Šelest v tehotenstve

sanee
17. sep 2012

Ahojky. Chcela by som sa poradiť. Od narodenia mám šelest na srdci 3/6. Pred tehotenstvom mi zistili, že mám 4/6, a to kvôli tomu,že som pred tým fajčila. Ale s tým som už skončila. Teraz som v 7 týždni tehotenstva a bojím sa aby som svojmu dieťati neublížila. Občas po večeroch ma pichne na srdci,neviem z čoho to je. Keď som to povedala svojmu kardiólogovy,povedal,že to je v poriadku. Pred tým som so srdcom problémy nemala, nikdy ma nebolelo ani nepichlo. Bojím sa, aby sa mi šelest nezhoršil,aj môj gynekológ na to nič nepovedal, vôbec ma nesledujú, neposielajú ma na vyšetrenia. Mám aj iné zdravotné problémy,takže už teraz mám vybavený cisarský rez. A tiež sa bojím aby moje dieťatko ten šelest po mne nezdedil. Vôbec to neriešia, ja mám bolesti a im je to jedno. A vlastne ten šelest je dedičný, zdedila som ho po babke. Poraďte mi prosím, či je možné vynosiť dieťatko keď mám taký vysoký šelest. ďakujem

liz_lemon
17. sep 2012

@sanee tieto srdcove vady sa nededia priamo, ale presne ako pises po babke, takze tvoje dieta by to nemalo mat
a raz som videla nejaky rozhovor s nejakym lekarom, a ten povedal, ze srdce neboli, kazda bolest je od chrbtice, tak neviem

angua27
18. sep 2012

ako písala liz_lemon, tieto veci sa dedia obgeneráciu. Tvoje dieťatko by teda šelesťom trpieť nemalo. čo ma však zaráža je prístup lekárov. ja sama som v detstve bola sledovaná na šelesť. pred pubertou sa to upravilo a sledovaná už nie som. počas tehotenstva, keď som toto povedala gynekológovi, okamžite ma poslal ku kardiológovi a celé tehu som bola sledovaná. chodila som na pravidelné kontroly, čomu som aj bola rada. lebo šelesť sa znova ohlásila. našťastie v tak slabej forme, že som mohla rodiť normálne. po pôrode sa to znova upravilo a odporúčanie kardiológa je kontrola raz za dva roky.
skús sa porozprávať s kardiológom, že máš obavy a či by Ťa nemohol bedlivejšie sledovať počas tehu. 😉

chelonka
18. okt 2012

@sanee hmmm ja som mala tiež šelest a dnes ho zistili aj mojej dcerke 2/6
hmmm teraz jak čítam tu spravu tak neviem podla tých názvov kde ju má

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre