je dole a tlaci na krcok a tak..

pomaranc24
3. júl 2024

@lillyd tak mne žiadne skóre nikdy nehovorila. A malý bol natlačený riadne dolu. Posledný mesiac som nemohla dať ani nohy k sebe 😂 (teraz sa na tom smejem, ale bolo to strašné) a mal aj deformovanú hlavičku, ako tam bol natlačený

domcavesel
20. aug 2024

@cokoladova_babovka ahoj ako si nakoniec dopadla ? Ja mám tiež nariadeny kludovy režim, krčok cca 15 MM, a tiež mi sám doktor vravel že ležanie 24/7 nieje vhodné...že mám aj pochodit, ale keď to tu alebo niekde spomeniem, všetci ma idú ukamenovat, že musím len ležať...samozrejme snažím sa

cokoladova_babovka
autor
20. aug 2024

@domcavesel ahoj, na ďalšej poradni po 2 týždňoch bola druha doktorka a ta bola s mojim krčkom v pohode. Porodila som 38+3 s tým, že ku koncu som už chodila do kopca, cvičila s aniball a pod. Krčok v pohode 🙂 záleží, v ktorom si týždni

timea301196
20. aug 2024

@domcavesel aký ho mas? Určite do 35 kludovy režim viem o co hovorím mám dve predcasniatka kvôli krčku

domcavesel
20. aug 2024

@timea301196 ja som teraz 32+5, a pred cca 4 dňami keď ma prepúšťali z nemocnice som mala hmatom nameraný cca 15mm, tuhý. Povedali mi aby som mala kludovy režim, ale že sa môžem aj poprechádzať a niečo doma porobiť, že nonstop ležanie tiež nieje vhodné, preto vlastne aj reagujem na túto tému.

timea301196
21. aug 2024

@domcavesel pri prvom som mala 0,7 porodila som v 35/3 poctivo som ležala až na jeden deň ked som porodila… a pri druhej som mala serklaz krčok mal 1 cm ležala som pretože v 24tt ma pustili domov s krčkom do 27mm a dva týždeň som mala ako taký režim ked som prišla na kontrolu krčok mal už 1,5cm 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre