Siedma choroba a pozitívny tehotenský test

dads
10. feb 2023

Ahojte. Chcem sa opýtať, či niekto zažil niečo podobné. Mala som 7.mu chorobu a v tom čase som zistila, že som tehotná. Chcem zistiť, či niekto zažil niečo podobné a všetko dopadlo dobre. Bojím sa, či to nemohlo poškodiť vývoj plodu. Teplotu nad 38 som nemala. Ale, ak uvažujem logicky, plod by mal byť ešte v žltkovom vaku. Čiže je chránený. Poprípade v takom skorom štádiu by asi poškodený plod zanikol. To že je to nebezpečná choroba pre tehotné som vygooglila, hľadám reálne skúsenosti žien. Ďakujem za každú odpoveď.

miskamicha
10. feb 2023

@dads ak sa vyvoj embrya poskodil tak sa s velkou pravdepodobnostou potrati. Ak nie malo by to byt okej. To ti zrejme nik nepovie co a ako, ale ako pises ze si nemala vysoke teploty malo by to byt okej 🙂 ja som mala teploty cez 39 a crevnu chripku nevedela som este ze som tehotna ale zial nedopadlo to dobre, ktovie ci kvoli tomu. Drzim palce nech je vsetko ok 🙂

dads
autor
10. feb 2023

@miskamicha Dakujem za odpoved a za povzbudive slova ❤️

ivka21
10. feb 2023

@dads není to úplne vhodná kombinácia určite to skonzultuj s gynekologickou

dads
autor
10. feb 2023

@ivka21 Infektologicka a gynekologicka sa vyjadrila, ze vraj by sa nemalo nic stat. Ale hladam realne zeny, ktore sa s tym stretli.

thoughtfulweirdo
10. feb 2023

Ja som sa s tým stretla, dostala som ju v prvom trimestri. Bála som sa, ale všetko bolo ok, tehotenstvo bez problémov, dieťa zdravé 🙂

dads
autor
10. feb 2023

@thoughtfulweirdo dakujem, som rada, ze to dopadlo dobre, budem verit aj ja ze bude vsetko ok❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre