Silná bolesť hrdla v pokročilom štádiu tehotenstva

monika0104
27. jan 2021

chcem sa vás opýtať či sa môže ked som v pokročilom štádiu tehotenstva užívať theraflu hrozne ma boli hrdlo a mam aj kašeľ dakujem vam z a radu 😊🤘

artemislix
27. jan 2021

@monika0104 ahoj, mňa tak isto boli hrdlo. som v 11 týždni, ale namiesto toho jem veľa ovocia a zeleniny a pomáha mi aj to, že keď zaspím, tak sa vypotim bez nejakého lieku..

vejapa76
27. jan 2021

Na hrdlo si daj studený obklad a na obklad ešte uterák (ten už suchý) alebo šál omotaj okolo krku. Niekto dáva aj igelit. Mne toto vždy na 100% zaberie.

kika2810
27. jan 2021

Theraflu sa rozhodne neodporuca

ninusa221
27. jan 2021

Sprav si cibulovy sirup 🙂 alebo mlieko s medom vypit horúce este plus dotoho sa dava kusok masla mne toto pomaha 🙂

petrisa213
27. jan 2021

@monika0104 tieto pastilky sa môžu v tehu na hrdlo, mne ich dali v lekárni keď som pýtala. Baby si ich pochvaľujú ze sú veľmi dobré, ja som ešte nestihla vyskúšať. A na kašeľ bud cibulovy sirup alebo z lekárne od Dr. Weiss StopKasel tiež sa môže v tehotenstve a mne asi najviac zaberá

kika831
27. jan 2021

@monika0104 mne to gynekolog vyslovene pocas tehotenstva zakazal.

andreatytler
28. jan 2021

@monika0104
Skus si urobit horuci obklad. Zohrej sol nasucho v panvici (za staleho miesania) az tak horuco ze sa tej soli nebudes moct dotknut a nasyp do starej ponozky (husto tkanej) a zabal do uteraka a daj si na hrdlo... ked trosku ochladne, odbal jednu vrstu uteraka az budes mat len ponozku. Ason 20 minut nech to mas pekne horuce.
Ak ta boli preto lebo mas v hrdle bacilov, to teplo ich zabije. Potom vykloktaj slanou vodou... kloktat mozes aj niekolkokrat denne. Aj ten teply obklad mozes dat viac krat denne. To kloktanie sice hrozne stipe ak mas to hrdlo citlive ale tiez velmi dobre zabija bacilov.
Toto vsetko sice nie je okamzita ulava ale choroba ti prejde ovela rychlejsie.

ildiko36
28. jan 2021

@monika0104 nie nemôžeš!
Skús zázvorovy čaj s citronom a s medom.
Ja som dala cukríky s manuka medom a zázvorom. Za 1den ma prestal bolieť hrdlo.Čaj som pila s obyčajnym medom.
Nie je to lacné ale pomáha a môžu to aj tehotné😊
Ja som to kúpila v nemecku ale majú aj na Sk..
Na www.manuka.sk

@monika0104

ildiko36
28. jan 2021

@monika0104 ešte tolko som chcela napisať že to nie je len proti kašlu..prečitaj si niečo o manuka med a jeho účinky.Tiež som k tomu nechcela veriť že to tak rýchlo pomáha..všetky moje pac.majú to doma v nemecku a ma to zaújalo prečo to je také oblúbene.

skarli
28. jan 2021

Polka paralenu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre