Silná migréna v tehotenstve

6. okt 2021

Zienky som v 16 tt. Mam strasme brutalne silnu migrenu :( strasme ma boli hlava uZ nevladzem .... dala som.o 18tej paralen a teraz o 23 som sa zas dostala velku bolest mozem este paralen? Dakujem

gabu_lienka
6. okt 2021

Mne pomaha obklad - uterak namocit do studenej vody a poliat alpou. Dala by som si aj dalsi paralen. Chvalabohu ja som zrovna pocas tehotenstva migreny nemala, neviem ako by som to prezila bez tabletiek. ale uz su spat.. sucitim s tebou.

anne_mary2
7. okt 2021

ahoj, ja mam v mrazaku take gelove pasy modre ci sa davaju ako obklady na clenky kolena hlavu,zabalim do utierky a drzim.. uterak vo vode to je na mna bez efektu… otvorene oknk, tma, ticho.. polku mu robi krcna chrbtica takze vtedy masaz, cvicenie…
ak sa vsak na migreny liecis a je to silne, mas ju s aurou, a bola si zvyknuta na nejake tríptany pri migrene - poradila by som sa na neurologii… neda sa trpiet ak to udrie, je to masaker.. mna to zatial. obchadza ake bolo leto, ako zacne tati jesen pocasie, zima neviem co bude 🥴

silviazlat
7. okt 2021

Och týmto som si tiež prešla. Ale taka bolesť že mi slzy tiekli. Zabrala mi len masáž krčnej chrbtice od manžela s masťou (Muay)- odporúčam. Potom tma, ticho a obklad.

borka168
7. okt 2021

Mne pomohla tma a studené obklady ma čelo. Vyššie uvedená masť nie je vhodná v tehotenstve ani počas kojenia.

autor
7. okt 2021

Dakujem Vam vsetkym velmi pekne🙏 urcite mi pomoze kazda Vasa rada 🙂

nina296
7. okt 2021

Daj si v pohode paralen, ja som mala tiež časté bolesti hlavy a to som brala ešte aj iné lieky a každý doktor mi povedal,že paralen v tehotenstve bez problémov mozem. Radsej si ho, dat ako trpieť, to nerobi tiež bábätku dobre.

marticka85po
7. okt 2021

Ja by som chcela vediet ci tu niektorej aj ten paralen pomaha,lebo mna niekedy hlava boli aj 3-4dni vkuse a bolest sa stupnuje az tak ze sa mi chce vracat. veruze nepomaha ani paralen 2x denne,ani sa vyspat z toho,ani alpove obklady. Pred tehotenstvom som migreny nemavala,iba silne bolesti hlavy tesne pred spustenim menstruacie. V 1.trimestri ma hlava nebolela ale teraz v druhom mam pocit ze bolo viac dni ked ma hlava bolela nez dni ked nebolela 🙄

nina296
7. okt 2021

@marticka85po mna bolievala najviac v druhom trimestri a stačil mi jeden paralen alebo niekedy aj polka paralenu pred spaním keď som si dala

gabu_lienka
7. okt 2021

@marticka85po mne paralen pomoze iba ak ide o “normalnu” bolest hlavy. Pri migrene (co je bolest az mi slzy tecu a je mi na vracanie), mi pomozu jedine lieky co mam predpisane od neurologa. Ked som bola tehotna som chvalabohu migreny nemala 🙏

nana8989
7. okt 2021

Tiež som mávala hrozne migrény v prvom tehotenstve a nepomáhalo mi absolútne nič co som si mohla dat doma. Muž má za celé tehotenstvo bral asi 6x na infúzie do nemocnice, to jedine zabralo 😔 ja som mala také bolesti, že som nemohla ani oči pootvoriť lebo mi išlo hlavu roztrhnúť 😪 teraz som znovu tehotná, v 8tt a dúfam, že sa to nebude opakovať až takom hroznom stave ako to bolo v prvom tehu..

autor
8. okt 2021

Zienky tak ja som dnes skoncila nakoniec v nemocnici naninfuziach potiekli mi a isla som domov. Mala som neskutocne bolesti.. no infuzie mi pomohli podstatne tak som rada boze len nak sa to neopakuje🙏🙏🙏dakujem Vam vsetkym za rady 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre