Silné svrbenie v 32. týždni

marca1331
16. nov 2013

ahoj baby poradte co s tym svrbenim z vonku bola som u lekara dal mi Zinat a nic a uz to je vyse tyzdna..nemozem si ani sadnut a kludne spat ..som v 32 tt mala by som zajst do lekarne pomoze masticka ak ano aka hm? Prosim

zivika
16. nov 2013

@marca1331 a ake svrbenie to konkretne je? robil ti dr. vysetrenie? mas kvasinku, alebo nieco ine? lebo na bezne kvasinkove svrbenie sa zinat urcite nepredpisuje...ja som ho brala v tehu, ale na zapal moc. ciest...no a kedze su to atb., tak svrbenie skor zintenzivnia, ako zlepsia...ked som mala kvasinku, vzdy mi pomohol gynazol, ale ten je tusim len na predpis...ale ked to mas len zvonku, tak si vypytaj v lekarni, hocijake antimykotikum...myslim, ze canesten je fajn...

trisasmith
16. nov 2013

myslim, že canesten masť zaberie určite, len neviem, či môžu tehotné. Ak zavolaš do nejakej lekárne, ochotne určite poradia

katka1981
16. nov 2013

@marca1331, kde mas to svrbenie prosim ta? Ak tam kde myslim, tak mas s najvacsou pravdepodobnostou kvasinky. Gynekolog ti da cipky a mas po trapeni, uz ich mozes, nesmu sa len v prvom trimestri. Mne nikdy ziadna masticka nezabrala, jedine cipky. Ale pokia nie si pripad ako ja, a netrpela si casto na kvasinky, moze ti zabrat aj canesten masticka.

ludmila1307
16. nov 2013

Myslim, ze najlepsie by bolo keby si navstivila gynekologicku pohotovost, kedze je sobota, nech sa ti na to pozru, popripade nech spravia aj vyter z posvy, a nech ti oni daju nejaky liek na to, lebo najhorsie co moze byt je chodit do lekarne a skusat tie volnopredajne lieky. Pokial je tam nejaky zapal tak ho treba preliecit a tymi volno predajnymi liekmi si to akurat stlmis na chvilku a potom sa aj tak objavia a pokial si v 32.t.t. je dobre to poriadne poliecit, lebo moze to sposobit aj neskorsie komplikacie.

ludmila1307
16. nov 2013

@marca1331 inac nerozumiem, preco ti dal na svrbenie Zinnat?? Ved to je predsa antibiotikum... ci si mala nejaky zapal a na zaklade toho??? Niekedy aj po antibiotikach je neziaducim ucinkom prave svrbenie a palenie v posve, a preto by mal na to gynekolog aj mysliet dopredu, ked ho predpisuje a hlavne tehotnym a ako prevenciu by mal hned pridat k tomu aj nejake cipky, alebo tabletky do posvy, aby sa tomu predchadzalo, napr. Gynoflor.

haslerka27
16. nov 2013

na mykozu atb?ved zinnat su atb a ty potrebujes zrejme antimykotikum a kultivacie.na zaklade kultivacii ak pojde o bakteriu streptokoka a pod nasadia atb....najprv ale skus canesten pripadne jenamazol- silne a ucinne antimykotika ktore obsahuju klotrimazol ako ucinnu latku

marca1331
autor
16. nov 2013

@ludmila1307 no na gynde som bola vraj neaka infekcia z vnutra ale hovorim ze mna to svrbi z vonku dal mi zinnat..bola som na pohotovosti vraj mam dobrat zinnat a to zmerali mi tlak a teplotu nechapem a ked chcem mam si kupit mast... V pondelok idem zas na gyndu lebo mam uz aj taky hrudkasty vytok

marca1331
autor
16. nov 2013

@ludmila1307 zinnat som uz dobrala to svrbenie neprechadza a mam aj vytok kt.som vtedy nemala ani ine kompl.iba to svrbenie z vonkku..no uvidim pondelok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre