Silné krvácanie v 14. týždni

sveba
4. dec 2014

Baby mam taky problem uz 2x som silno krvacala co som myslela ze som potratila prve krvacanie bolo v sobotu t.j. 29.11 a druhe 3.12 pri prvom bolo vsetko ok krvacala som asi 2hod, babo bolo ok, pri druhom som znova krvacala od 3 rano az do 10 vecer , bola som na sone a bolo vidno akciu srdiecka a hlavu lebo vsetko ine bolo zakrvavene . teraz uz nekrvacam mam len lezat, druhy problem je ze ja som 0- a dieta asi 0+ po muzovi ci ze mam konflikt z krvou a od aciatku tehu beriem duphaston mala som len spinenie a nizky progesteron, a este jedna vec v tom case ako som zacala krvacat by mala byt moja menstruacia myslite ze to aj z tym suvisi, neviem uz co mam robit poradte ak ste boli v podobnej sytuacii na sono idem az 18.12 DAKUJEM

mandarinkadarinka
4. dec 2014

Ak ste s mužom každý iný rh faktor, na to sa berú iné lieky, nie len duphaston. Lekár ti nic nedal?

katarinamarkova
4. dec 2014

@sveba na RH faktor sa skutocne berie nieco ine...ale tam problem zrjeme nebude, ved protilatky zistuju priebezne pocas tehotenstva......
ani po krvacani ste s dr. ten duphaston nevysadili, resp. nebavili ste sa o jeho vedlajsich ucinkoch, ktore su mimochodom aj maternicove krvacanie?

sveba
autor
4. dec 2014

@mandarinkadarinka nie lieky mi nedali len mi pichli injekciu aby sa moje telo vedelo branit

mamulienka30
4. dec 2014

@sveba - urcite ti na neznasanlivost rh faktorov mali dat injekciu, davaju sa tri pocas tehotenstva, nechapem, preco ti ju gynekologicka nedala uz v 12-tom tyzdni. Urcite si to ziadaj, inak moze tvoje telo babo zabit ako parazita :(

sveba
autor
4. dec 2014

@katarinamarkova nie nebavili sme sa do teraz ohladom tych tabletiek mi posledny krat povedala ze ani progesterol ci duphaston mi nepomoze musim len lezat ja som totiz v Irsku a tu je totalne iny pristup ako na SK

sveba
autor
4. dec 2014

@mamulienka30 ja som im hovorila ze ja som 0- ale oni mi tvrdili ze nemocnica si to musi zistit sama, tak i vzali krv az v 13 tt ked som bola na 18 hod infuzke v nemocnici bola som dehidrovana z 3 a pol tyzdna vracania a ked sa sestricka pozrela do karty ked som prisla z prvym krvacanim tak len zrevala boze potrebujete injekciu a to bolo vsetko

mamulienka30
4. dec 2014

@sveba - no v Irsku asi nic tak neporiesis ako tu na Slovensku. Zlate nase zdravotnictvo.

katarinamarkova
4. dec 2014

@sveba tam nerobia priebezne pocas tehotenstva testy ak si rh negat.?
mne pocas tehotenstva pravidelne robil doktor testy ci je vsetko ok co sa faktoru tyka.....ono to moze byt dost nebezpecne ako pre babo tak aj pre mamu.
hm, tak potom tazko povedat ci to je preto, ci z liekov, ci z niecoho uplne ineho.....snad len najst dr. co sa ti riadne povenuje...tu na sk nemas dr. co by sa na to pozrel poriadne?

sveba
autor
4. dec 2014

@katarinamarkova no to je trochu tazsie ja na SK niesom poistena a druha vec ani momentalne nemozem lietat lezim doma a snazim sa odpocivat

katarinamarkova
4. dec 2014

@sveba si poistena v krajine EU, cize tie vykony co ti preplati poistovna tam, ti preplatia aj v inej krajine EU cize aj tu na SK.
samozrejme chapem, ze s cestovanim to jednoduche nie je.
prajem vsetko dobre, nech ste zdravi.

ala82
4. dec 2014

@sveba no uz ked ti dali injekciu tak uz len musis lezat a brat lieky na udrzanie.vadsinou v 12tt sa berie krv na protilatky a aj potom asi dva krat v tehotenstve.ono sa ta injekcia len tak nedava pri krvacani .dava sa ked mas zvysene protilatky proti malinkemu,po porodoch a po potratoch sa picha.ja mam tiez 0-.a este ak si mala to krvacanie v case menstruacie moze byt ze telo este nieje vysporiadane z tehotenstvom.ja som to mala teraz .

sveba
autor
4. dec 2014

@ala82 a ako dlo to trva to vysporiadanie z tehotenstvom, vies pri prvom tehu som ziadne problemy nemala

ala82
4. dec 2014

@sveba to neviem.ja som teraz trochu krvacala v sobotu a v nedelu a v pondelok som bola pre istotu u lekara tak on my nevedel povedat ze z coho to je.ze je vela moznosti preco krvacam.tiez som mala kramy mat toho 29teho.tiez beriem duphaston a kyselinu listovu a aj magnezium.skus vydrzat mozno to prejde.najhlavnejsie je ze male je ok.Ja som pri druhej dcere krvacala do 20tt a to som lezala aj dva tyzdne v nemocnici a nic nepomahalo.a potom. to preslo same ani neviem ako.

sveba
autor
4. dec 2014

@ala82 uff tak to ma mrzi, ale na druhej strane aspon viem ze niesom sama ktora to preziva, moj manzel povedal ze sa z niekym rozpraval v praci a ze aj ta dotycna mala krvacanie v tedy ked mala mat krami tak mozno to bude tym , boze uz len vydrzat do konca

ala82
4. dec 2014

@sveba vela odpocivaj a pekne ber lieky a treba mysliet ze bude vsetko ok.aspon ja sa tak snazim.viem ze je to tazke ale nic ine nam neostava len verit ze to dotiahneme do uspesneho konca

tova
5. dec 2014

@sveba tak to pravdepodobne mas nizko ulozenu placentu pri krcku ako som mala ja a krvacala som do asi 20tt potom sa to oddialilo, tiez mi povedali klud, no sex, nezdvihat, a cakat kym sa dieta zvacsi.

ala82
10. dec 2014

@sveba ahoj.ako sa drzis?uz je ti lepsie?

sveba
autor
10. dec 2014

@ala82 ano mam sa lepsie uz nekrvacam.uvidime co bude dalej od 15 Dec idem konecne do prace tak dufam ze sa mi tam nic nestane

mata.g
18. júl 2015

@ala82 Ahojky, prosim ta ty si pisala ze si krvacala do 20tt... a je to uplne normalne? Porad: ja som cely 13.tyzden spinila, u dr. bolo sono v poriadku. Ale dnes v noci zo mna vysla krvava bublina, tak rano sme sli na pohotovost, sono v poriadku, babatko malo akciu srdiecka ale teraz mam normalne cervene krvacanie. Nijako specialne ma nevysetrili ani krv mi nevzali, neberiem ani hormonalne lieky... ze to je priroda a nemame sa obavat. Neviem co teraz, ked to krvacanie neutichne... ako to bolo u teba? Dik

egiginka
18. júl 2015

Rozdielny faktor s tym nema podstate nic spolocne, tam akurat sa kedna, ze keby si potratila, tak ti pichnu protilatky, aby tvoja krv, nedosla do kontaktu s babatkovou. Aku ma babatko krv, sa dozvies az po porode, zatial ti mozu robit jedine test na protilatky v krvi ( z krvi). Mozem ti aj teoriu vysvetlit co je negativ, positiv a preco sa tieto faktory nesmu mixovat, ale staci ked das do googla rhesus ( negativny faktor)..... by the way ja som tie negativ, dcerka pozitiv. Drz sa, nohy hore🙂

egiginka
18. júl 2015

@mata.g, ja by som isla na pohotovost, ak sa ti to nezda, nasi doktori su mantaci... pokial ti zase potvrdia, ze vsetko ok , budes sa citit lepsie

mata.g
18. júl 2015

@egiginka Ahojky, na pohotovosti som bola dnes rano a ziadne vysetrenia okrem mocu mi nerobili. Iba sono a to sa im zdalo v poriadku... len neviem, co dalej ak krvacanie bude pokracovat. Dr mi s usmevom povedal, ze sa vidime o 25 tyzdnov pri porode ☺ 😂😭

ala82
18. júl 2015

ahoj.mne vtedy tiez nezistili pricinu ale lezala som tam tyzden a brala lieky a potom lieky aj doma ktore velmy nepomahali.neviem od coho to moze byt.skus si kipt ascorutin v lekarni a ked este chod za svojim gynekologom lebo to nieje normalne.teraz toto teh.som tiez krvacala a doktor my hned predpisal duphaston.skus sa z nim porozpravat a ked tak aj raznejsie nanho

ala82
18. júl 2015
fantaghiro21
18. júl 2015

Ja mam s krvacanim problem uz od 11tt.Dalsie krvacanie som mala teraz v15tt.Prve krvacanie som prelezala tyzden v nemocnici.Pichali mi injekcie,davali mi duphaston(obycajne beriem stale utrogestan)Po prepusteni nezistili nic len "hroziaci potrat" Nadalej uzivam utrogestan co je aj prirodnejsi a menej agresivny ako duphaston.Moj gyn mi nakoniec hovoril ze to moze mat vela priznakov.Pravdepodobne to mam z placenty....Ale dovodov moze byt vela....

mata.g
18. júl 2015

@ala82
@fantaghiro21
Ahojte, mne uz duphaston nema zmysel davat, ten sa berie nanajvys do 12.-13.tt kym neprevezme tvorbu hormonov placenta a ja uz zacinam 15.tt. Fantaghiro ty ho este beries aj teraz? Pomaha? A dalsie lieky ako pises ala, tie su ze len na placebo efekt, ucinok je minimalny. Len nikto mi nevie povedat pricinu toho krvacania... Robili vam aj nejake odbery, vytery?

ala82
18. júl 2015

ja som ho brala do 20tt.ascorutin sa berie na zastavenie a je to nejaky vytamin a este kup kys.listovu tu som tiez brala do 20tt.ono s tym velmy nic nenarobis ked ani lekary z tym nic nerobia ale vytaminy ti neuskodia.treba len dufat ze vsetko bude ok

mata.g
18. júl 2015

@ala82 ascorutin je asi vitamin c nie? 😄 tak ked uz lekar gynekolog porodnik povie ze uz je to na prirode, tak uz fakt neviem ☺😂 mne duphaston v predoslom tehu naordinovali od 8tt do 12tt a bolo mi z neho nevolno, tak velmi po nom netuzim

katren
18. júl 2015

@mata.g ascorutin nie je vit.C....je to liek na predpis na zastavenie krvacania....

mata.g
18. júl 2015

@katren zle som sa vyjadrila....s obsahom vit c. Aj kanavit je na predpis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre