S akým tlakom v tehotenstve musím už ísť na pohotovosť?

laurar1
22. júl 2020

Ahojte
TP som mala v pondelok a od vcera mam vyssi tlak, drzi sa okolo 145-149/75-85. Ten spodny je OK, ale ten vrchny sa mi zda uz vyssi. Pocas celeho tehotenstva som mala tlak v poriadku, ak som aj mala vyssi, tak mi zvykol do 4 hodin zase klesnut. Opuchnuta som dost, ale predpokladam, ze je to teplom, takisto mam ak take chvilky, kedy ma zaleje pot a horucava. Ako dlho mam s takymto tlakom zostat doma a kedy uz mam ist na pohotovost? Mam cakat kym bude vyssi alebo takyto dlhsi cas? Najblizsiu poradnu mam v piatok, staci sa spytat vtedy?

janinah
22. júl 2020

opýtaj sa v sk Zdravotníci,máme tam gynekologičku dr

barus26
22. júl 2020

@laurar1 ten tlak nie je nejak extremne vysoký. ak je tlak do 140/90 je zvýšený ale je ok, takze niesi až tak nad hranicou. ja mávam aj 188 a ani má nehne na pohotovost 😂 no raz keď som išla na gyndu na pohotovost a tam mi namerali tlak 177 tak má poslali na internú pohotovost ale nerobili tam z toho vedu. Dali mi infuzku a poslali ma domov a to som tiež tehotna.. ale určite to spomeň podľa mna stačí v piatok na poradni a už ako usúdi gynda nech ta posle internistke alebo tak

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barus26
22. júl 2020

@laurar1 no a presne ako píše @veronika4495 daj si magnezium, ja beriem 2x denne, najlepši je magnerot, tlak ti to zníži

deti95060810
22. júl 2020

záleží ako sa cítiš... môj syn máva aj 160 a tvrdí že sa cíti Ok... Mama mala o troška vyšší a išla odpadnúť. Ja by som asi na tú pohotovosť aj išla. predsa si tehu a to je zas niečo iné...
inak lekár mi povedal že ak je prvý tlak vyšší tak je to z nervov - psychika... neprežívaš stres?

mogaa
22. júl 2020

@laurar1 tlak máš ok, trochu vyšší ale nie nebezpečný...nebezpečný je nad 180/95 - vtedy je to na pohotovosť.....nebezpečný je hlavne spodný tlak - ten ak je už nad 95 tak vtedy pohotovosť.....inak magnézium a ak máš lieky na tlak, môžeš si dať keď ti vyskočí - inak do tých 170-180/90 - je to bežný lekár alebo gynekolog....

laurar1
autor
22. júl 2020

Magnezium uz neuzivam, to mi kazali vysadit niekedy v 37. tt, aby nebol problem s otvaranim. V strese niesom, skor som silno unavena, stale by som iba spala. Skusim teda pockat do piatku.
Inak, neviete ako dlho sa nechava prenasat? V 37. tt mi odvazili dieta na 3.6 kila, odvtedy nic, tak si neviem predstavit kolko bude vazit teraz. A zatial to u mna na porod nevyzera.

heln
22. júl 2020

Po 4 tyzdnoch v nemocnici ti viem povedat, ze tehotnym sledovali skor ten spodny ci je vysoky. Neviem odkial si, ale u nas sa da zavolat na urgent a spytat sa. Zalezi aj na tom ako sa citis, ci ta neboli hlava, netoci sa, nemas dvojite videnie....

sapetka
22. júl 2020

@laurar1 no vzhladom na to ze si tehona isla by som na pohotovost

kacena4
22. júl 2020

ahojko nevidim ti v profile nic ale ak si tehotna v poslednom trimestri a opuchas, a mas pravidelne takyto tlak tak to na 100% musis riesit s lekarom. je to nebezpecne pre teba i dieta. moze sa z toho vyklubat predcasny porod je to preaklamsia ci ako sa to pise je to ine ako vysoky tlak hormalneho cloveka bez tehu ☹ v najlepsom pripade ti daju tabletky, v horsom ta nechaju na infuzkach v nemocke a v najhorsom uz neodides z nemocky a porodia a ak to nepojde dole ☹ takze jednoznacne na pohotovost so zbalenou nocnou koselou a zubnou kefkou (zo skusenosti pisem)

kiki68
22. júl 2020

No mne ku koncu povedali ze po TP 3x denne dalej merat a po dvoch meraniach 140/90 a vyssie, prip tocaky hlavy, zvracanie, zahmlievanie ihned nabehnut k nim do nemocky. To bolo tu v Rakusku. Porodila som 6 dni po termine po vyvolavani a uz to islo prave skrz ten tlak . Nastastie porod to neovplyvnilo a vladala som. Takze am mas pochybnosti tak proste smer porodnica.

nikpa
22. júl 2020

@laurar1 tlak v tehotenstve nad 150 je nebezpečný, ak ho namerias opakovane, treba sa ponáhľať na pohotovost. A hovorim to z vlastnej skúsenosti, takže reči typu co tu čítam, ze mala som aj 188 a ani ma nehne na pohotovost sú veľmi hlúpe pretože to môže znamenať stratu bábätka. Tak sama sa rozhodni ci to budeš minimálne konzultovať s lekárom. Magnézium si určite dávaj, ak sa ti zvýši tlak.

maciatkolulu
22. júl 2020

@laurar1 prečo si mweiaa tlak?

barus26
22. júl 2020

@nikpa pozri ja som taký tlak mala bežne, nasadili mi lieky na tlak a aj s nimi som mala 165, zvýšili davku a stále okolo 155.. teraz už beriem 5x denne a tlak mávam 135-145.. keby mám ísť na pohotovost keď som mala vyšší tlak ako 150 som tak každý deň, myslíš že by to bolo ok? a hlavne keď som mala nasadenú liečbu? ďalšia vec až neskôr písala autorka že taký tlak nemáva a že je v 37tt to by som reagovala úplne inak 😉😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre