Ružový výtok v 34. týždni tehotenstva

jannet07
4. mar 2016

Ahojte tehulky a skusene mamicky,

chcem sa poradit. Vcera som si nasla v noci po sprchovani na intimke trocha ruzovo- hnedeho vytoku a mala som aj dlhsie svrbenie zo spodu a bolesti slabe v podbrusku. Cely den som sa viacej namahala- upratovala a tak, co normalne az tak nerobim. Sla som na pohotovost, robili mi sono, stery ...vsetko ok, krcok drzi, neotvaram sa, aj placenta je v poriadku. Akurat mam vraj zapal- kvasinky. Dali mi cipky candibene a este nejaku masticku a ak to neprejde po troch dnoch , Ze vraj sa zatka troska mohla povolit. Dnes som si nasla znova na toalete kvapkuu rozoveho vytoku. Mate s tym niekto skusenost? Vraj sa nemam obavat a som zatvorena a vsetko je ok. Dakujem

A este jedna podotazka...pozerala som si lekarksu spravu, kde pisu, ze velkost hlavicky pasuje na tyzden,ale bruksu je takmer o ncele dva tyzdne mensie. K tomu sa mi ale nevyjadril- vrak je vsetko ok. Dakujem

luciannka83
4. mar 2016

pravdepodobne máš silnú kvasinkovú infekciu ktorá ti "rozožiera" krčok. Kámoška to mala presne tak ako ty. Po preliečení výtoky skončili. Nemaj obavu 🙂

jannet07
autor
4. mar 2016

dakujem za odpoved lucianka. asi hej, dost ma to vystrasilo. cele tehotenstvo bezproblemove a zrazu toto. uz som zacala liecbu. to svrbenie som mala uz dva tyzdne, minuly tyzden som bola u svojho lekara ten povedal, ze je to normalne v tehotenstve, ze nemam ziadny zapal a nic mi nedal. dobre ze som sla na pohotovot

anakristina
4. mar 2016

@jannet07 to uz je aky gynekolog.velmi pomaha canesten krem a intimny gel

jannet07
autor
4. mar 2016

@anakristina no asi tak...uz mam ist k nemu iba raz- buduci tyzden na kontrolu a po porode vymenim lekara. Nerobil mi ani stery nic- len posudil minuly tyzden, ze to zapal nie je.. vcera som mala cely den aj taky kvazi hrudkovity vytok- nie moc, ale bol.. a vecer ten slabo ruzovy ( jedenkrat)no chvalabohu mi na pohotovosti pomohli

anakristina
4. mar 2016

@jannet07 ja sa bojim aj cvicenia aby som trochu nezakrvacala.ale tak svrbenie nemam.take krvave vytoky prave to sposobuje.treba to hned riesit.ved to je utrpenie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre