Silné kŕče v podbrušku a krížoch v 9. týždni

zuzanka2211
20. sep 2014

Ahojte, som uplne prestrasena, lebo vcera vecer ma z nicoho nic zacalo silno boliet podbrusko a tiez krize. Presne akoby som mala MS.. Trvalo to asi 15 minut, lezala som a pomaly to ustupovalo az uplne preslo.. Potom o hodinu zasa to iste, len v mensej intenzite. Isla som si lahnut a spat, v noci som sa este sem-tam zobudila na mensie bolesti. Ale uz len malicke.. Citala som rozne veci na internete - ze sa roztahuje maternica a pod. No som fakt vystrasena.. Mali ste to niektora? Od zaciatku tehu ma este takto podbrusko nebolelo, mam naozaj strach.. ☹ 😢 ☹

magic08
20. sep 2014

@zuzanka2211 moze to byt sposobene natahovanim maternice. No mna gyndos upozornoval, ze bolesti v pidbrusku su v poriadku, ale bolest v krizoch nie. Ak mas obavy, skoc na pohotovost, urobia iltrazvuk a povedia ci je vsetko,o.k.. Aspon budes kludnejsia. Radsej 100x zbytocne ako...

katkabg
20. sep 2014

Treba magnezium pit,popripade zavolat gyndovi ci sa tam ukazat,vzdy lepsie zbytocne ako neskoro.

sue
20. sep 2014

Chod na pohotovost.U mna bolo toto MA...uz 3x to iste...

sonagolisova
20. sep 2014

treba zavolat gynekologovi a nechat sa vysetrit

zuzanka2211
autor
20. sep 2014

@sue
@magic08
@katkabg
@sonagolisova
Dakujem za odpovede.. Mimomaternicove tehotenstvo to nie je, nakolko som u gynekologicky bola pred tyzdnom na potvrdenie a babetko bolo v maternici, akcia srdiecka bola tiez. Tak som akurat citala, ze aj bolesti krizov su normalne, telo sa celkovo vraj pripravuje a roztahuje.. Zavolam urcite aj lekarke, alebo rovno pojdem tam.. Vdaka baby

sue
20. sep 2014

@zuzanka2211 nechcem ta strasit,ale naozaj chod,radsej bytzahysterku ako... Vsak vies... Drzim palce,aby to uteba bol normalny jav 🙂

radina
20. sep 2014

nasad ti hned magnerot, mal by pomoct, ja som si kvoli tomuto polezala tyzden v nemocnici na infuzkach s diagnozou hroziaci potrat, ak to trva viac ako 3 min. , vraj to nie je ok. cize sup k dr. Ten magnerot zabera.

mata128
20. sep 2014

@zuzanka2211 MA nie je mimomaternicove tehu,ale missed abort;mam s tym bohuzial skusenost

tamarka9
20. sep 2014

@zuzanka2211 moznosti je vela, ja som potratila 2x a krce som dostala iba ked som uz zacala aj krvacat, takze to vobec nemusi byt tym. Teraz som tehu opat a lekarka ma upozornovala, ze bolesti v podbrusku take ako na ms su normalne, mna krize bolia od prveho dna az doteraz, takze to tiez nie je hned znakom niecoho zleho. Raz som dostala take krce ze som sa nevedela vystriet, skoro som sa zblaznila a ono zastavene vetry, dala som si espumisan a pomohlo...ALE lekarka povedala, ze sa vselijakych bolesti, tlaceni, natahovani, pichani atd nemam bat- roztahuje sa maternica a cele lono, ale keby boli krce v podbrusku, mam sa radsej zastavit, pre istotu pozrieme, co sa deje....drzim palce, nech si len babo mietecko robi 😉

zuzanka2211
autor
20. sep 2014

@tamarka9 Dakujem. Ono je to take tahave, velmi to pripomina bolesti ako na MS.. Ja som raz potratila spontanne, ale bez bolesti, zacalo som krvacat a potom sa mi rozbehla MS - vtedy som uz mala aj bolesti..
Ale toto trva kratko, niekde pri kostiach po bokoch.. Ja verim, ze bude vsetko v poriadku

katkabg
20. sep 2014

@zuzanka2211 fakt na taketo nieco je najlepsie magnezium napr.magni-B

mijunik
20. sep 2014

@zuzanka2211 ahoj, môj názor je taký, že v tehotenstve sú kŕče v brušku dôvodom na okamžitú návštevu lekára. V Tvojom prípade, keďže je sobota, by som išla na pohotovosť. Na to tam tí lekári sú, nečakaj do pondelka. Presne ako baby písali - radšej 1000x zbytočne, ako raz neskoro. A okrem toho - tu Ti baby nepovedia, čo tie bolesti znamenajú konkrétne v Tvojom prípade; môžu povedať len to, čo prípadne znamenali u nich. Mne moja gynekologička povedala, že napríklad pichanie v brušku nevadí, ale ak by som dostala nejaké kŕče, tak treba ísť na vyšetrenie. Určite Ti to za ten kľud bude stáť. A aj bábätko sa bude mať lepšie, nestresuj ho zbytočne. Daj vedieť, ako si pochodila. 🙂

zuzanka2211
autor
20. sep 2014

@mijunik Mozno som to len prehnala s tym mojim nadpisom temy.. Ano, su to bolesti, ale ono to trva nejakych 5 minut a je to skor take tahave po bokoch, nie je to krc.. Moja chyba - zle som sa vyjadrila.. Keby to bolo ukrutne tak nevaham a hned utekam.. Nechcem nechat nic len tak, nebudem k tomu pristupovat lahostajne, to urcite nie.. Ale citim sa dobre, teda okrem toho ze zvraciam pomaly od zaciatku tehu, ale to pretrpim, aspon viem, ze je vsetko oki.. V pondelok tak ci tak idem k lekarke, aby ma pozrela.. Dam vediet 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre