Šikmo otočené dieťa v 33. týždni

biankaaa123
11. jún 2024

Dobrý deň som 33 týždny tehotenstva doktor mi povedal že dieťa mám otočené šikmo že keď sa o dva týždne netočí oni si ju otočila čítala som o Tom že nie každému lekárovi sa to podari môže dôjsť že sa podarí opačne že ju môže odlucit od placenty alebo môže dôjsť že praskne plodová voda v takom prípade je ihneď nutný cisársky rez strašne sa bojím poraďte ak máte skúsenosti

trgypadl
11. jún 2024

@biankaaa123 Ty musis s vonkajsim obratom suhlasit

yanni
11. jún 2024

@biankaaa123 Vonkajsi obrat sa nerobi len tak. Musis s tym suhlasit. Ano, ma to rizika, moze/nemusi sa podarit, moze byt lepsie ale aj horsie. My sme v zahranici a caka sa prakticky do konca, ci sa dieta neotoci same, tesne pred porodom sa moze skusit ale sa to robi minimalne, lebo su skor negativa ako pozitiva. A sakramentsky to boli. Moja starsia dcera bola krizom, neotocila sa, naplanovali sme cisar. A rano som prisla do nemocky a pri sono bola zrazu otocena (mala miesto, sice 50 cm ale len 2790 g). Ale uz som bola nastavena na cisar a bolo to aj lepsie tak. A nelutujem. Hmat som v ziadnom pripade nechcela.

biankaaa123
autor
11. jún 2024

@yanni toho sa bojím aj ja strašne toho hmatu a cisárskeho mám tie strach ešte som nezažila nič poodbne ani operácie žiadne nič tak neviem fakt čo teraz premena bude lepšie či ten hmat alebo cisarky alebo sa možno ešte môže dieťa otočiť racej by s bola rada keby sa racej otočila sama😞

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre