Silná bolesť kostrče v prvom trimestri

viciouss
29. júl 2013

Ahojte.
som cca v 8 tyzdni tehotenstva a neskutocne ma boli kostrc. Posledne dni sa to dalo celkom vydrzat, ale dnes to boli uplne strasne. neviem ani poriadne chodit, neviem, ako si mam sadnut.. Mozno by pomohli nejake cviky, ale netusim ake.
V piatok mam ist k doktorovi, mozno mi bude vediet nejak pomoct, aj ked v tehotenstve sa toho asi vela neda vyspekulovat. Mate s tym niekto skusenost, pripadne nejaku radu, aby som do piatku vydrzala? 🙂

Dakujem pekne

matabah
29. júl 2013

Ahoj,ja mám tiež tento problém,vystreluje mi to do pravej nohy,potom ju neviem dvihnut,/ledva si vyzujem ponožku/ani otočit sa na posteli...sem-tam si to namastím v oblasti klrížov a tam,kde sa mi zdá,že to striela a trošku sa ulaví,inak tiež čakám,.kedy to preejde... ☹ a chytá ma to najma veer,po celom dni,ked niečo robím a tak...Dr. to zabudnem vždy povedat,lebo ráno si na to nespomeniem🙂...

viciouss
autor
29. júl 2013

Ahoj. no presne, aj u mna na pravej strane.. Sa mi to zda strasne skoro kedze som len v 8 tyzdni 🙂 uz ratam pomaly minuty, kym bude konecne piatok. Uz chcem vidiet srdiecko a hlavne ci je vsetko OK, lebo sa miestami vobec necitim ako tehotna
Prosim ta a cim si to mastis?

alexis81
29. júl 2013

ahojte... som v 8 tt, aj napriek tomu, ze nemam problem s boslestou kostrce, chcem sa opytat, ci je vsetko v poriadku ak okrem bolesti prs na dotyk, ich zväčšenia a častejšieho močenia nemam ziadne ine priznaky... Ani nevolnost, ci uz ranna alebo celodenna, ani bolest v krizoch a v podbrusku... Občas mam pocit, ze som neni ani tehotna 🙂 k lekarovi idem az vo štvrtok, tak dufam, ze vsetko bude o.k. a ja uvidim konečne biť srdiečko, nakolko sa neviem dockat 🙂

viciouss
autor
29. júl 2013

@alexis81 Ahoj. Ja som na tom velmi podobne. na zaciatku ma boleli prsia, aj podbrusko, sem tam mi bolo divne od zaludka, ale nevracala som a teraz nic.. prsia mam naliate, ale uz ma nebolia.. mala som problem so zapchou, ale to uz asi tiez pominulo..

alexis81
29. júl 2013

@viciouss a v ktorom si tyzdni? Bo vidim, ze sme na tom rovnako 🙂 Aj mne bolo sem-tam tazko od zaludka, ale nenapinalo ma a ani som nezvracala... Prsia tiez mam naliate, čo si všimol už aj môj muž ale bolia ma az ked si ich silnejšie pritlačím... inak mam pocit, ako keby som nebola ani tehotna 🙂 Tesim sa na stvrtok, idem konecne po troch tyzdnoch opat k lekarovi, a uz by sme mali vidiet srdiecko, bo v ked som tam bola naposledy tak som bola cca 4-5tt a bol vidiet iba gestacny vačok 🙂 Tak snad, uz teraz uvidime aj nieco viac 🙂)

viciouss
autor
29. júl 2013

ja by som mala byt cca v 8 tiez 🙂 a inak, tiez idem teraz v piatok po cca 3.tyzdnoch na kontrolu- doktor mal dovolenku. ja som uz strasne nedockava. vtedy mi povedal ze asi 5 tyzden a bolo vidno len taku bodku 6 milimetrovu 🙂 inak vraj su zeny co dllho necitia nic,ziadne priznaky a nakoniec je vsetko v poriadku, tak mozno si len nase tela zvykli 🙂 budem drzat palce, urcite daj vediet ako dopadnete

alexis81
30. júl 2013

@viciouss ako vidim, tak sme na tom uplne rovnako 🙂 Aj moj lekar mal dovoelnku doteraz, tak uz nech je vo strvtok... sama som zvedava, co uvidime 🙂 No niektore baby vravia, ze mozme byt rady, ze nam nic nie je... ze to "znasame" v pohode, bez akychkolvek problemov... tak dufam, ze to neni predzvest niecoho ineho ale myslim,ze nie, to by sme asi inak pocitovali 🙂 Tak drzim palce, a tiez daj vediet, ako si dopadla v piatok 🙂 Pridam si ta do priatelov, ked uz spolu zdielame rovnake pocity, priblizne rovnaky tyzden tehotenstva a pod. 🙂 Aspon si mozme takto vymienat pocity a pod 🙂

viciouss
autor
30. júl 2013

@alexis81 hehe mozno mame rovnakeho doktora :D ja s nim musim hlavne podebatit o tej mojej kostrci lebo si pripadam ako taky dochodca ked takto pomalicky a nakrivo chodim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre