Silne vlnenie v 20. týždni, Covid a riziko odtoku plodovej vody

1katyka1
1. mar 2021

Ahojte, som v 20tt a od min.tyzdna som zacala vyraznejsie citit pohyby dietatka, ked lezim napr na chrbte tak sa tak zavlni ze sa az zlaknem niekedy, nie je to este kopanie ale take dost intenzivne vlnenie.
Zaroven mam covid a doktorka ma nastrasila ze to moze sposobit predcasny odtok plodovej vody. Min
tyzden som mala silnejsi vytok, teraz premyslam ci to nemohol byt aj ten odtok a ci to babo nema teraz malo vody, ked je ho tak citit. V covide ma asi v nemocnici nevysetria. Pls mate tip na vlozky alebo testy na zistenie ci ide o plodovu vodu?

hipuska
1. mar 2021

@1katyka1 ak si lahnes na chrbát a dieťatko sa začne hýbať, tak to je normálne. Nakoľko sa zmeni poloha maternice. Dieťa, keď žena chodí, sa hojdá, preto väčšinou spinká. Keď si žena ľahne, dieťa sa zobudí. Neviem, či zníženie množstva plodovej vody, ty vieš dajak zistiť-pocitovo. Jedine si kúpiť sprej

1katyka1
autor
1. mar 2021

@hipuska ahoj a o aky sprej ide pls?

nikpa
1. mar 2021

@1katyka1 poloha na chrbte nie je vo vyššom štádiu vhodná, maternica tlačí na dolnú dutú žilu a narúša krvný obeh. Môže ti prísť zle a tiez babo v tejto polohe mohlo protestovať, to boli zrejme tie vyraznejsie pohyby ktoré si cítila. Co sa týka plodovej vody, temesvaryho roztok na zistenie odtoku asi nezozenies, treba si zavolat na gynekologicky prijem a povedať im čo je vo veci. V takomto prípade ta nemôžu odmietnut, odtok plod.vody v 20tt je veľmi nebezpečný alebo by ti pre tu vodu na pohotovost niekto skocil a ľahko si to spravis aj sama doma. Mne tak sestrička na gynde dala domov trochu tej vody ked som mala opakovane podozrenie na odtok plod.v. No kľudne to môžes mať aj únik moču alebo výtok, nestresuj sa len to rieš.

kubkovamama
1. mar 2021

@1katyka1 ak sa ozaj obavas ci ide o odtok vody skoc na pohotovost, spravia test pomocou roztoku, je to minútová záležitost..ten roztok tazko zozenies v lekarnach. Inak aj obyčajný lakmusovy papierik by mal ukazat, podla jpp, nic overené

1katyka1
autor
1. mar 2021

@nikpa zial citim to aj v inych polohach aj pri sedeni a velmi casto neviem ci je mozne v 20tt tak casto a silno citit pohyby, zajtra to preberiem s doktorkou

marrria1
1. mar 2021

@1katyka1 ak by si mala podozrenie na odtok plodovej vody určite utekaj na pohotovosť kde ti spravia test ako sa tu už písalo vyššie.. Je to veľmi nebezpečné, ja som takto predčasne porodila v 25tt. Verím že to však bude len plany poplach ak by ti odtekala voda, pravdepodobne by to nebolo jednorazovo ale cítila by si to pri každom pohybe bábätka. Aspoň ja som to tak mala. Držím palce 🙏

jdvorka
1. mar 2021

@1katyka1 aj keď máš covid, tak máš stále nárok na lekárske vyšetrenie. Skús zavolať na gynekologickú pohotovosť, nezabudni ich upozorniť na to, že si pozitívna a pýtaj sa, čo robiť ak máš podozrenie na odtok plodovej vody. Držím palce, aby to bol len planý poplach 🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre