Skracujúci sa krčok v 26. týždni

denullllka
13. jún 2020

Ahojte, chcem sa spýtať tie čo máte podobný problém, alebo ste si prešli problémom ako je skracujúci sa krčok, upravilo sa Vám to samé oddychom ?
Ja som 25+3tt a krčok mi doktor nameral 3.3cm predtým som ho mala 3.8cm.
Nie je to až take hrozne si myslím, povedal len že sa mám šetriť a dávať si 2x denne magnezium a beriem progesteron, viac mi k tomu nepovedal nič. O dva týždne mám opäť poradňu, tak dúfam, že sa mi to šetrením upraví.

janba
13. jún 2020

Ja som mala od 26tt krcok 1,5cm.. doktor povedal,ze same sa to neupravi, a ani sa neupravilo. Mala som doma prisny kludovy rezim, cely den som lezala aj spala s nohami hore. Krcok sa mi nezmenil, ale porodila som az v 39tt 🙂 takze by som dala na rady doktora a setrila sa 🙂

babatkoo
13. jún 2020

@denullllka podla mna je 3.3 cm uplne super. Ja som mala v 23tt 3.4cm, teraz v 32tt 3.1cm. Uplna pohoda. Horsie je to ak je krcok pod 2.5cm. Tak mi povedala lekarka. Ja tiez uzivam progesteron 200mg - 3x denne vkladam do posvy. Ten progesteron je super, zabranuje az v 50% predcasnemu porodu z dovodu nedostatocnosti krcka. Ja ho beriem od uplneho zaciatku tehu. Pretoze moje prve tehotenstvo skoncilo v 25tt prave pre prolaps krcka. Nemusis sa.obavat. kolke zeny by s tebou dlzku krcku menili ;)

denullllka
autor
13. jún 2020

@babatkoo no zatiaľ to je v pohode celkom, ak sa bude naďalej skracovať tak to bude horšie, ale to už ukáže ďalšia poradňa o dva týždne, dúfam že už sa neskrati a vydrží mi takto dlho.
Ja si vkladám 2x denne a tiež beriem od začiatku tehu najskôr duphaston a teraz progestonelle, určite to pomáha, mne to pomohlo na začiatku už len udržať tehotenstvo tie lieky.. tak si ma ukludnila 🙂
A ešte sa chcem spýtať pohlavný styk môže ublížiť ?

babatkoo
14. jún 2020

@denullllka mne uplne zakazali pohlavny styk. Aj pri prvom synovi a aj teraz. Preventivne aby sa napr..nedostala infekcia do posvy, okrem toho fyzickeho drazdenia. Ja okrem toho progestanelle beriem aj 3x1000mg magnezia denne. Dufam ze to obe dobojujeme.🙏🏻 mne kazali vkladat do 35tt a potom postupne progestenalle vysadzat

denullllka
autor
15. jún 2020

@babatkoo mne nezakázal, teda zabudla som sa na to spýtať tak neviem, spýtam sa na ďalšej poradni preistotu.
Magnezium beriem aj ja ale magne b6, dávam si tri tabletky denne. A progestanelle aj ja budem tak brat do toho 36tt, však potom to už je zbytočne brat to 🙂 ale vadí mi, že to vyteká a musím si dávať intímky stále,.. no čo už hlavne že to pomáha 🙂 a jasne, určite to dobojujeme, musíme to zvládnuť aj so skráteným krčkom.

tristanka
15. jún 2020

@denullllka mala som to v oboch tehu, narodili sa v termíne. Mala som doma ležať ale neležala som, iba 3 dni... Potom som sa dočítala že to nemá vplyv. Brala som iba magnézium.

olivia1425
15. jún 2020

@denullllka nad 2,5 cm by som sa tym netrapila 😉 budu to sledovat, ak by sa skracoval ja osobne jednoznacne odporucam kludovy rezim, nesediet v tureckom sede, co najmenej autom, nesexovat 🙂
Upravit sa neupravi, ale spomali

denullllka
autor
16. jún 2020

@olivia1425 ano presne, teraz sa tiež snažím viac menej lezat a nič nerobiť, menej chodiť ako predtým a tak a uvidím snáď sa mi prestane skracovať 😇 on sa nemôže vrátiť so pôvodného stavu myslím že zas na tých 3.8cm?

olivia1425
16. jún 2020

@denullllka ja si myslim ze predlzit sa asi nepredlzi 🤷‍♀️ ale neboj je to krasna dlzka, len sa šanuj
Ak ta to ukludni ja som mala v 13 tt 1,20 cm 🤦‍♀️🙂

denullllka
autor
16. jún 2020

@olivia1425 to ozaj 1,2cm ??? A aj si ležala v nemocnici, alebo si sa len šetrila ?
Lebo ja nedokážem len lezat proste a nič nerobiť..

olivia1425
16. jún 2020

@denullllka treba si uvedomit pre koho to robis, ja som neskutocne aktivny clovek a pre mna to bolo hrozne... ale radsej lezat ako si nieco vycitat! Su zeny co lezia 9 m v nemocnici tak radsej byt doma. Od 13 tt som brala 5x denne utrogestan, v 23 tt mi zistili ze sa uz z vnutra otvaram takze serklaz, 35tt vybratie stehov otvorena na 4 cm, 37 + 2 dni porod vyvolavany pre nieco uplne ine 😁 nakoniec krcok otvoreny drzal ako slak 🤭 v nemocnici som bola len tyzden pocas serklaze, ale! Viem o zenach kde ani to nepomohlo a prisiel porod velmi skoro, takze zena oddychuj 🙂 nalez mas fajn setri sa aby bolo dobre 😘

denullllka
autor
16. jún 2020

@olivia1425 tak to si si dobre vytrpela, ale oplatilo sa. No budem musieť veru nič nerobiť a lezat.
Ja od začiatku tehu mám problémy, najskôr nemocnica v 8tt skrz hematomu a silnému krvácaniu, vtedy som preplakala celu noc aby všetko dobre dopadlo, našťastie dobre dopadlo, po nemocnici som len a len ležala a nič nerobila, lebo krv mohla ešte vyplatiť plod, no ale prišiel koronavirus a nikde sa chodiť ani nedalo a ani ma to nelákalo aspoň 😄 a teraz zas ten krčok ma trápi.. ale doktor mi bral ster vraj sa mohol skrátiť aj skrz infekcie ak by mi to vyšlo pozitivne, tak som zvedavá este nemám výsledky, ale radšej budem viac lezat ako niečo robiť, do septembra už vydrzim nejako tie dva mesiace. Zajtra začínam 7 mesiac tehotenstva, tak hádam to už dobojujeme s krpcom koľko treba 😊 a veru, lepšie doma lezat na dvore ako v nemocke celé leto..

olivia1425
17. jún 2020

@denullllka to poznam krvacanie/spinenie do 3 mesiaca, mas to dost podobne ako ja 🙂 ale uz si blizsie ako dalej to uz rychlo zbehne 🙂

denullllka
autor
18. jún 2020

@olivia1425 hrôza, čím si ženy musia prejsť a toooľko stresu skrz toho krvácania, teraz to je už v pohode, tie dva mesiace mi rýchlo prejdu 🙂 a pôrod v pohode ?

olivia1425
18. jún 2020

@denullllka vysledok stoji zato, horsie ked to zle dopadne.
Vyhoda slabeho krcka je rychly porod 😉🙂 takze aspon nieco pozitivvne😁

denullllka
autor
20. jún 2020

@olivia1425 a tak už lezim v nemocnici skrz toho krčka, mám ho 2,5cm alebo 2.6 neviem presne, hádam sa mi to upraví 😏 hrozne bolesti ma chytili v noci

olivia1425
20. jún 2020

@denullllka neboj sa tam to podchytia, budes lezat daju mozno nejake infuzky a ono sa to zastavi 🙂 hlavne ze si pod dohladom

denullllka
autor
20. jún 2020

@olivia1425 presne tak, magneziove infúzie budem dostavať tak týždeň asi a potom ma hádam pustia, nerada by som tu ležala až do pôrodu 😏 ale uvidíme, dúfam že sa mi ten krčok zlepší

olivia1425
20. jún 2020

@denullllka ak nebudes mat bolesti a nebude sa dalej skracovat tak pustia 🙂

juliavolna
16. jún 2023

@denullllka ako to dopadlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre