Silné nevoľnosti v 8. týždni

yvona2102
18. sep 2021

Ahojte, Práve som sa po 4 dňoch vrátila z nemocnice kde som bola kvôli vracaniu a nevoľnostiam na infúziách. Dávali mi Degan. Chcela by som sa vás spýtať či nemáte skúsenosť s touto infúziou že Vám ju lekár alebo gynekológ pichal aj na ambulancii. Že ste nemuseli byt hospitalizované. Nakoľko po návrate z nemocnice je mi opäť tak isto zle ako mi bývalo pred tým. No znova sa už hospitalizovať nechcem dať keďže sa situácia ohľadom kovidu zase “zhoršuje” nemocnice sa plnia a nerada by som tam zase strávila nejaký čas. Bola by som rada ak by bola možnosť chodiť na infúzie len ambulantne bez hospitalizácie. Ďakujem pekne za vaše odpovede 🙂

mon1806
18. sep 2021

@yvona2102 ja zažívam to isté bohužiaľ budete musieť asi len pretrpieť ja som v 10 TT a zvracam jak chorá vrana stále je mi zle najme večer, ja som mala napichanu kanylu spúšťala som si doma ale ja som sestra taktze tak ale žeby mi to nejak pomohlo podľa mňa musíme len počkať a pretrpieť, do nemocnice by som nešla vid po dnešnej skúsenosti kedy som išla na pohotovosť a pri mne stala nakazenia pacientka fakt po riti dúfam ze sme sa nenakazili takže lelosn radšej vydržte

desore
18. sep 2021

@yvona2102 Pokial udrzis tekutiny v tele, tak by som neriesila. Ber to pozitivne, aspon budes stihla po porode. Staci ti pribrat 8-10 kg pocas celeho tehotenstva. Nase praprababicky boli tehotne v casoch, ked nebolo co dat do ust a porodili zdrave deticky.
Ja som pri detoch schudla 7kg do 10 tyzdna tehotenstva a to som nosila konfekcnu velkost 38.

yvona2102
autor
18. sep 2021

@mon1806 mne zase v nemocnici ta infuzka pomohla preto skúšam či neni aj ina cesta ako byt v nemocnici…tak to máte výhodu že si to môžete takto sama dať…no nič, asi to naozaj nejako len pretrpieť…ja už tiež určite do nemocnice nepôjdem, je to risk, radšej to fakt nejako pretrpím…i keď mi tam pomohli, ale ako náhle som prišla domov tak zase to iste

yvona2102
autor
18. sep 2021

@desore máte pravdu, no keď nie je ina cesta, samozrejme musím vydržať. Nie som prvá ani posledná však 🙂)

zuzkaa1991
18. sep 2021

@yvona2102 ja som sa dozvedela o nejakých lizatkach tabletkách co zname brali....mne bolo zle fakt dlho cca do 5m 6m ja som chudla ale dieta rastlo normálne ale potom som prisla z čoho mi je zle....takze fakt som jedla len diétne jedla chude nic mastné skusit nieco take...pri posteli mat piskoty lupačky(makovky) atd az potom vstat vodu.....ale tiez som vkuse grckala len vydržať plus popýtať sa na poradni alebo v lekárni....

veronice
18. sep 2021

Ja som skoncila v 9tt na infuzke na pohotovosti, do infuzky isiel.buscopan a degan a degan mi potom dali aj v tabletkach na domov ale bolo mi po nom este viac zle... Tak som ho po 3 dnoch vysadila a zacalonsa mi zlepsovat. Teraz som 17tt a nevolnosti mam stale aj ked uz nie take silne... Mne velmi pomahal cierny caj a suchare ked to bolo velmi velmi zle.... Skus, drzim sa 🍀

nicole003
18. sep 2021

@yvona2102 ja som este v piatom mesiaci vracala vo dne v noci. Az ked som uz vysilena nevladala chodit do prace a rapidne schudla, gynekolog predpisal torrecan cipky, hned zabrali.

evelin2daniels
18. sep 2021

@yvona2102 mne gynekológ predpisoval degan ako tabletky... tiež mi pri prvom tehotenstve ako tak pomohol ale pri druhom mi už nič nezabralo. Už som vďaka Bohu na konci 😅 skús sa spýtať svojho lekára či by ti predpísal na doma.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre