Silná nevoľnosť v 14. týždni tehotenstva

simonetka67
23. jún 2022

Ahojte, prosím Vás pekne som v 14.tt tehotenstva . Od začiatku tehotenstva trpím nevoľnosťou a nechutenstvom ( hlavne mäso , vajcia , vývar .. ). Jediné čo som dokázala zjesť bolo sladké a nejaký syry a teda prílohy. Od dcérky som dostala silnú crevnu virózu . Odvtedy sa moje problémy ešte viac zhoršili . Stačí len pozrieť na chladničku a už ma napína . Snažím sa aspoň niečo zjesť (zemiaky , ryža , suchare , nejaké pečivo ..) len čo niečo dám do žalúdka zostane mi ťažko a hneď ma začne napínať . Nemáte nejaké typy čo Vám pomohlo ? Už som fakt zúfalá . Ďakujem

vso10
23. jún 2022

Ahoj, mala som niečo podobné, pomohlo mi nájsť si jedlo, čo som bola schopná jesť a jesť to hoci aj denne (zväčša to boli "precitrónované" šaláty). Je to stále lepšie ako nejesť nič, alebo to vyvracať (a viem o čom hovorím, pri prvom som vracala do 6. mesiaca, teraz pri druhom vraciam ešte stále na konci 7-meho mesiaca) 🤰😂
asi by nemalo zmysel vypísať Ti ktoré jedlá mi chutili, lebo môžeš mať úplne iné chute. No v krátkosti, extrémne ma napínalo z ryže 😅 pomohlo mi popri jedení piť džúsy, pri druhom tehotenstve mi už džúsy nepomáhajú. pomáha papať často v malých dávkach, a žužľať nejaké cukríky, prípadne mala som také zázvorové želé vhodné v tehotenstve (proti nevoľnostiam, zohnala som v lekárni a bolo to docela ok), skúsila som upiecť zázvorové sušienky - tie mi moc nepomohli, ale chutili dobre 🙂 a taký typ, ak vraciaš, po vracaní si treba vypláchnuť pusu vodou, piť najbližšiu polhodinu vodu a neumývať si zuby ani nejesť. predídeš tým tvorbe zubných kazov. žalúdočné kyseliny spôsobia, že bude nejakú dobu zubná sklovina taká "mäkšia" a náchylnejšia na poškodenie - tak mi poradila zubárka 🙂

simonetka67
autor
23. jún 2022

@vso10 ďakujem pekne za rady . Tak toto si neviem predstaviť takto dlho fungovať s nevoľnosťami . Veľmi ma to oslabuje a popritom ešte fungovať okolo nášho maleho živla je niekedy veľmi náročné ale asi to sama dobre poznáš . Niečo z toho určite skúsim. Áno džúsy aj mne pomáhali . A keď pôjdem do lekarne hneď skúsim aj tie zázvorové cukríky .

simona92101
23. jún 2022

@simonetka67 ja som bola takto na pohotovosti a nic ine mi nepomohlo ako infuzie.nedokazala som v sebe nic udrzat.na doma mi predpisali liek Degan na nevolnosti pre tehotne

simonetka67
autor
23. jún 2022

@simona92101 skúsim ešte nejaké veci ale ak sa nepolepsi o 2 týždne idem na poradňu tak sa poradím s gynekológom ci mi nevie nejak pomôcť . Degan mi tiež dali v infúzii to bolo v utorok a včera večer už som zvracala

vso10
23. jún 2022

@simonetka67 chápem, tiež ma to oslabuje, no ten malý poklad za to stojí ❤️ ja mám šťastie, že už mám väčšie dieťa a keď nie som schopná a muž nie je doma, tak mi natrie chlieb (ešte neodkrojí), aj vedro prinesie 🙂 našťastie už to nie je denne, ale prišlo už aj pálenie záhy 😅 v lekárni sa dajú kúpiť zázvorové želé, rôzne cukríky, lízatká (prípadne objednať cez internet z lekárne)... chutia dobre, či pomôžu je otázne, ale pomáha často niečo chrumkať, aj v noci keď sa zobudíš na wc, zjedz nejakú sušienku... mne to aspoň trochu pomáhalo a ak som jedla v noci, tak som ráno zväčša neutekala vracať. určitú dobu som fičala na mandarínkach každé ráno, potom zasa prišlo obdobie, že mandarínky ani vidieť, inak utekám... treba si nájsť "to svoje", držím palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre