Skracovanie a predlžovanie krčka - skusenosti?

akrobrab
27. aug 2020

Ahojte,

je tu niekto, komu sa skracoval a nasledne predlzoval krcok maternice?
Ja viem, ze vacsina lekarov (u mna zatial vsetci) hovoria, ze to nie je mozne, ale vyzera, ze mne sa to fakt deje. 😁

V 21tt som mala 37mm, v 22tt som isla na 26mm, tvrdnutie bruska a nasledovala hospitalizacia. V 23tt sa mi znovu predlzil na 39mm. Schvalne nepisem, ze dorastol, ale asi sa pod vplyvom magnezia maternica vratane krcka nejak uvolnila (moja teoria🤷‍♀️).
Lekari sa - napriek tomu, ze to je vsetko viacnasobne odmerane a aj nafotene - tvaria, ze to nemoze byt pravda a pozeraju na mna ako na ufo. 😬🙂

Mate niekto takuto skusenost? Alebo ste o tom aspon poculi?

ruzasipova
27. aug 2020

Ako ja pred dvoma rokmi. Na jednej kontrole v 27tt pod 3cm, tak si ma tam nechali a kontrola o tyzden cez 4cm :D Skor sa niekto niekde pomylil 🙂

akrobrab
autor
27. aug 2020

@ruzasipova U mna predpokladaju to iste, ale ja nemyslim, ze sa pomylil. Pred tyzdnom mi tak kratky krcok namerali dvaja nezavisli lekari v rozostupe par hodin. Okolo 9ej moj gynekolog nameral 26mm a hned ma poslal do nemocnice. Okolo 12 namerala doktorka na prijime 27mm. Cize fakt to tam bolo.. 🤷‍♀️🙂

777januska777
27. aug 2020

Aj u mňa tak, preto sa aj lekári väčšinou nestresuju, ak to nie je pod normou, lebo ono dosť záleží, kto meria a ako meria, tak preto tam môžu byť odchýlky. Keď sa už začneš otvárať, to sa už nevie zmeniť. Ale ak máš tieto problémy s krcok, že raz tak a raz tak, dávaj si na seba pozor a zbytočne sa nenamahaj, čo najviac oddychuj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre